۰

تلاش سی دی پراجکت رد، برای حذف فایل های سری خود در اینترنت

سی دی پراجکت رد

استودیوی CD Projekt Red در حال حاضر تمام تلاش خود را به کار بسته تا تاثیر حمله‌ی اخیرا هکرها به سرورهایش را به حداقل برساند. هکرها چندوقت پیش با ترتیب دادن حمله‌ای باج‌افزاری به سرورهای این استودیوی لهستانی، کد منبع بازی‌های آن‌ها را به سرقت برده و آن‌ها را به فرد یا افرادی ناشناس در دارک وب فروختند. سی دی پراجکت رد

حال سی‌دی پراجکت رد به سختی در تلاش است تا از پخش بیشتر کد بازی‌هایی مانند Cyberpunk 2077 و The Witcher 3 در سطح اینترنت جلوگیری کند.

دیگر اخبار مرتبط

فایل های دزدیده شده هکر ها از سی دی پراجکت، در کمتر از چند ساعت، به فروش رفتند.

ظاهرا تمام فایل‌های دزدیده‌شده از سرورهای استودیو بازی‌سازی سی‌دی پراجکت رد با قیمت ۷ میلیون دلار در دارک وب به فروش رسیدند؛ فایل‌هایی که شامل کدمنبع های اختصاصی Cyberpunk 2077، The Witcher 3 و حتی موتور بازی‌سازی اختصاصی شرکت هستند.

منابع مختلف می‌گویند که باتوجه‌به ظاهر ماجرا باید پذیرفت که هک توسط گروه HelloKitty انجام شد و هیچ ارتباط خاصی با خشم برخی از بازیکنان از مشکلات فنی بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ نداشت. این یک حمله‌ی سایبری به هدف باج‌گیری و کسب پول است و ارتباطی با چنین مواردی ندارد.

مؤسسه آماری NPD گزارش خود از عملکرد بازی‌های ویدیویی در ماه ژانویه را منتشر کرد که طی آن Call of Duty: Black Ops Cold War پرفروش‌ترین بازی ماه آمریکا لقب گرفت.

نکته جالب توجه در فهرست پرفروش‌ترین بازی ماه آمریکا سقوط Cyberpunk 2077 نسبت به ماه گذشته است؛ چراکه آخرین ساخته استودیوی سی دی پراجکت رد از رتبه دوم اکنون خود را در جایگاه هجدهم می‌بیند.

به نظر می رسد CD Projekt با هکرهایی كه سعی در به اشتراک گذاشتن داده های سایبری این شرکت دارند مشكلی دارد.

این شرکت در اوایل ماه جاری ، بخش هایی از کدهای بازی هایش دزدیده و گویا فروخته شده است و این شرکت تمام تلاش خود را می کند تا از پخش آنلاین کدهای بازی هایی مانند Cyberpunk 2077 و The Witcher 3 جلوگیری کند.
یک استراتژی که از آن استفاده می کند ارائه اطلاعیه های DMCA ( باعث اعلام کردن عمل کپی رایت به عنوان یک جرم سنگین می شود ) به افرادی است که سعی می کنند کد را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *