Fortnite Reload جبرانی موفقیت آمیز برای افت هیجان بازی

Fortnite Reload

فورتنایت ریلود، یک نسخه‌ی جدید از بتل رویال شبیه به حالت باززایی کالاف دیوتی: وارزون، آخر هفته‌ی گذشته به طور ناگهانی منتشر شد و حکم تزریق غیرمنتظره‌ای از انرژی به بازی‌ای بود که بعد از عرضه‌ی فصل تابستانیِ مبتنی بر وسایل نقلیه، حسابی کم‌رونق شده بود – مخصوصا برای بازیکنانی که حالت ساخت و ساز را ترجیح می‌دهند. این موضوع شامل بسیاری از استریمرهای برجسته هم می‌شد، که با تمام تغییرات جدید فصل ۵ مبارزه می‌کردند، تغییراتی که با سبک بازیِ معمول مبتنی بر ساخت و ساز همخوانی نداشتند.

احساس می‌شود ریلود پاسخی است که اپیک گیمز به سرعت هر چه تمام‌تر به راه‌اندازی ضعیف فصل داده است. هرچند دوست داشتم از این بابت که به نظر می‌رسد آن‌ها برای راضی کردن استریمرها به سرعت چیزی را سرهم‌بندی کرده‌اند عصبانی باشم، اما فورتنایت ریلود آنقدر سرگرم‌کننده است و آنقدر با حالت عادی فورتنایت تفاوت دارد که تقریبا مطمئنم همه عاشقش خواهند شد. اپیک در این مورد کار را درست انجام داده است.

دلیل اینکه فورتنایت ریلود جواب می‌دهد این است که ایده‌ی آن خوب است و احتمالا اپیک مدتی است که به فکرش بوده است. حالت باززایی وارزون کالاف دیوتی به عنوان پلی بین حالت مرگ‌تبار استاندارد کالاف دیوتی و بتل رویال وارزون ساخته شد و به بازیکنان اجازه می‌داد تا بعد از مردن به صورت خودکار دوباره متولد شوند، به شرطی که هم‌تیمی‌های زنده‌ای داشته باشند. این ترکیبی فوق‌العاده از حالت‌های مختلف کالاف دیوتی بود، بهترینِ هر دو دنیا.

نسخه‌ی فورتنایت از این حالت نسبتاً ساده است. فقط تیمی است و حداکثر ۴۰ بازیکن دارد، استخر غنایمی از سلاح‌ها و آیتم‌های فصل‌های ۱ تا ۴ دارد و در نسخه‌ای فشرده از نقشه‌ی OG فورتنایت از نوامبر گذشته رخ می‌دهد، که پر از مکان‌های آشنا مانند برج‌های متمایل است و فضای خالی کمی بین شهرها وجود دارد. با نقشه‌ی کوچک‌تر، مبارزات از لحظه‌ی فرود آمدنتان داغ می‌شوند، اما اهمیت این نبردها پایین‌تر است – تا زمانی که یکی از هم‌تیمی‌هایتان بعد از مرگ شما ۳۰ ثانیه زنده بماند، به طور خودکار با یک تفنگ تهاجمی خاکستری در هوا دوباره متولد می‌شوید تا دوباره فرود بیایید. با این حال، در اواخر بازی، باززایی غیرفعال می‌شود و باید با دقت بیشتری برای بازی پایانی مبارزه کنید.

نتیجه، سریع‌ترین و نفس‌گیرترین نسخه‌ی بتل رویال فورتنایت تا به حال است. اگر در برج‌های متمایل در مرکز نقشه فرود بیایید، از لحظه‌ی فرود تا لحظه‌ی پایان زمانتان در این مسابقه، بدون وقفه مبارزه خواهید کرد. و با وجود نبود ماشین یا مشت‌های نیترو، به لطف نسخه‌ی OG نارنجک‌های موج‌دار و سکوی پرش، پرواز زیادی در هوا در ریلود وجود دارد که بسیار قدرتمندتر هستند و شما را بسیار بیشتر از نسخه‌های مدرن پرتاب می‌کنند.

مکانیزم باززایی نیز به روش‌های جالب زیادی سوخت به بازی می‌ریزد. اغلب اوقات دشمنانی از تمام جهات به سمت شما شلیک می‌کنند، و افراد تازه متولد شده عادت دارند در حالی که شما با دوستانشان مبارزه می‌کنید، پشت سر شما فرود بیایند. هوشیار و مراقب بودن ضروری است. اما در حالی که این نبردها به طور کلی خارج از کنترل هستند، باززایی به شما این امکان را می‌دهد که به روشی آزادتر و راحت‌تر بازی کنید، زیرا اهمیت هر مبارزه‌ی تصادفی به طور قابل توجهی کمتر است. پرتاب کردن خود به وسط یک گروه دشمن کامل در ریلود عواقب مشابهی با بتل رویال ندارد، بنابراین امتحان کردن حرکات جسورانه‌ای که احتمالا شما را می‌کشد، تا زمانی که باززایی برای بازی پایانی غیرفعال شود، امن‌تر است.

اما ویژگی مورد علاقه‌ی من در فورتنایت ریلود این است که چقدر مبارزات می‌توانند شخصی شوند، زمانی که برای ده دقیقه‌ی متوالی با گروهی از همان دشمنان در حال رد و بدل کشتار هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *