0

داستان بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon

داستان بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon

داستان بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon

داستان بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon

پیش‌زمینه:
بازی در آینده‌ای اتفاق می‌افتد که بشریت در میان ستاره‌ها یک تمدن را توسعه داده است. در سیاره مرزی Rubicon 3 ماده‌ای به نام Coral کشف شده که می‌تواند هم به عنوان منبع انرژی و هم به عنوان کانال انتقال اطلاعات استفاده شود. این ماده به عنوان کلید پیشرفت تکنولوژی بشریت مورد تحسین قرار گرفته ولی در عوض باعث یک رویداد فاجعه‌آمیز به نام Fires of Ibis شده که سیاره Rubicon و ستارگان اطراف آن را در شعله‌های آتش فرو برده و یک آلودگی مرگبار را نیز پشت سر گذاشته است. در ابتدا به نظر می‌رسید که تمام Coralهای موجود در این فاجعه از بین رفته‌اند ولی پنجاه سال بعد، بار دیگر نشانه‌هایی از این ماده در سیاره Rubicon 3 مشاهده شده است. شرکت‌های مختلفی بدون توجه به هزینه‌ها و آسیب‌های وارده به ساکنین، برای بهره‌برداری از سیاره و کنترل Coral هجوم آورده و مزدوران نیز با کار کردن برای آن‌ها سود می‌بردند. قهرمان بازی یک انسان تکامل‌یافته به نام C4-621 است که در خدمت یک کنترل‌کننده به نام Handler Walter بوده و به عنوان یک خلبان Armored Core با وعده کسب یک زندگی و شغل جدید، برای او کار می‌کند. بازیکن به دستور رئیس خود، پس از یک فرود غیرقانونی روی سیاره Rubicon 3 مجوز یک مزدور کشته‌شده به نام Raven را دزدیده و با نام او بقیه مسیر خود را ادامه می‌دهد.

داستان بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon

داستان بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon

قهرمان داستان که اکنون با نام جعلی Raven شناخته می‌شود، خود را وارد جنگی می‌کند که بین چهار جناح زیر صورت می‌گیرد:

  •  جلوداران آزادسازی روبیکان (RLF)
  • مدیریت کفایت سیاره‌ای (PCA)
  • صنایع Balam
  • شرکت Arquebus

تمام این 4 جناح برای یافتن و محافظت از Coral با یکدیگر رقابت می‌کنند. Raven در طول نبردهای متعدد خود، با دو مزدور دیگر به اسامی Rusty و Carla دوست می‌شود که هر از چندگاهی به او در انجام مأموریت‌ها کمک می‌کنند. او مدتی بعد در امواجی خروشان از Coral گیر می‌افتد و یک زن به نام Ayre با او ارتباط برقرار کرده و می‌تواند به طور مستقیم با او صحبت کند.

پس از گیر افتادن Raven در موج خروشان، Walter تشخیص می‌دهد که Coral در مرکز Ice Field همگرا شده و این موضوع نشان می‌دهد که یک رسوب عظیم در آنجا پنهان شده است. همانطور که Raven مسیر خود را برای تحقیقات بیشتر ادامه می‌دهد Balam و Arquebus نیز او را دنبال می‌کنند که این امر باعث می‌شود PCA نیز وارد عمل شده و نیروهای نظامی خود را به همراه ابرسلاح‌های بازیابی شده Coral برای سرکوب رقبا ارسال نماید. Balam و Arquebus که نمی‌توانند با نیروهای PCA مقابله کنند، تصمیم می‌گیرند به کمک Raven آمده و به او کمک کنند تا با حمله به PCA قدرت آن را تضعیف نماید. Raven و نیروهای پشتیبان او می‌توانند در این مبارزه پیروز شده و نیروهای PCA را نابود کنند. پس از این پیروزی مشخص می‌شود که Ayre در واقع موجودی است که از خود Coral متولد شده و درون آن ساکن می‌باشد.

اکنون که PCA خسارات زیادی را متحمل شده، مجبور به خروج از سیاره Rubicon می‌شود ولی Balam و Arquebus دوباره خصومت‌ها را از سر گرفته و جنگ سه‌جانبه بین آن‌ها و RLF همچنان ادامه دارد، اگرچه Arquebus به دلیل تسخیر فناوری PCA حرف بیشتری برای گفتن دارد!

در ادامه Raven به دستور Walter برای تحقیقات بیشتر به یک تأسیسات زیرزمینی در خرابه‌های شهر Institute می‌رود که محل ذخیره Coral و همچنین ماده‌ای به نام Vascular Plant می‌باشد. این ماده که نوعی گیاه آوندی می‌باشد، برای استخراج Coral و فرستادن آن به فضا طراحی شده است. در همین حین نیروهای Arquebus سر رسیده و پس از دستگیری Raven شهر Institute را نیز تصرف می‌کنند. Carla پس از فراری دادن Raven توضیح می‌دهد که او و Walter بخشی از یک گروه به نام Overseer بوده‌اند که پس از متوجه شدن تهدید Coral قسم خوردند تا آن را نابود کنند. او همچنین از Raven می‌خواهد تا به فرماندهی یک سفینه مستعمره عظیم به نام Xylem کمک کند تا تهدید Coral را برای همیشه از سر راه بردارد. با این حال Ayre اجازه نمی‌دهد که Coral نابود شود و به پتانسیل همزیستی آن و بشریت اعتقاد دارد، بنابراین از Raven می‌خواهد که نسبت به حرف Carla بی‌اعتنا باشد. در این بخش دو انتخاب به بازیکن داده می‌شود.

داستان بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon

داستان بازی Armored Core VI: Fires of Rubicon

1- اگر Raven تصمیم بگیرد Coral را نابود کند، رابطه ذهنی‌اش با Ayre قطع خواهد شد. سپس محاصره Arquebus را در اطراف Vascular Plant شکسته و مجبور می‌شود Rusty را که در واقع برای RLF می‌جنگد، از سر راه بردارد. Ayre سپس با در دست گرفتن کنترل ماهواره‌های سلاح مداری سیاره Rubicon تلاش می‌کند تا Xylem را متوقف کند که Raven به طور مستقیم با او جنگیده و می‌تواند در این مبارزه پیروز شود. Xylem با موفقیت Vascular Plant را از بین برده و با نابودسازی Coral ذخیره شده در آن، باعث ایجاد یک حادثه آخرالزمانی جدید به نام Fires of Raven می‌شود. زنده ماندن Raven نامشخص می‌ماند و سه جناح باقی‌مانده نیز سیاره را ترک می‌کنند. در نهایت قطعه‌ای ضبط‌شده از Walter پخش می‌شود که به Raven به خاطر نابودی Coral و برآورده کردن آخرین آرزویش تبریک می‌گوید.

2- اگر Raven بخواهد Coral را نجات دهد، بنابراین Carla را خواهد کشت و این موضوع باعث راه‌اندازی یک برنامه ایمن شده که به طور خودکار Xylem را در مسیر برخورد با Vascular Plant قرار می‌دهد. سپس Ayre به Raven مأموریت می‌دهد تا Xylem را خراب کند و همچنین یک درخواست کمک برای RLF می‌فرستد که به طور دسته جمعی برای سرنگونی Arquebus قیام می‌کنند. Rusty نیز به نیروهای Raven پیوسته و پس از غیرفعال‌سازی مدیریت Xylem سروکله Walter پیدا شده و Rusty را می‌کشد. مبارزه‌ای بین او و Raven شکل می‌گیرد که Raven پیروز آن نبرد خواهد بود. Raven قبل از نابود شدن Xylem از آنجا فرار کرده و Ayre از او برای محافظت از Coral و سیاره Rubicon تشکر می‌کند. همچنین قول می‌دهد با هم آینده‌ای را خواهند ساخت که در آن Coral و بشریت می‌توانند با یکدیگر پیشرفت کنند.

در حالت New Game+ مأموریت‌های RLF باز می‌شوند که اگر بازیکن سراغ آن‌ها برود، یک هوش مصنوعی به نام ALLMIND با Raven تماس گرفته و او را در پروژه «آزادسازی Coral» استخدام می‌کند که به دنبال همزیستی کامل بین Coral و بشریت می‌باشد. ALLMIND مأموریت‌های خود را به Raven برای پیشبرد این پروژه آغاز می‌کند و در نهایت او را به داخل Xylem قاچاق می‌کند تا Overseer را نابود کرده و کنترل سفینه را قبل از برخورد با Vascular Plant در اختیار بگیرد، در حالی که ALLMIND دست به کشتار Walter و Carla می‌زند. او سپس تلاش می‌کند تا Raven و Ayre را به زور در خود جذب کند که Raven و Ayre تصمیم به نابود کردن او می‌گیرند. آن‌ها سپس پروژه «آزادسازی Coral» را آغاز می‌کنند که باعث می‌شود Coral در سراسر جهان پخش شده و دوران جدیدی آغاز شود.

منبع : https://t.me/GameNewNews

برای مطالعه بیشتر داستان بازی ها در کنترل امجی حتما به صفحه دسته بندی آن مراجعه کنید.

برچسب‌ها:

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *