۱۲ نکته کاربردی برای بازی Valorant

نکته کاربردی برای بازی Valorant

Valorant راه خود را به کنسول‌ها باز کرده است، با یک نسخه بتا در Xbox Series X|S و PlayStation 5، که می‌توانید برای شانس شرکت در آن ثبت‌نام کنید. شوتر تاکتیکی گیم پلی بازی Counter-Strike را می گیرد و عناصر شوتر قهرمان را به آن اضافه می کند. در حالی که بازیکنان رایانه شخصی از شوترهای زیادی در این زمینه لذت برده‌اند، تعداد شوتر های کمتری مانند آن در کنسول وجود دارد که تجربه آن را روی کنترلر کمی دشوار می‌کند. در اینجا چند نکته برای شروع سفر کنسول Valorant شما آورده شده است.

برای تنظیم دقیق هدفگیری خود از محل تمرین استفاده کنید

نکته کاربردی برای بازی Valorant

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به shooting range بروید و تنظیمات هدف خود را شروع کنید. هدف گیری و دقت در Valorant بسیار مهم هستند و مگر اینکه تجربه بازی هایی مانند Counter-Strike را داشته باشید، ممکن است در ابتدا عجیب به نظر برسد. چندین حالت هدف گیری برای تنظیم وجود دارد، از جمله حساسیت معمولی، حالت فوکوس، ADS و ADS تک تیر.

حالت هدف گیری معمولی و حالت فوکوس دو موردی هستند که تنظیم دقیق آنها بسیار مهم است. حالت فوکوس یک حالت هدف گیری سبک است که به طور خاص برای Valorant کنسول ساخته شده است، به طور خودکار حرکت و نشستن شما را برای دقت بیشتر کند می کند. شما باید تعادلی بین سرعت و دقتی که برای شما مناسب است پیدا کنید. همچنین می توانید تنظیم کنید که قبل از شروع دویدن چقدر باید جوی استیک را به جلو فشار دهید.

کاراکترهایی را که دوست دارید پیدا کنید و استاد کار با آنها شوید

نکته کاربردی برای بازی Valorant

در حالی که Valorant را یاد می گیرید، ممکن است وسوسه شوید که سعی کنید همه شخصیت ها (Agent) را در لیست آنها تسلط پیدا کنید، زیرا همه آنها توانایی های منحصر به فردی دارند. با این حال، در حالی که نقشه ها، استراتژی ها و هدف گیری را یاد می گیرید، تلاش برای تثبیت توانایی های چندین شخصیت به راحتی می تواند طاقت فرسا باشد. در عوض، روی تعداد کمی از شخصیت ها تمرکز کنید. شما به گزینه نیاز دارید زیرا ممکن است شخص دیگری شخصیت شما را انتخاب کند، یا ممکن است بسته به شکل گیری تیم خود به نقش دیگری نیاز داشته باشید.

چهار نقش شخصیت وجود دارد: کنترل کننده ها (Controllers)، مبارزه طلب ها (Duelists)، نگهبان ها (Sentinels) و آغازگرها (Initiators). کنترل کننده ها مناطق را با استفاده از دود و سایر توانایی ها قفل می کنند، مبارزه طلب ها در مبارزات تک به تک برتری دارند، نگهبان ها استاد دفاع هستند و آغازگرها برای شروع یک حمله عالی هستند. در حالی که هیچ محدودیتی برای تعداد هر نقش در یک تیم وجود ندارد، اما شناختن یک شخصیت در هر نقش به شما این امکان را می دهد که صرف نظر از انتخاب تیم خود، انتخابی متعادل داشته باشید.

شما باید به آرامی و هدفمند حرکت کنید، نشستن را محدود کنید

نکته کاربردی برای بازی Valorant

در Valorant که یک بازی شوتر تاکتیکی است، دویدن و شلیک کردن کمکی به شما نخواهد کرد. در عوض، به چند دلیل باید روی حرکت آهسته و هدفمند تمرکز کنید. اولا، صدا در Valorant بسیار مهم است. حرکت سریع، بارگذاری مجدد و استفاده از سلاح همگی باعث ایجاد سر و صدا می شوند که می تواند موقعیت شما را به تیم دشمن هشدار دهد. دوم اینکه، اگر هنگام تیراندازی در حال حرکت باشید، دقت شما به شدت کاهش می یابد و در نتیجه اکثر مبارزات اسلحه را از دست خواهید داد. در عوض، شما می خواهید به آرامی دور گوشه ها راه بروید و فقط در صورت لزوم به سرعت حرکت کنید. شکستن می تواند مفید باشد و کمی ثبات به هدف گیری شما بدهد، اما به خاطر داشته باشید که اکثر گلوله های به سر کشنده هستند، و اگر هر دشمنی با نشانه گیری که باید روی سینه شما باشد، به جای آن به سمت سر شما نشانه گیری می کند.

برای تمرین تیراندازی، کمی وقت خود را در بخش (Deathmatch) صرف کنید

نکته کاربردی برای بازی Valorant

اگر به سرعت پایین‌تر تیراندازی در بازی Valorant عادت ندارید، ممکن است برای اینکه واقعاً مهارت نشانه‌گیری را به دست آورید، به زمان نیاز داشته باشید. متاسفانه، انجام این کار در حالت اصلی راند-محور (round-based) بازی Valorant دشوار است، زیرا در طول راندها امکان بازگشت به بازی (respawn) وجود ندارد. ممکن است خود را در وضعیتی ببینید که به سرعت کشته می‌شوید و مجبورید منتظر بمانید، که می‌تواند آزاردهنده باشد. خوشبختانه، Valorant دارای دو حالت معمولی (casual) است که می‌توانید بدون اینکه احساس مجازات شدن داشته باشید، تمرین نشانه‌گیری کنید. این دو حالت، “دِث‌مچ تیمی” (Team Deathmatch) و “دِث‌مچ” هستند که هر دو طیف گسترده‌ای از سلاح‌ها را ارائه می‌دهند و در طول مسابقه دارای بازگشت به بازی (respawn) نامحدود هستند و به شما این امکان را می‌دهند که بدون عواقب زیادی تمرین کنید.

گوشه ها و مناطق مهم را بیاموزید

نکته کاربردی برای بازی Valorant

در Valorant، نقشه ها یکی دیگر از نکات مهم هستند. همه نقشه ها ساختار یکسانی ندارند، برخی نقشه ها دو محل برای کارگذاری بمب و برخی دیگر سه محل دارند. نقشه هایی با تله پورت و مسیرهای جانبی جالب نیز وجود دارد. دانستن و درک تمام این اطلاعات مهم است، زیرا شما نمی‌خواهید تیم حریف بتواند ناگهانی به شما حمله کند. در هر مسابقه، به نقشه توجه کنید و سعی کنید ببینید مهاجمان معمولاً از کجا می‌آیند، مدافعان کجا مستقر می‌شوند و معمولاً درگیری در کجا رخ می‌دهد. همچنین می‌خواهید یاد بگیرید که مردم در گوشه‌ها و راهروهای خاص کجا می‌توانند کمپ بزنند، به این ترتیب می‌توانید سعی کنید غافلگیر نشوید یا هنگام حمله مسیر اشتباه را نروید.

سعی کنید یاد بگیرید که هر کاراکتر چه کاری می تواند انجام دهد، بنابراین همیشه آماده باشید

نکته کاربردی برای بازی Valorant

در حالی که بدون صرف زمان قابل توجه برای بازی Valorant، به احتمال زیاد نمی توانید بر تمام شخصیت ها (Agent) تسلط پیدا کنید، اما باید به سرعت یاد بگیرید که هر کدام چه کاری می توانند انجام دهند. در حالی که اکثر توانایی ها مکمل شوتر هستند، همچنان مهم است که بدانید هر شخصیت چه کاری می تواند انجام دهد، بنابراین هنگام مواجه شدن با آن توانایی ها آمادگی داشته باشید.

هر شخصیت دارای چهار توانایی است، سه توانایی عادی و یک توانایی نهایی. توانایی های نهایی در طول چندین راند شارژ می شوند و با کشتن دشمنان و جمع آوری کره هایی که در نقشه پراکنده هستند، سریعتر شارژ می شوند.

سه توانایی دیگر را می توان از فروشگاه خریداری کرد، در حالی که توانایی ویژه (Signature) هر شخصیت همیشه در ابتدای هر راند یک بار شارژ دارد. این توانایی ها می توانند شامل پرتاب کننده های دود یا دیوارهایی باشند که دید را مسدود می کنند، تله هایی که می توانند دشمن را کور کنند یا دید او را محدود کنند، و حتی یک برجک که می تواند یک خط دید را نگه دارد.

توانایی های Agent مکمل های بسیار مهمی هستند، اما تمرکز اصلی روی تیراندازی است

نکته کاربردی برای بازی Valorant

توانایی های شخصیت بخش فوق العاده مهمی از Valorant هستند و نقش کلیدی در تاکتیک های هر راند بازی می کنند. اما وقتی صحبت از نابودی دشمن به میان می آید، توانایی شما در نشانه گیری و تیراندازی همیشه مهمتر خواهد بود. حتی اگر توانایی دشمن را برای دیدن یا حرکت مختل کنید، همچنان باید ضربات خود را سریعتر و کارآمدتر از حریف خود فرود بیاورید. سایر بازی های Hero Shooter مانند Overwatch تعادلی نزدیک به ۵۰-۵۰ بین تیراندازی و توانایی ها دارند، اما Valorant احتمالا به ۷۰-۳۰ نزدیکتر است و بیشتر به تیراندازی متکی است.

می توانید از برخی از قسمت های محیط تیراندازی کنید

نکته کاربردی برای بازی Valorant

در Valorant، پناه گرفتن برای نگه داشتن گوشه های خاص کلیدی است، اما باید مطمئن شوید که هر چیزی که از آن استفاده می کنید، یک پناهگاه محکم است. بخش‌های زیادی از محیط، به خصوص جعبه‌ها و دیوارهای چوبی وجود دارند که شما (و حریفانتان) می‌توانید از طریق آن‌ها شلیک کنید. در صورت امکان، هر زمان که دشمن پشت چیزی پناه گرفت که قابل شلیک باشد، می توانید از این موضوع به نفع خود استفاده کنید.

بیاموزید که کدام اسلحه ارزش استفاده را دارد؟

نکته کاربردی برای بازی Valorant

Valorant دارای ۱۸ اسلحه به غیر از چاقوی شروع کننده شما است. این اسلحه ها در دسته های مختلفی قرار می گیرند: ۵ تپانچه، ۲ مسلسل دستی، ۲ تفنگ ساچمه ای، ۴ رایفل، ۳ اسنایپر و ۲ مسلسل سنگین. شما هر راند را با چاقو و تپانچه Classic شروع می کنید، در حالی که همه اسلحه های دیگر هر راند هزینه متفاوتی دارند. با وجود لیست سلاح بزرگ، بسیاری از بازیکنان به مجموعه محدودی از اسلحه ها جذب می شوند. تپانچه های Ghost و Sheriff، تفنگ Vandal، مسلسل Spectre و رایفل Marshal همگی مورد علاقه طرفداران هستند. در حالی که اکثر اسلحه ها به ترجیح شخصی بستگی دارند، مسلسل های سنگین به دلیل هزینه بالا و دقت پایین بعد از چند تیر اول، انتخاب های خوبی نیستند.

مراقب اقتصاد درون بازی باشید

نکته کاربردی برای بازی Valorant

همانند Counter-Strike، در ابتدای هر راند فرصتی برای خرید اسلحه، زره و توانایی دارید. مقدار پولی که دارید به عملکرد شما در راند قبل و همچنین هر پولی که از راندهای قبل باقی مانده باشد بستگی دارد. به علاوه، اگر در راند قبل نمیرید، می توانید تجهیزات خود را نگه دارید. گاهی اوقات برای صرفه جویی و خرید سلاح های بهتر در راند بعدی، بهتر است در یک راند کم خرج کنید. اقتصاد و پول شما هنگام تغییر از حمله به دفاع و بالعکس ریست می شود، بنابراین زمانی که اعلان تغییر طرف در راند بعدی را دریافت کردید (راند ۱۲ آخرین راند قبل از تغییر طرف در یک مسابقه کامل است)، هر چه دارید خرج کنید.

صبر داشته باشید!

نکته کاربردی برای بازی Valorant

هر راند در Valorant کمتر از دو دقیقه طول می کشد، اما زمان کوتاه به معنای یک بازی شوتر پر سرعت نیست. Valorant در مورد صبر است، زیرا برای تلاش برای حرکت سریع و شلیک در حین حرکت به طور فعال مجازات می شوید. اگر سریع حرکت کنید، سر و صدای زیادی ایجاد می کنید که دشمن می تواند آن را بشنود. اگر دور یک گوشه پرواز کنید، برای دشمنی که آن گوشه را نگه می دارد، شلیک به شما از شلیک شما به او راحت تر خواهد بود. برای داشتن بیشترین دقت، باید توقف کنید تا شلیک کنید. همه اینها به این معنی است که آرام و پیوسته راه پیش است، به خصوص در دفاع. اگر زمان راند بدون اینکه کل یک تیم بمیرند یا اسپایک کاشته شود تمام شود، تیم مدافع به طور خودکار برنده می شود، بنابراین دلیلی برای حمله در دفاع وجود ندارد.

خنثی کردن بمب زمان می برد

پس از کاشتن اسپایک توسط تیم حمله، تنها راه تمام شدن راند خنثی کردن اسپایک یا منفجر شدن آن است. اگر شما در تیم مدافع هستید، حتی در صورت کشتن تمام بازیکنان دشمن، برای برنده شدن باید اسپایک را خنثی کنید. روی اسپایک زمان سنجی نمایش داده نمی شود، در عوض پیشرفت خنثی سازی را می توانید از طریق صدای بوق و حرکت ظاهری آن تشخیص دهید. ۴۵ ثانیه طول می کشد تا اسپایک منفجر شود و خنثی کردن آن ۷ ثانیه طول می کشد. در نیمه راه خنثی سازی، پیشرفت شما ذخیره می شود. این به این معنی است که شما در واقع ۳۸ ثانیه فرصت دارید تا به اسپایک برسید و خنثی سازی را شروع کنید، بنابراین در حالی که نمی خواهید بی احتیاطی به سمت آن هجوم ببرید، اما اگر می خواهید فرصتی برای خنثی کردن اسپایک داشته باشید، باید با هدف حرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *