۰

معرفی نژاد ORC ( اورک ها ) در دنیای وارکرفت

اورک‌ها ( ORC ) موجودات قوی هیکل انسان مانند و معمولا دارای پوست سبز، آجری و کرم هستن و قد بلندی دارن و توی خیلی از فضاسازی‌های داستانی در دسته هیولاها به حساب میان. به صورت ویژه میشه گفت توی داستان‌های تالکین و مجموعه وارکرفت به این موجودات پرداخته شده اما رویکردهای استفاده از اونا خیلی متفاوت بوده.

ریشه لاتین اسم این موجودات  Orcus هست و توی فرهنگ گاتیک این نوع از موجودات رو به عنوان شیاطین و اهریمن‌های پلید به حساب میاوردن. با این حال می‌تونیم به وضوح ببینیم که توی مجموعه وارکرفت به صورت انحصاری ارک‌ها به عنوان نژادی معرفی شدن که بعد از گذروندن سختی‌های زیاد در جنگ‌های زیادی شرکت می‌کنن و حتی خیلی از جاها مظلوم واقع می‌شن و توی قسمت‌های مختلفی از داستان در آرامش کنار دیگران زندگی می‌کنن و شهرها و روستاهای خودشون رو می‌سازن.

 

ارک‌ها معمولا توی ادبیات داستانی به صورت قبیله‌ای زندگی می‌کنن و جنگجو، با افتخار و یا تحت فرمان نیروی قدرتمند شر هستن. این نژاد هم توی حوزه جادو و جادوگری وارد شده و معمولا جادوگرای این نژاد از سحر موجود توی عناصر طبیعت استفاده می‌کنن و به این دسته از ساحران و ساحره‌ها، شامَن (Shaman ) گفته میشه و حتی این نژاد وارد زمینه Witchcraft  و warlockart که همون زمینه‌های استفاده از جادوی سیاهه هم شدن و در این بخش شاهد سقوط اونها و گرایششون به نیروی شر هستیم.

خلاصه اینکه امروزه توی خیلی از بازی‌ها، داستان‌ها و فضاسازی‌های مختلف از ارک‌‌ها استفاده میشه و این رو مدیون نویسندگان قرن ۱۹ و ۲۰ هستیم. ORC

منبع : شب روایت قصه یه‌کم

 

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *