۰

موبایل کشویی با دو نمایشگر برای سامسونگ ثبت شد.

موبایل کشویی با دو نمایشگر برای سامسونگ ثبت شد

سامسونگ پتنت جدیدی برای یک موبایل کشویی ثبت کرده که پنل پشتی آن مثل پنل جلو صفحه نمایش است. طراحی این موبایل بلندپروازانه به گونه‌ای است که لبه نمایشگرها با یکدیگر تماس پیدا می‌کنند تا شمایل یک گوشی سرتاسر نمایشگر تداعی شود.

به گزارش وب سایت هلندی LetsGoDigital که پتنت‌های جدید سازندگان موبایل را شکار می‌کند، سامسونگ با پتنت جدید در فکر ساخت یک موبایل کشویی با دو نمایشگر است. همانطور که در طرح‌های زیر مشاهده می‌کنید، نمایشگرهای جلو و پشت خمیده خواهند بود.

یکی از نکات جالب توجه این طرح، تماس لبه‌های نمایشگرها با یکدیگر است تا شمایل یک گوشی سرتاسر نمایشگر را تداعی کنند. چنین طرحی علاوه بر زیباتر کردن گوشی کاربردی هم خواهد بود و برای مثال می‌توان از فضای تماس نمایشگرها با یکدیگر برای نمایش نوتیفیکیشن‌ها استفاده کرد.

در یکی از تصاویر امکان کشیدن برنامه‌ها از نمایشگر اصلی به نمایشگر پشت نمایش داده شده است. علاوه بر این ظاهراً می‌توان اطلاعات تصویر یا ویدیوی در حال پخش در صفحه نمایش اصلی را در نمایشگر پشتی مشاهده کرد.

در پتنت سامسونگ به شباهت نمایشگرها اشاره ای نشده است، بنابراین احتمال دارد نمایشگر اصلی از نوع OLED و نمایشگر پشت از نوع LCD و یا حتی از نوع جوهر الکترونیکی باشد. سازنده کره‌ای برای پنهان کردن دوربین اصلی و حفظ طراحی سرتاسر نمایشگر، این موبایل را به شکل کشویی طراحی کرده و دوربین سلفی را نیز به زیر نمایشگر اصلی برده است.

طراحی موبایل سامسونگ بسیار جالب توجه است، ولی به خاطر برخورداری از دو نمایشگر و عدم امکان قرار گرفتن در کیس احتمالاً به کابوس کاربران محتاط تبدیل خواهد شد. علاوه بر این باید دید سامسونگ برای حل مشکل تماس‌های ناخواسته انگشتان دست با نمایشگر پشتی چه راه حلی اندیشیده است.

همانطور که مطلع هستید ثبت حق اختراع لزوماً به معنی تولید محصول نیست و ممکن است این موبایل هیچ گاه به بازار عرضه نشود.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *