کلینیک دل آسا وبسایت مرجع معرفی و مقایسه بهترین روانشناسان در خصوص درمان افسردگی

در خصوص موضوع افسردگی و درمان آن ، می توان به جرات گفت که ، افسردگی از آن دسته اختلالات و مشکلاتی است که اکثر افراد ممکن است به اشتباه ، وقتی در یک موقعیت استرس زا قرار می گیرند و یا به محض پایین آمدن خلق و خویشان ، گمان می کنند که این افسردگی است . در حالی که هر اضطراب و بی حوصلگی را نمی توان افسردگی دانست! فردی که دچار افسردگی گشته هم از نظر درونی و هم از نظر وضعیت ظاهری ، دچار بهم ریختگی و آسیب می شود . البته باید توجه داشت که افسردگی تنها به این موارد خلاصه نمی شود و برای تشخیص آن ، باید ملاک های متعددی را مورد بررسی قرار داد . برای آن که بتوانیم بگوییم فردی دچار افسردگی گشته ، نیاز است که حداقل پنج علائم از علائم مذکور در ذیل را ، در یک دوره دو هفته ای داشته باشد . بنابراین بی شک شما یک تغییر اساسی در رفتار و افکار فرد خواهید دید . فردی که دچار افسردگی گشته باید از این دو مورد ، یکی از حالات را داشته باشد؛

۱ / خلق افسرده و احساس غمگین بودن : در حالت نرمال روانی ، فرد بی دلیل و بی جهت احساس غمگینی نمی کند اما فردی که دچار افسردگی گشته است ، خلقش به شدت افت خواهد کرد و اکثرا افراد چنین فردی اگر در جمعی وجود داشته باشد ، آن را بی انرژی ، کم حرف و آرام تلقی می کنند . البته لازم به ذکر است که : منظور ما فردی است که پیش از این سخنور خوبی بوده ، هیجانات بالا و یا حتی خوبی داشته و اینک رفتار او به طور کاملا چشمگیری تغییر نموده است .

۲ / حالت دوم حالتی است که ، فرد لذت نمی‌ برد . به این معنا که : فردی که دچار افسردگی گشته است ، برای انجام کار ها انگیزه خود را از دست می دهد و به عبارتی کار هایی که در گذشته او را شاد می کرده و از آن ها لذت می برده ، دیگر برای او هیچ لذتی ندارد و به قولی نسبت به آن کار ها ، بی تفاوت و سرد است . به عنوان مثال : دیگر فرد از جمع دوستان یا آشنایان خود کم کم کناره گیری می کند ، انگیزه خود را برای تحصیل و یا حتی کار از دست می دهد ، و مسائلی از این قبیل . در واقع اگر قرار باشد تصویری کلی از یک فرد افسرده را بازگو نمود ، باید گفت که : فرد افسرده در بیش تر مواقع احساس پوچی و غمگینی دارد . به این معنا که : علاوه بر حس ناراحتی که همواره همراه اوست ، احساس می کند فردی ناکارآمد نیز هست که این امر باعث می شود برای پذیرش هر گونه آسیب و مشکلی ، خود را آماده کند . گریه های مداوم ، زود رنج بودن ، واکنش های نامعقول و … همگی از جمله مواردی است که اطرافیان یک فرد افسرده ، گزارش می دهند . مورد دیگری که می توان اضافه نمود ، این امر است که : فرد افسرده در همان حال و هوایی که شرایط روانی او بهم ریخته ، دچار اضافه وزن و یا حتی کاهش وزن چشمگیری می شود . به طوری که بدون هیچ برنامه ریزی و رژیم غذایی درستی ، در مدت کوتاهی فرد از خوردن غذا امتناع می کند و یا حتی دچار پر خوری عصبی می گردد . لازم به ذکر است که این کم خوری یا پر خوری ، با گوشزد های مداوم اطرافیان ، نه تنها شرایط را بهتر نمی کند بلکه باعث می شود آسیب بسیار بیش تری به فرد وارد شود . پر خوابی یا کم خوابی ، از دست دادن انرژی ، ضعف ، احساس خستگی مضاعف ، از دیگر علائمی می باشد که می توان به آن اشاره نمود . در واقع احساس ناکارآمدی و گناه ، احساس بی ارزشی و پوچی ، تمام ابعاد زندگی فردی که دچار افسردگی شده را ، می تواند در بر بگیرد . در چنین حالتی است که فرد افسرده اعتماد به نفس خود را کم کم از دست می دهد و در روابط عاطفی ، دوستانه ، تحصیلی ، و کاری خود به مرور ضعیف و ضعیف تر می شود تا جایی که با یک تفکر غلط ( که من نمی توانم ) تمامی موقعیت های خوب زندگی خود را از دست می دهد .

حال ممکن است برای عده ای این سوال مطرح شود که انواع افسردگی چیست ؟ و اصلا درمان آن به چه صورت است ؟ در خصوص پاسخ به این سوال ، باید افزود افسردگی دارای انواعی است که از جمله این انواع می توان به : اختلال افسردگی خویی ، افسردگی ادواری ، اختلال افسردگی اساسی ، افسردگی پس از زایمان ، افسردگی فراگیر ، افسردگی فصلی ، افسردگی دو قطبی و … اشاره کرد .

برای افسردگی درمان های مختلف و متعددی را می توان نام برد ، اما اگر کمی تخصصی تر و دقیق تر به دنیای درمان نگاه کنیم ، فرد افسرده بهتر است به طور تیمی درمان خود را شروع کند . این که ارزیابی شود که ریشه افسردگی ناشی از مشکلات اقتصادی ، شکست عاطفی ، و … است یا مربوط به هورمون ها ، بیوشیمی مغز یا حتی مربوط به فیزیولوژی ساختار مغز می باشد ، مسئله ای بسیار مهم است که باید به آن توجه نمود . مجموعه روانشناسی دل آسا ، با سال ها سابقه موفق و درخشان فعالیت در حوزه روانشناسی ، آماده ارائه تخصصی ترین و بهترین خدمات به عموم هموطنان عزیز می باشد . این کلینیک روانشناسی معتبر ، از بین هزاران نفر از روانپزشکان و روانشناسان پایش به عمل می آورد و سپس بر طبق نظر کاربران و همچنین بر اساس نظر مراجعه کنندگان خود ، بهترین و مجرب ترین روانشناسان را انتخاب و در سایت خود معرفی می کند . در واقع با این کار ، دیگر نیاز نیست که افراد برای یافتن بهترین و مجرب ترین روانشناسان و روانپزشکان ، مدت ها تحقیق و بررسی نمایند ، و می توانند با خاطر آسوده با مراجعه به وبسایت کلینیک دل آسا ، مجرب ترین و متخصص ترین روانشناسان را انتخاب کنند و مسائل و مشکلات خود را با آنان در میان بگذارند . می توان به جرات گفت که به همین سبب است که اینک کلینیک روانشناسی دل آسا ، به عنوان بزرگ ترین مرجع معرفی بهترین روانشناسان و مشاورین در کشور ، شناخته شده است . شایان ذکر است که : مجموعه روانشناسی دل آسا ، با معرفی معتبر ترین کلینیک های روانشناسی و همچنین با معرفی برترین و متخصص ترین پزشکان ، در حوزه های : مشاوره قبل از ازدواج ، استرس و اضطراب ، ناامنی ، مشاوره تحصیلی ، مشاوره کودک و نوجوان ، زوج درمانی ، روان درمانی ، اعتیاد ، و … به مراجعین محترم و عزیز خود ، این امکان را می دهد تا با اطلاعاتی دقیق تر و بیش تر و همچنین با دیدی وسیع تر ، تصمیم بگیرند و سپس مرجع خود را مشخص کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *