۰

کنسول PS5 سودآورترین نسل کنسول سونی تا به امروز است

کنسول PS5

شاید PS5 با سرعتی که سونی می‌خواهد به فروش نرسد، اما اینکه همچنان برای سونی یک موفقیت عظیم بوده است، غیرقابل انکار است. تا ۳۱ مارس، این کنسول بیش از ۵۹.۳ میلیون واحد در سراسر جهان فروخته است و با قرار گرفتن در حدود نقطه میانی چرخه عمر خود، حدس می زنید که این رقم در سال های آینده به طور قابل توجهی افزایش یابد.

در واقع، PS5 از نظر سودآوری برای سونی نسبت به هر کنسول پلی استیشن گذشته موفق‌تر بوده است. به عنوان بخشی از ارائه ای که در خلال جلسه توجیهی بخش تجاری اخیر سونی به نمایش درآمد، این شرکت اعلام کرد که نسل فعلی کنسول، سودآورترین نسل تا به امروز است.

نسل PS5 نه تنها در چهار سال اول خود فروشی به ارزش ۱۰۶ میلیارد دلار (در مقایسه با ۱۰۷ میلیارد دلار در طول هفت سال کل نسل PS4) داشته است، بلکه سونی همچنین می گوید که هزینه مصرفی به ازای هر کنسول در همان بازه زمانی برای PS5 نسبت به PS4، ۲۶ درصد بیشتر است. به طور متوسط، سونی شاهد بوده است که ۷۳۱ دلار برای هر کنسول PS5 روی محتوا، خدمات و لوازم جانبی هزینه شده است، در مقایسه با ۵۸۰ دلار برای هر کنسول در نسل کنسول PS4.

این به لطف افزایش ۱۷۶ درصدی هزینه های مربوط به بسته های الحاقی و ریزتراکنش های درون بازی، ۵۷ درصدی برای خدمات و ۳۴ درصدی برای لوازم جانبی است – اگرچه به طور قابل توجهی، هزینه بازی های کامل نسبت به چهار سال اول نسل PS4، ۱۲ درصد کاهش یافته است.

برچسب‌ها:,

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *