۰

۶ نکته کاربردی برای تازه کاران بازی XDefiant

نکته کاربردی برای تازه کاران بازی XDefiant

بازی‌های اول شخص شوتر (FPS) تا زمانی که سازنده‌ها به ساخت بازی‌هایی مثل Tom Clancy’s XDefiant جدید شرکت یوبی‌سافت ادامه بدهند، هرگز از مد نمی افتند. این بازی شوتر آنلاین پر از اکشن و پر سرعت، با تمرکز بر روی گیم‌پلی مبتنی بر هدف و تشویق کار تیمی، تجربه بازیکن را متحول می‌کند.

بازی‌های اول شخص شوتر به دلیل پیچیدگی و نیاز به مهارت، به خصوص زمانی که بازیکن با افراد باتجربه‌تر از خودش رقابت می‌کند، می‌توانند برای تازه‌کارها چالش‌برانگیز باشند. تسلط بر این بازی‌ها زمان و پشتکار می‌طلبد، اما نترسید – در اینجا چند نکته اساسی برای کمک به مبتدیانی که به تازگی کار خود را در XDefiant شروع کرده‌اند، آورده شده است.

اصول حرکت و مبارزه

نکته کاربردی برای تازه کاران بازی XDefiant

حرکت، درست مثل هر بازی اول شخص شوتر دیگری، برای فریب دادن دشمنان در XDefiant بسیار مهم است. این بازی شامل دویدن سریع، سُر خوردن و پرش از موانع می‌شود که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا به روش‌های مختلف دشمنان را جا بگذارند. تسلط بر حرکت سُر خوردن می‌تواند به طور قابل توجهی گیم‌پلی را بهبود بخشد، زیرا امکان تغییر موقعیت سریع، جاخالی دادن از تیراندازی دشمن و گیج کردن دشمنان با نزدیک شدن ناگهانی به آن‌ها را فراهم می‌کند.

در یک بازی اول شخص شوتر، بی‌حرکت ایستادن هرگز بهترین راه برای بازی کردن نیست. به صورت نامنظم بدوید، از پشت پناهگاه‌های امن بیرون بیایید و شلیک کنید. این کار باعث ایجاد عنصر غافلگیری می‌شود و به بازیکنان در کسب امتیاز با کشتن‌های آسان و همچنین تبدیل شدن به هدفی سخت‌تر برای مقابله، کمک می‌کند.

استفاده ماهرانه از سلاح

نکته کاربردی برای تازه کاران بازی XDefiant

هر سلاحی در XDefiant الگوی لگد (recoil pattern) منحصر به خود را دارد. قبل از رفتن به مسابقه بعدی، تمرین کنید تا این الگوها را بشناسید و به این ترتیب، از پای درآوردن دشمنان برایتان بسیار راحت‌تر شود. این کار به بازیکنان امکان می‌دهد تا از تمام پتانسیل سلاح‌هایشان استفاده کنند. همچنین، مهم است که بفهمید کدام سلاح برای کدام نقشه بهتر است. دانستن نوع درگیری‌های مسلحانه‌ای که در آن قرار می‌گیرید، به بازیکنان مزیت قابل توجهی می‌دهد.

بر اساس نقشه‌ها، بازیکنان می‌توانند از این قاعده کلی استفاده کنند:

 • برای درگیری‌های مسافت نزدیک: شاتگان (shotguns) یا مسلسل‌های کوچک (SMGs)
 • برای درگیری‌های مسافت دور: تفنگ‌های تهاجمی (ARs) در هر مسافتی، از میان‌برد تا دوربرد، به شما کمک می‌کنند.

توانایی‌ها و انتخاب شخصیت

نکته کاربردی برای تازه کاران بازی XDefiant

انتخاب شخصیت را نباید دست‌کم گرفت، زیرا هر Defiant دارای توانایی‌های منحصر به فردی است. این توانایی‌ها تأثیر قابل توجهی بر نقش و رویکرد آن‌ها در مبارزه می‌گذارد و به این معناست که هر کدام به شیوه‌ای متفاوت بازی می‌کنند. بازیکنانی که خود را با این توانایی‌ها آشنا کنند، به طور لحظه‌ای شاهد بهبود گیم‌پلی خود خواهند بود.

بازیکنان باید سبک بازی خود را بررسی و با ویژگی‌های Defiantها مقایسه کنند. پس از تحلیل، ببینید کدام Defiant با نحوه‌ی بازی فعلی شما همخوانی دارد. آن Defiant را به عنوان شخصیت اصلی خود انتخاب کنید و شروع به برنده شدن کنید. در اینجا همه چیزهایی که بازیکنان باید در مورد این Defiantها بدانند، آورده شده است:

 • حمله (Assault): این Defiantها در وارد کردن آسیب بالا و رهبری حمله تخصص دارند.
 • تانک (Tank): آن‌ها هر آسیبی که به آن‌ها وارد می‌شود را جذب می‌کنند و فرصتی برای پیشروی هم‌تیمی‌هایشان ایجاد می‌کنند.
 • پشتیبانی (Support): این Defiantها از طریق بهبود سلامتی، قدرت‌ها و ابزارهای تاکتیکی، کمک ارزشمندی به هم تیمی‌های خود ارائه می‌دهند.
 • شناسایی (Recon): آن‌ها موقعیت‌های دشمن را شناسایی کرده و اطلاعات جمع‌آوری می‌کنند و در نهایت به هم‌تیمی‌ها برای استراتژی در برابر دشمنان قدرتمند کمک می‌کنند.

کار تیمی به پیروزی منجر می‌شود

نکته کاربردی برای تازه کاران بازی XDefiant

به خاطر داشته باشید که بر روی اهداف بازی به جای کشتن دشمنان تمرکز کنید. بازیکنان اغلب این اشتباه را مرتکب می‌شوند و باعث باخت تیم می‌شوند. تمرکز بر روی کشتن در بسیاری از بازی‌های اول شخص تیراندازی رایج است، اما با تمرکز بر روی اهداف بازی در XDefiant، بازیکنان می‌توانند مسابقات بیشتری را برنده شوند.

ارتباط در بازی‌های اول شخص شوتر بسیار مهم است. از اعلام موقعیت دشمنان برای کمک به هم‌تیمی‌ها، و چت صوتی و پینگ درون بازی برای هماهنگی بهتر استفاده کنید.

بازیکنان باید درک کنند که کلاس‌های مختلف Defiant چگونه یکدیگر را کامل می‌کنند. این به بازیکنان و هم‌تیمی‌هایشان اجازه می‌دهد تا کار را برای یکدیگر آسان‌تر کنند، مانند اینکه اطمینان حاصل شود تانک یک پشتیبان در نزدیکی خود برای درمان داشته باشد، یا یک رِکون از پوشش و خط دید خوبی برخوردار باشد. با استفاده از توانایی‌های Defiantها، بازیکنان می‌توانند در طول مسابقه از هم‌تیمی‌های خود پشتیبانی کنند.

حالت‌های بازی را یاد بگیرید

نکته کاربردی برای تازه کاران بازی XDefiant

با نحوه عملکرد تمامی حالت‌های بازی در XDefiant آشنا شوید. این به بازیکنان کمک می‌کند تا استراتژی بهتری بچینند و مسابقات بیشتری را برنده شوند. در مجموع پنج حالت بازی در XDefiant وجود دارد و هر کدام از آن‌ها با دیگری متفاوت است.

برخی از حالت‌های بازی شبیه عناوین محبوب مانند Call of Duty هستند. برای برنده شدن در مسابقات بیشتر، به تمام حالت‌های بازی XDefiant نگاهی بیندازید:

 • تسلط (Domination): در این حالت بازی، تیم باید مناطق تعیین‌شده روی نقشه را تصرف و نگه دارد. چرخش‌ها را یاد بگیرید و نقاط با‌مزیتی نقشه را برای شکست نخوردن شناسایی کنید.
 • هدایت (Escort): در این حالت بازی، بازیکنان باید محموله‌ای را به مقصد برسانند در حالی که تیم مقابل سعی در متوقف کردن آن‌ها دارد. برای برنده شدن در این حالت بازی از قوی‌ترین سلاح‌ها به همراه توانایی‌ها و تجهیزات مرگبار استفاده کنید.
 • کنترل منطقه (Zone Control): این تهاجمی‌ترین حالت بازی است. منطقه در طول کل مسابقه در حال حرکت است. هدف این است که منطقه را تصاحب کنید و آن را نگه دارید تا امتیاز کسب کنید. بسیاری از دشمنان در نزدیکی منطقه ظاهر می‌شوند و این حالت را به یک حالت جالب و چالش‌برانگیز برای بازی تبدیل می‌کند.
 • تصاحب (Occupy): در حالت تصاحب، بازیکنان بین چند نقطه روی نقشه جابجا می‌شوند. این نقاط هر ۶۰ ثانیه تغییر می‌کنند و در سراسر نقشه پراکنده هستند. این نقاط را شناسایی کنید و تا حد امکان زودتر جابجا شوید. اولین تیمی که به امتیاز ۲۵۰ برسد برنده مسابقه می‌شود.
 • تیرانداز ماهر (Hotshot): این حالت بازی منحصربه‌فرد، چندین عنصر از حالت محبوب مبارزه گروهی (Team Deathmatch) را با گیم‌پلی مبتنی بر هدف ترکیب می‌کند. بازیکنی که بیشترین امتیاز را داشته باشد به “تیرانداز ماهر” تبدیل می‌شود و قدرت موقت بیشتری به دست می‌آورد.

استراتژی‌ها و نکات پیشرفته

نکته کاربردی برای تازه کاران بازی XDefiant

با بازی کردن مسابقات، ضمائم (attachments) سلاح‌ها را باز کنید. این به بازیکنان اجازه می‌دهد تا آن‌ها را روی سلاح‌ها نصب کنند و قدرتمندترین سلاح‌های ممکن را بسازند و در نهایت به آن‌ها برتری در مهارت و تجهیزات نسبت به حریفان بدهد.

مینی‌مپ بخش بسیار مهمی از بازی است. این به بازیکنان اجازه می‌دهد تا چیدمان نقشه را ببینند و همچنین موقعیت دشمنان را به صورت نقاط قرمز نشان می‌دهد. این به بازیکنان کمک می‌کند تا مکان‌های احتمالی حریفان را پیش‌بینی کرده و آن‌ها را ردیابی کنند.

حالت تمرینی را اجرا کنید تا در مورد بازی بیشتر یاد بگیرید و با توانایی‌ها و سلاح‌ها تمرین کنید. همچنین روی حرکت در این حالت کار کنید تا عناصر پارکور سبک را به صورت کامل اجرا کنید. انجام این کار به بازیکنان کمک می‌کند تا بدون نیاز به یادگیری در یک محیط رقابتی، در بازی بهتر شوند.

برچسب‌ها:

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *