۰

داستان واقعی عروسک آنابل به صورت کامل

داستان واقعی عروسک آنابل

طبق گزارش ها، عروسک واقعی آنابل در اوایل دهه ۱۹۷۰ قبل از اینکه در موزه علوم غریبه اد و لورن وارن در کنتیکت نگهداری شود حملات و موارد مشکوکی داشته است.

او در یک جعبه شیشه ای با یک نوشته حک شده با دست نوشته دعا نشسته است، در حالی که لبخندی دلپذیر روی چهره شاد او زیر موهای قرمز رنگ قرار دارد. اما زیر جعبه تابلویی وجود دارد که روی آن نوشته شده است: “هشدار، باز نکنید.”

برای بازدیدکنندگان بی اطلاع از موزه علوم غریبه وارن در مونرو، کنتیکت، او شبیه هر عروسک دیگری است که در اواسط قرن بیستم تولید شده است. اما عروسک واقعی Annabelle در واقع هر چیزی جز معمولی است. از اولین تسخیر شدن ادعایی او در سال ۱۹۷۰، این عروسک به اصطلاح شرور مسئول تسخیر شیطانی، حملات خشونت آمیز فراوان و حداقل دو تجربه نزدیک به مرگ شناخته شده است. در سال های اخیر، داستان های واقعی Annabelle حتی الهام بخش مجموعه ای از فیلم های ترسناک شده است.

اما چقدر از داستان Annabelle واقعی است؟ آیا عروسک واقعی Annabelle واقعا وسیله ارواح شیطانی در جستجوی میزبان انسانی است یا او فقط یک اسباب بازی کودکانه است که به عنوان وسیله ای برای داستان های ارواح بسیار سودآور استفاده می شود؟

داستان واقعی عروسک آنابل

اگرچه عروسک Annabelle که در موزه علوم غریبه اد و لورن وارن، زوج مشهور محققان پدیده های ماوراءالطبیعه که روی پرونده این عروسک کار کردند، زندگی می کند، پوست چینی و ویژگی های شبیه به انسانِ همتای سینمایی اش را ندارد، اما با ظاهری معمولی که دارد بسیار ترسناک تر به نظر می رسد.

چهره های دوخته شده ی Annabelle، از جمله نیمه لبخند و بینی مثلثی نارنجی روشن او، خاطرات اسباب بازی های دوران کودکی و دوران ساده تر را تداعی می کند.

اگر می توانستید از اد و لورن وارن (البته اد در سال ۲۰۰۶ و لورن در اوایل سال ۲۰۱۹ درگذشتند) بپرسید، آنها به شما می گفتند که هشدارهای جدی حک شده روی جعبه شیشه ای Annabelle بیش از حد ضروری است.

طبق گفته های محققان مشهور پدیده های ماوراءالطبیعه، این عروسک مسئول دو تجربه نزدیک به مرگ، یک حادثه مرگبار و رشته ای از فعالیت های شیطانی است که حدود ۳۰ سال به طول انجامید.

ادعا می شود اولین مورد از این تسخیرشدگی های بدنام به سال ۱۹۷۰ برمی گردد، زمانی که Annabelle کاملاً نو بود. این داستان توسط دو زن جوان به وارن ها گفته شد و خود وارن ها نیز سال ها بعد آن را بازگو کردند.

همانطور که داستان پیش می رود، عروسک Annabelle برای تولد ۲۸ سالگی پرستاری جوان به نام دونا از طرف مادرش به او هدیه داده شده بود. دونا که ظاهراً از این هدیه هیجان زده بود، آن را به آپارتمانی که با یک پرستار جوان دیگر به نام آنجی شریک بود، برد.

در ابتدا، این عروسک یک وسیله جانبی دوست داشتنی بود که روی مبل در اتاق نشیمن می نشست و با چهره رنگارنگش از بازدیدکنندگان پذیرایی می کرد. اما دیری نگذشت که این دو زن متوجه شدند به نظر می رسد Annabelle به میل خود در اتاق حرکت می کند.

دونا قبل از رفتن به سر کار او را روی مبل اتاق نشیمن می نشاند، اما بعد از ظهر که به خانه می آمد، او را در اتاق خواب با در بسته پیدا می کرد.

دونا و آنجی سپس شروع به پیدا کردن یادداشت هایی کردند که در سراسر آپارتمان پراکنده شده بود و روی آن نوشته شده بود “به من کمک کن”. به گفته این زنان، یادداشت ها روی کاغذ پوستی نوشته شده بود، که آنها حتی در خانه خود نگه نمی داشتند.

داستان واقعی عروسک آنابل

علاوه بر این، دوست آنجی، که فقط با نام لو شناخته می شود، یک بعدازظهر زمانی که دونا بیرون بود در آپارتمان بود و در اتاق او صدایی شبیه خش خش شنید، گویی کسی وارد شده است. او پس از بازرسی، هیچ نشانه ای از ورود اجباری پیدا نکرد، اما عروسک Annabelle را به صورت وارونه روی زمین پیدا کرد (نسخه های دیگر داستان می گویند او پس از بیدار شدن از چرت به او حمله شده است).

ناگهان دردی سوزان روی سینه اش احساس کرد و به پایین نگاه کرد و رد چنگال های خونی را دید که روی آن کشیده شده بود. دو روز بعد، آنها بدون هیچ اثری ناپدید شدند.

به دنبال تجربه آسیب زاِی لو، زنان یک واسطه احضار روح را برای کمک به حل مشکل ظاهراً ماوراءالطبیعه خود دعوت کردند. واسطه احضار روح مراسمی برگزار کرد و به زنان گفت که این عروسک تسخیر شده روح یک دختر بچه هفت ساله فوت شده به نام Annabelle Higgins است که جسد او سال ها قبل در محل ساخت آپارتمان آنها پیدا شده بود.

واسطه احضار روح ادعا کرد که این روح خیرخواه است و فقط می خواهد دوست داشته شود و از او مراقبت شود. طبق گزارش ها، دو پرستار جوان برای روح متاسف شدند و اجازه دادند او به طور دائم در عروسک ساکن شود.

داستان واقعی عروسک آنابل

ورود اد و لورن وارن به داستان آنابل

سرانجام، دونا و آنجی در تلاشی برای رهایی خانه خود از روح عروسک Annabelle، به یک کشیش اسقفی به نام پدر هیگان مراجعه کردند. هیگان با مافوق خود، پدر کوک، تماس گرفت و او نیز اد و لورن وارن را خبر کرد.

از نظر اد و لورن وارن، مشکل واقعی دو زن جوان زمانی شروع شد که آن ها باور کردند عروسک سزاوار همدردی آن هاست. وارن ها معتقد بودند که در واقع نیرویی شیطانی به دنبال میزبان انسانی درون Annabelle وجود دارد، نه یک روح خیرخواه. شرح وارن ها از این پرونده بیان می کند:

“ارواح بر اشیاء بی جان مانند خانه یا اسباب بازی ها مسلط نمی شوند، بلکه بر انسان ها مسلط می شوند. یک روح غیرانسانی می تواند خود را به یک مکان یا شیئی بچسباند و این همان اتفاقی است که در پرونده آنابل رخ داد. این روح عروسک را دستکاری کرد و توهم زنده بودن آن را برای جلب توجه ایجاد کرد. در حقیقت، هدف این روح ماندن در عروسک نبود، بلکه تسخیر یک میزبان انسانی بود.”

وارن ها بلافاصله به نشانه هایی اشاره کردند که به اعتقاد آنها نشانه های تسخیر شیطانی بود، از جمله جابجایی ناگهانی (حرکت خود به خود عروسک)، تجسم (یادداشت های روی کاغذ پوستی) و “نشان جانور” (سینه چنگال خورده لو).

وارن ها متعاقباً دستور دادند مراسم جن گیری توسط پدر کوک در آپارتمان انجام شود. سپس، آنها Annabelle را از آپارتمان بیرون آوردند و به محل استراحت نهایی او در موزه علوم غریبه خود بردند به این امید که سلطنت شیطانی او سرانجام به پایان برسد.

داستان واقعی عروسک آنابل

تسخیرهای دیگری که به عروسک شیطانی نسبت داده شده است

پس از بیرون آوردن Annabelle از آپارتمان دونا و آنجی، وارن ها چندین تجربه ماوراءالطبیعه دیگر را با حضور این عروسک مستند کردند – اولین مورد تنها چند دقیقه پس از تصاحب او رخ داد.

پس از جن گیری در آپارتمان پرستاران، وارن ها Annabelle را در صندلی عقب ماشین خود بستند و قسم خوردند که از بزرگراه استفاده نکنند، مبادا او قدرت ایجاد تصادف برای آنها و وسیله نقلیه شان داشته باشد. با این حال، حتی جاده های فرعی امن تر نیز برای این زوج بسیار خطرناک به نظر می رسید.

لورن ادعا می کند که در راه خانه، ترمزها چندین بار از کار افتادند یا قفل کردند و منجر به تصادفاتی با خطر فاجعه آمیز شدند. لورن ادعا می کند که به محض اینکه اد آب مقدس را از کیفش بیرون آورد و عروسک را با آن خیس کرد، مشکل ترمزها برطرف شد.

با رسیدن به خانه، اد و لورن عروسک را در دفتر کار اد قرار دادند. در آنجا، آنها گزارش دادند که عروسک در هوا معلق شده و در خانه حرکت می کند. حتی زمانی که در دفتر قفل شده در یک ساختمان بیرونی قرار می گرفت، وارن ها ادعا می کردند که او بعداً در داخل خانه ظاهر می شود.

در نهایت، وارن ها تصمیم گرفتند Annabelle را برای همیشه زندانی کنند.

وارن ها یک جعبه مخصوص از شیشه و چوب ساختند که روی آن دعای رب و دعای سان مایکل را حک کردند. اد برای بقیه عمرش به طور دوره ای دعای الزام آوری را روی جعبه می خواند تا اطمینان حاصل کند که روح شوم – و عروسک – به خوبی در آنجا زندانی باقی می مانند.

از زمانی که Annabelle زندانی شد، دیگر هیچ حرکتی از او گزارش نشده است، اگرچه ادعا می شود روح او راه هایی برای برقراری ارتباط با دنیای ماوراء پیدا کرده است.

یک بار، کشیشی که از موزه وارن ها بازدید می کرد، Annabelle را بلند کرد و قدرت های شیطانی او را باور نکرد. اد به کشیش در مورد تمسخر قدرت شیطانی Annabelle هشدار داد، اما کشیش جوان او را مسخره کرد. در راه خانه، کشیش دچار یک تصادف نزدیک به مرگ شد که خودروی جدیدش را کاملاً نابود کرد.

او ادعا کرد که درست قبل از تصادف، Annabelle را در آینه عقب ماشینش دیده است.

سال ها بعد، بازدیدکننده دیگری به شیشه محفظه عروسک Annabelle ضربه زد و به این موضوع که مردم چقدر احمق هستند که به او اعتقاد دارند خندید. گزارش شده است او در راه خانه کنترل موتورسیکلت خود را از دست داد و به شدت با یک درخت برخورد کرد. او در دم جان باخت و دوستش به سختی زنده ماند.

دوست او ادعا کرد که در زمان حادثه، آن زوج درباره عروسک آنابل می خندیدند.

وارن ها در طول سال ها به تعریف این داستان ها به عنوان مدرکی از قدرت های وحشتناک عروسک Annabelle ادامه دادند، اگرچه هیچ یک از این داستان ها قابل تایید نیستند.

نام کشیش جوان و راکب موتورسیکلت هرگز فاش نشد. نه دونا و نه آنجی، دو پرستاری که اولین قربانیان Annabelle بودند، هرگز با داستان خود پیش نیامدند. به نظر نمی رسد پدر کوک یا پدر هیگان هرگز دوباره به جن گیری های خود از او اشاره کرده باشند.

به نظر می رسد تنها چیزی که ما داریم حرف وارن هاست مبنی بر اینکه هر یک از این اتفاقات رخ داده است.

داستان واقعی عروسک آنابل

این که آیا هر کدام از این تسخیرشدگی ها اتفاق افتاده است یا نه، داستان هایی که از جا مانده اند همه آن چیزی بود که کارگردان/تهیه کننده جیمز وان برای ایجاد یک دنیای ترسناک ماندگار و پرسود نیاز داشت.

وان با الهام گرفتن از عروسک واقعی Annabelle، از سال ۲۰۱۴ شروع به نوشتن داستان Annabelle کرد، عروسک چینی تسخیر شده به اندازه یک کودک با ویژگی های شبیه انسان و تمایل به خشونت.

البته بین عروسک وارن ها و همتای سینمایی آن تفاوت های متعددی وجود دارد.

واضح ترین تفاوت خود عروسک است. در حالی که Annabelle واقعی به وضوح یک اسباب بازی کودکانه با ویژگی های اغراق آمیز و اجزای بدن نرم است، نسخه سینمایی Annabelle از عروسک های دست ساز قدیمی ساخته شده از چینی با موهای بافته شده واقعی و چشمان شیشه ای براق الهام گرفته شده است.

علاوه بر ویژگی های فیزیکی او، حقه های Annabelle نیز در فیلم ها برای افزایش ارزش شوک آفرینی تقویت شد. به جای اینکه دو هم اتاقی را وحشت زده کند، Annabelle سینمایی از خانه ای به خانه دیگر نقل مکان می کند، به خانواده ها حمله می کند، اعضای فرقه های شیطان پرستی را تسخیر می کند، کودکان را می کشد، به عنوان راهبه وانمود می کند و در خانه وارن ها هرج و مرج به پا می کند.

داستان واقعی عروسک آنابل

عروسک آنابل اکنون کجا نگه داری می شود؟

اگرچه اد و لورن وارن هر دو فوت کرده اند، اما میراث آنها توسط دخترشان جودی و همسرش تونی اسپرا ادامه یافته است. تا زمان مرگش در سال ۲۰۰۶، اد وارن، اسپرا را شاگرد خود در زمینه شیطان شناسی می دانست و مراقبت از آثار غریبه خود را به او سپرد.

این آثار شامل عروسک Annabelle و محفظه محافظ او می شود. اسپرا با تکرار هشدارهای پیشینیان خود، به بازدیدکنندگان موزه علوم غریبه وارن ها در مورد قدرت های Annabelle هشدار می دهد.

اسپرا در مورد عروسک گفته است: «آیا خطرناک است؟ بله. آیا خطرناک ترین شیء در این موزه است؟ بله.”

اما با وجود چنین ادعاهایی، وارن ها رابطه پیچیده ای با حقیقت دارند.

اگرچه آنها به خاطر مشارکت در پرونده «وحشت Amityville» و پرونده هایی که الهام بخش فیلم The Conjuring شدند، عملا به چهره های شناخته شده ای تبدیل شدند، اما کارهای آنها تقریباً به طور کامل رد شده است.

تحقیقات انجام شده توسط انجمن شکاکان نیو انگلند ثابت کرد که آثار موجود در موزه علوم غریبه وارن ها عمدتا جعلی بوده و شامل عکس های دستکاری شده و داستان سرایی های اغراق آمیز می شود.

داستان واقعی عروسک آنابل

اما برای کسانی که هنوز نسبت به قدرت های عروسک Annabelle تردید دارند، اسپرا اذیت کردن او را به بازی رولت روسی تشبیه می کند: ممکن است فقط یک گلوله در تفنگ باشد، اما آیا همچنان ماشه را فشار می دهید یا فقط تفنگ را زمین می گذارید و ریسک نمی کنید؟

ترس های واقعی پیرامون عروسک اصلی Annabelle در آگوست سال ۲۰۲۰ حتی بیشتر شعله ور شد، زمانی که گزارش هایی مبنی بر فرار او از موزه علوم غریبه وارن ها (که به دلیل مسائل مربوط به منطقه بندی در سال ۲۰۱۹ حداقل به طور موقت تعطیل شد) منتشر شد.

اگرچه این شایعات به سرعت در شبکه های اجتماعی منتشر شد، اما گزارش ها به سرعت نادرست اعلام شدند. خود اسپرا به زودی ویدیویی از خودش در کنار عروسک واقعی Annabelle در موزه منتشر کرد.

اسپرا به همه اطمینان داد: “Annabelle زنده است. خب، نباید بگویم زنده است. Annabelle با تمام شکوه بدنامش اینجا حضور دارد. او هرگز موزه را ترک نکرد.”

اما اسپرا همچنین با گفتن این جمله که “اگر Annabelle واقعاً آنجا را ترک می کرد نگران می شدم، چون او اسباب بازی نیست.” بر ترس هایی که عروسک واقعی Annabelle را به مدت ۵۰ سال وحشتناک نگه داشته است، دامن زد.

برچسب‌ها:

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *