۰

فکت ترسناک از انیمیشن coraline

فکت ترسناک از انیمیشن coraline

Coraline یک انیمیشن ترسناک  خیالی  از نوع استاپ موشناست که اکتبر ۲۰۰۹ منتشر شد. هنرس سیلیک کارگردان، تهیه‌کننده و فیلمنامه‌نویس آن بود. کورالاین بر اساس  رمانی به همین نام نوشتهٔ نیل گیمن ساخته‌شد. این فیلم با نقدهای مثبتی روبرو شد و ۱۲۴ میلیون دلار در جهان فروش کرد.

کورالین جونز دختری یازده ساله است که به همراه پدر و مادرش زندگی آرام خود را رها می‌کنند و به یک خانهٔ عجیب، دورافتاده و قدیمی در شهری دیگر می‌روند. آن‌ها همسایه‌های عجیبی به نام‌های خانم اسپینک، خانم فورسیبل و آقای بوبینسکی دارند. او از اینکه دیگر دوستانش را نمی‌بیند و پدر و مادرش به او توجه نمی‌کنند ناراحت است. کورالاین یک شب در کوچکی را در خانه‌شان پیدا می‌کند و از آن وارد دنیایی سحرآمیز و رنگارنگ می‌شود و آنجا پدر و مادری مهربان تر پیدا می‌کند. اما تمام افراد این دنیای جدید به جای چشم دکمه دارند. همه چیز خوب پیش می‌رود تا وقتی که مادر جدیدش می‌خواهد که به چشم‌های کورالین دکمه بدوزد و او را در آن دنیا نگه دارد و روح کورالین را بگیرد و آن را در آینه جادویی حبس کند.

فکت ترسناک از انیمیشن coraline

” در انیمیشن کورالین گربه ای وجود دارد که قبل از ورود کورالین به عمق ماجرا و درگیر شدن با پدر و مادر خیالی اش اورا پند میدهد و به او هشدار میدهد .
او اگر گربه ای در داخل این دنیای خیالی باشد ، پس نباید اطلاعاتی از دنیای واقعی و خارج از این دنیا داشته باشد . اما دارد . او به صورت دقیق و با جزعیات از دنیای بیرون و واقعی خبر دارد و حتی کمی هم از تاریخ میداند .
این به این معناس که این گربه نه تنها فقط متعلق به این دنیای خیالی و شیطانی نیست بلکه در دنیای واقعی هم زندگی کرده و انجارا دیده .
پس میتوان گفت او احتمالا از دنیای خارجی امده است .
اما نکته ی دیگری وجود دارد .
در این انیمیشن امده است که از بین تمام کودکانی که مادر خیالی چشم دکمه ای انهارا کشته ، یک کودک فرار کرده است .
پس ایا نمیتوان گفت که ان کودک برای انکه بتواند به کودکانی مثل کورالین هشدار بدهد خودش را به یک گربه تبدیل کرده است ؟
در نتیجه گربه ای که در این انیمیشن میبینید ، یکی از ان کودکانی است که از دست مادر فرار کرده و تبدیل به یک گربه شده تا کودکانی مثل کارولین را هشدار بدهد.

 

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *