0

قیمت گرماتاب و مزیت های آن

قیمت گرماتاب بستگی به موارد بسیاری همچون شرکت تولید کننده، مواد اولیه قطعات، ظرفیت و مدل سیستم و… دارد اما در مجموع قیمت هیتر تابشی لوله ای از ۳۰ میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۴۵ میلیون تومان ادامه پیدا می‌کند. البته لازم به ذکر است که قیمت این محصول معمولا هر فصل تغییر پیدا می‌کند.

در ادامه به صورت کامل به این سیستم گرمایشی مدرن می‌پردازیم و نحوه محاسبه قیمت گرماتاب را ذکر خواهیم کرد و اطلاعات کاملی در اختیار شما خواهیم گذاشت.

سیستم گرماتاب چیست؟

سیستم گرماتاب نام دستگاه و یک نوع فناوری گرمایش تابشی است که برای تامین گرمایش مطلوب در انواع محیط‌های کاری و صنعتی نظیر سوله، رستوران، گلخانه و…  بهترین گزینه می‌باشد و با عملکرد مناسب خود، گرمایشی یکنواخت و کامل را در کم‌ترین زمان ممکن در محیط ارائه می‌دهد.

از سیستم گرماتاب با عناوینی همچون هیتر تابشی لوله‌ای و بخاری سقفی و هیتر گازی نیز یاد می‌شود. شرکت گرماسرما سازه مدرن‌ترین هیترهای گازی را را تولید می‌نماید و با ۵ سال گارانتی مشعل، ۱۰ سال گارانتی لوله و ۱۵ سال خدمات پس از فروش عرضه می‌کند.

هیتر تابشی گازی

تامین گرمایش در روزهای سرد سال، دغدغه مهم مدیران صنایع است و گرم بودن فضا، ارتباط مستقیمی با راندمان کاری کارکنان و عملکرد دستگاه‌ها دارد. سیستم گرماتاب یکی از سیستم‌های نوین گرمایشی است که می‌تواند در کمتر از ۱۵ دقیقه محیط را به صورت کامل گرم نماید گزینه مطلوبی برای گرمایش سوله، گرمایش گلخانه، گرمایش کارخانه، گرمایش رستوران و… است.

هیتر تابشی لوله ای از قطعاتی مثل: مشعل، شعله پخش‌کن، لوله تابشی، رفلکتور یا همان منعکس‌کننده و فن مکنده تشکیل و ساخته می‌شود. این محصول در ۲ نوع مدل U  و L تولید می‌شود که مدل U لوله‌ای به صورت رفت و برگشت داشته و مناسب فضاهای صنعتی، رستوران و کافه، صنایع و… است.

هیتر تابشی L نیز عملکردی همانند مدل دیگر دارد اما لوله آن به صورت تک بوده و فقط رفت دارد و مناسب تامین گرمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها و… است.

عملکرد این سیستم‌ها با مصرف گاز بوده که به همین علت به آن هیتر گازی نیز می‌گویند. البته باید گفت که مصرف گاز آن بسیار کم است و با استفاده از این محصول شاهد کاهش تا ۶۰ درصد در مصرف گاز خواهیم بود و به همین علت است که انتخاب مدیران، نسبت به دیگر دستگاه‌ها و روش‌های گرمایشی است.

در بین تولید کنندگان این محصول در بازار، دستگاه گرمایش تابشی گرماسازه بالاترین راندمان حرارتی را داشته و به سرعت می‌تواند حرارتی که مدنظر کاربر هست را ایجاد کند.

نوع کار کردن و فعالیت گرماتاب گازی مثل خورشید است و حرارت را به اجسام می‌تاباند. این سیستم با بکارگیری مشعل تولید گرمایش را انجام داده و با استفاده از رفلکتور، حرارت ایجاد شده را در محیط پخش می‌کند.

معیارهای انتخاب گرماتاب مناسب 

برای انتخاب هیتر تابشی لوله ای متناسب با نیازها و برآورد آن‌ها، باید نوع کاربری و مساحت را در نظر داشت. این سیستم با ظرفیت‌های مختلفی عرضه می‌شود که بسته به محل نصب و اندازه محیط، انتخاب هیتر نیز متفاوت است.

از معیارهای دیگر برای خرید هیتر تابشی مطمئن، در نظر گرفتن شرکت، گارانتی و خدمات است. باید شرکتی انتخاب شود که رزومه قابل قبولی داشته و رضایت مشتریان را در پی داشته باشد. همچنین وجود گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش بلند مدت باعث می‌شود تا با اطمینان بیشتری گرماتاب را خرید کنید.

بهترین و کارآمدترین سیستم گرمایشی که باید معیارهای آن را در نظر داشته باشید، استفاده از قطعات مرغوب و کیفیت بالا در آن است. استفاده از الکتروفن شناخته شده، وجود شیربرفی کارآمد، بدنه مقاوم، امکان تنظیم نوسان گازی، استفاده از بردهای باکیفیت، لوله‌های عالی همچون ۴ اینچی، راندمان حرارتی بالا، رفلکتور براق و شفاف از جنس استنلس استیل، تابلوبرق، شلنگ گاز پرسی، زنجیر استاندارد گالوانیزه و… از جمله معیارها برای انتخاب و خرید گرماتاب مفید است.

گرماتاب گرماسازه

مزیت‌ها و ویژگی‌های سیستم گرماتاب

از مزایای استفاده از سیستم گرماتاب یا همان هیتر تابشی لوله ای می‌توان به مصرف انرژی کمتر نسبت به سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی دیگر، کاهش هزینه‌های نگهداری و تعمیرات، کاهش نیاز به فضای مخصوص برای نصب سیستم‌های گرمایشی و توانایی استفاده از سیستم در محیط‌های بزرگ و پیچیده اشاره کرد.

نکته مهم در خصوص سیستم تابشی گرماسرما سازه استفاده از رفلکتور ۱۴ خم است که تنها برند این حوزه با رفلکتور ۱۴ خم می‌باشد و این تعداد خم باعث شده تا حرارت به صورت هدفمندتر، مفیدتر و بهتر در محیط پخش شود.

در ادامه اصلی‌ترین مزیت‌ها و ویژگی‌های هیتر تابشی را ذکر می‌کنیم:

 • کاهش قابل توجه در مصرف سوخت
 • راندمان بالای حرارتی
 • ایجاد دمای مورد نظر در کمترین زمان
 • ایجاد تمرکز دما در کف سالن
 • عدم اشغال فضای مفید کاری
 • امکان کنترل موضعی در تمام محیط
 • ایمنی بالا و صدای پایین دستگاه

قیمت گرماتاب چقدر است؟

همانطور که در ابتدا ذکر کردیم، قیمت گرماتاب بسته به موارد خاصی دارد. می‌توان گفت که ساختار گرماتاب، ساده‌تر از سیستم‌های گرمایشی دیگر است و این موضوع، تاثیر مستقیم در قیمت آن دارد.

وجود فن مرغوب یکی از عوامل مهم در قیمت‌گذاری هیتر تابشی است. لوله‌های باکیفیت و ۴ میل نیز باعث می‌شود تا قیمت گرماتاب متغییر باشد و هرچه ظرفیت‌های آن بالاتر و طول لوله‌ها بیشتر شود، نرخ هم افزایش پیدا کند.

بکارگیری مشعل، رفلکتور و شعله‌پخش‌کن با کیفیت مطلوب، از دیگر مهم‌هایی است که بر قیمت هیتر گازی تاثیر می‌گذارد. وجود خدمات پس از فروش طولانی و گارانتی شرکتی معتبر هم بر روی قیمت هیتر نقش دارد.

در مجموع، قیمت هر برند نیز متفاوت است اما قیمت گرماتاب از ۳۰ میلیون تومان شروع شده که مدل آن، هیتر ۳ متری است. بسته به نوع کاربری و ظرفیت دستگاه، هیتر نیز قیمتش افزایش یافته تا ۴۰ میلیون تومان می‌رسد که دستگاه هیتر تابشی ۵۰ هزار با لوله‌های ۱۳.۵ متری است.

برای قیمت روز گرماتاب و کسب اطلاعات دقیق و جزئیات بیشتر، کافی است با شرکت گرماسرما سازه تماس بگیرید تا متخصصان و کارشناسان ما، شما را در تهیه بهترین گرماتاب بازار راهنمایی کنند.

قیمت گرماتاب
چه صنایعی باید از گرماتاب استفاده کنند؟

اصلی‌تین محیط‌های استفاده از هیتر تابشی لوله ای، مواردی شامل: گلخانه‌ها، کارخانه‌ها و کارگاه‌ها، مرغداری و دامداری‌ها، رستوران‌های کوچک و بزرگ، سالن‌های ورزشی، نمایشگاه‌ها و گالری‌های اتومبیل، کافی شاپ‌ها و روف گاردن‌ها می‌باشد.

همچنین می‌توان از هیتر گازی در صنایع صنعتی و بزرگ و انبارهای تولید نیز استفاده نمود تا تامین گرمایش به صورت کامل انجام شود.

صنایع شیمیایی، صنایع تولید غذا، صنایع تولید سنگ و… نیز با بهره گرفتن از هیتر تابشی لوله ای شاهد گرمای مناسبی خواهند بود و با اطمینان می‌توانند در مجموعه خود از هیتر تابشی استفاده کرده و دغدغه‌ای بابت ایمنی و آسیب رسیدن به محصولات و دستگاه‌های خود نداشته باشند.

هیتر گازی L نیز که در گلخانه‌ها و طیور کاربرد دارد، با تامین گرمای متناسب با سالن تولید، به برداشت محصولی باکیفیت کمک کرده و تمام فضای تولید را به صورت مطلوب گرم می‌کند تا محصول دچار آسیب و از بین رفتن نشود.

نکات مهم خرید گرماتاب

برای خرید یک هیتر گازی مناسب با بازدهی عالی، باید به نکات مهمی توجه کرد که در زیر به برخی از این نکات اشاره می‌کنیم:

 1. نوع سیستم گرماتاب: باید نوع سیستم هیتر تابشی مورد نظر را بر اساس نیازهای کسب و کار انتخاب کرد. سیستم‌های گرماتاب با نوع دیگ و چیلر گرمایی متفاوت هستند و باید بر اساس نیازهای گرمایشی، بهترین نوع را انتخاب کرد.
 2. کیفیت قطعات: باید از قطعات با کیفیت برای نصب سیستم گرماتاب استفاده کرد تا از نگهداری و تعمیرات کمتری برخوردار شوید. همچنین، قطعات با کیفیت بیشتر، عمر سیستم گرماتاب را نیز بالاتر می‌برد.
 3. مصرف انرژی: باید به مصرف انرژی سیستم گرماتاب توجه کرد و سیستمی با مصرف کمتر را انتخاب کرد. گرماسازه این اطمینان را می‌دهد که محصول ما، مصرف سوخت بسیار پایینی دارد.
 4. توان و کارایی سیستم: باید به توان و کارایی سیستم گرماتاب گازی نیز توجه کرد تا به نیازهای حرارتی و گرمایشی شما پاسخ دهد. بهتر است سیستمی با توان و کارایی مناسب و متناسب‌تان را انتخاب کنید.
 5. هزینه نصب: باید به هزینه نصب سیستم گرماتاب توجه کرد و از قیمت‌های مناسب برای نصب سیستم اطمینان حاصل کنید. همچنین، هزینه نگهداری و تعمیرات سیستم نیز مهم است. شرکت گرماسازه این دستگاه را به صورت رایگان نصب می‌کند.
 6. تضمین و خدمات پس از فروش: باید از تضمین و خدمات پس از فروش شرکتی که سیستم هیتر گازی تابشی را ارائه می‌دهد، اطمینان حاصل کرد تا در صورت بروز مشکلات، به راحتی بتوانید از خدمات آن استفاده کنید.
 7. استفاده از شرکت‌های معتبر: برای خرید هیتر تابشی لوله ای، از شرکت‌های معتبر و با سابقه استفاده کنید تا از کیفیت و قابلیت عملکرد سیستم اطمینان حاصل کنید.

خرید هیتر گازی از گرما سازه

شرکت گرماسرما سازه شرق، به عنوان تولیدکننده برتر حوزه گرمایشی سرمایشی، سیستم تابشی را با استفاده از مواد اولیه مرغوب و دستگاه‌های روز دنیا و همچنین رعایت نکات ایمنی؛ تولید کرده و با بهترین قیمت به فروش می‌رساند. شرکت گرماسازه قیمت هیتر گازی را تنها ۲ بار در سال عوض کرده و شرایط پرداخت را به صورت اقساط فراهم نموده تا ضمن احترام به مشتریان، آسودگی را برایشان فراهم کند.

برای اینکه بتوانید سیستم گرمایش تابشی کارآمد و مدرن و البته مناسب نیاز خود، خریداری کنید، می‌توانید با شماره ۲۲۰۳۲۰۰۲-۰۲۱ تماس گرفته تا کارشناسان شما را راهنمایی کنند و محصولی قابل قبول تهیه کنید.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

تحریریه کنترل امجی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *