۰

پیش بینی های عجیب سیمپسون ها…!

پیش بینی های عجیب سیمپسون ها

کارتون «سیمپسون ها» بلندترین مجموعه تلوزیونی «کمدی موقعیت» آمریکایی به سازندگی Matt Groening است که از ۱۷ دسامبر ۱۹۸۹، تاکنون، از شبکه فاکس پخش می شود.

این مجموعه فیلم در شهر ساختگی اسپرینگ فیلد، قرار دارد که فرهنگ آمریکایی، ارتباطات تلویزیونی و دیگر رفتارهای انسانی را به تصویر می‌کشد. مدتی است که انیمیشن سیمپسون‌ها (The Simpsons) با پیش‌بینی‌ها یا پیش گویی‌هایی که درباره آینده داشته‌اند، به شهرت زیادی دست پیدا کرده است.

این پیش‌بینی‌های عجیب و غریب از حوزه سرگرمی فراتر رفته و در این روزها شاهد پیش‌گویی در بخش‌های مختلف سیاسی، فناوری هستیم.

یکی از خالقان کارتون «خانواده سیمپسون ها» به این اظهارات که قسمت جدیدی از این کارتون مراسم پیش روی تحلیف جو بایدن را «پیش‌بینی» کرده است، واکنش نشان داد.

این انیمیشن محبوب تاکنون بارها به دلیل پیشگویی رویدادهای خبری پیش از وقوع آن‌ها، معروف شده است؛ اتفاقاتی نظیر انتخاب دونالد ترامپ به ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده.  بعضی از این پیشگویی‌ها، در قسمت‌های مربوط به دهه‌ها پیش از وقوع آن اتفاقات در دنیای واقعی، به تصویر کشیده شده‌اند!!!

بعد از شورش طرفداران ترامپ در کنگره نیز هواداران سیمپسون‌ها ادعا کردند این اتفاق در قسمتی از تولیدات سال ۱۹۹۶ با نام «روزی که خشونت مرد» پیشگویی شده بود.

ال جین، از نویسندگان کارکشته سیمپسون‌ها، اکنون به صحنه دیگری از یکی از قسمت‌های جدیدتر این انیمیشن واکنش نشان داده است که به عقیده برخی ممکن بود پیشگویی اختلالات و درگیری‌های بیشتر در مراسم تحلیف بایدن باشد.

با احتمال استیضاح دونالد ترامپ برای بار دوم به خاطر نقش او در تشویق شورش‌های ششم ژانویه، متخصصان هشدار داده بودند که مراسم تحلیف بایدن ممکن است با اعتراضات و خشونت بیشتری از طرف راست‌گرایان افراطی مواجه شود و به همین دلیل بود که تعداد نیروهای امنیتی که در این مراسم حضور داشتند بسیار بیشتر از سال های گذشته بود!

آقای جین در توییترش عکسی از قسمت ۳۱ کارتون خانواده سیمپسون با عنوان «خانه درختی وحشت» را نیز به اشتراک گذاشته است.

در آغاز این قسمت که سال گذشته برای هالووین ساخته شده بود، هومر سیمپسون کل روز انتخابات ریاست‌جمهوری را می‌خوابد. بعد از این که مارجی او را دعوا می‌کند که چرا تنبلی کرده و رای نداده است، او می‌پرسد: «مگر چقدر بد شده است؟»

صحنه بعد جهشی رو به جلو به تاریخ «۲۰ ژانویه ۲۰۲۱» یا همان روز تحلیف است که هومر را نشان می‌دهد که روی سقف خانه خود نشسته است و تفنگی را در دست دارد، در حالی که کل شهر در اطراف او در شعله‌های آتش می‌سوزد و انگار آخرالزمان شده است!!!

همچنین یک عکس دیگر نیز منتشر شد که به اتفاقات بعد از مراسم تحلیف ریاست جمهوری آمریکا اشاره دارد که در آن به جنگ داخلی طرفداران دونالد ترامپ با طرافداران جو بایدن اشاره دار که گویا چیزی شبیه به جنگ جهانی سوم است و همه جا تخریب و نابود شده و به آنش کشیده شده است!!!

در این عکس نیز رباتی را می بینید که مجهز به سلاح های فوق مخرب است و به احتمال زیاد این ربات ها هستند که باعث چنین نابودی شده اند.

( این قضیه می تواند به تسهیلات جنگی فوق پیشرقته آمریکا اشاره کند که کنترل آنها از دست خودشان نیز خارج شده است و در واقع نوعی جنگ جهانی سوم بین ربات ها و انسان ها است؛ همینطور اگر به چهره مردم در خیابان توجه کنید ، مشاهده می کنید که همچنان ماسک بر صورت دارند و این موضوع نشان دهنده این است که همچنان در طی این جنگ بزرگ ، بیماری کرونا وجود داد و باعث ضعیف شدن قدرت مردم در برابر ربات ها می شود)

همچنین اگر کمی به عقب برگردیم ، می توانیم مشاهده کنیم که اتفاقات و نتایج این رای گیری نیز توسط سیمپسون ها پیش بینی شده بود!

در این تصویر آمار مناطقی که به بایدن و ترامپ رای دادند را مشاهده می کنید که به طور بسیار عحیبی شبیه به نتایج واقعی آن پس از رای گیری است!

تنها ۳ ایالت ( آریزونا، ویرجینیا، جورجیا ) بودند که در کارتون سیپسون ها به ترامپ ولی در واقعیت به بایدن رای دادن که البته آن هم در آخرین لحظات اتفاق افتاد.

با این حال شباهت این دو تصویر به هم بسیار عجیب و غریب است.

همچنین در این کارتون به مرگ دونالد ترامپ اشاره شده است که گویا به صورت ترور به قتل رسیده است یا به خاطر ابتلا به ویروس کرونا ( به دلیل حواشی مربوط به گرفتار شدن رییس جمهور آمریکا به این ویروس ) جان باخته است …!

اگر باز هم به عقب تر بازگردیم ، در قسمتی از این سریال که سال ها قبل منتشر شده بود ، تقریبا به طور بسیار واضحی به منتشر شدن ویروس کرونا توسط چینی اشاره کرده است!

همانطور که در تصویر می بینید ، کارگران کارخانه ای که شباهت زیادی به مردمان چینی نیز دارند و حتی روی جعبه ای که در دستان آنهاست به زبان چینی نوشته شده است ؛ یکی از آنها با سرفه خود در داخل این جعبه که مبتلا به این ویروس است ، باعث پخش شدن آن در سراسر جهان و همگیری آن می شود!

نظر شما درباره پیش بینی های عجیب کارتون سیمپسون ها چیست؟!

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *