۰

معرفی نژاد گرگینه ها (سرزمین میانه)

گرگینه

گرگینه‌ها موجوداتی پلید بودند که در دوران نخست توسط سائورون خلق شدند. سائورون ارواح وحشتناک و خبیث را در جان آنها زندانی کرد و گرگینه‌ها زیر سایهء سائورون و مورگوت پرورش یافتند. نژاد اولیهء آنها به طور واضح مشخص نیست، ممکن است آنها گرگ‌هایی بوده باشند که پیرو اربابان تاریکی گشته و سقوط کرده‌اند، یا ممکن است سائورون آنها را به تقلید از مخلوقات ایلوواتار و برای پیروی از خود آفریده باشد، یا اینکه از نژاد مشترک گرگ‌ و انسان باشند (همانند اوروک‌-های که موجوداتی دورگه از اورک و انسان بودند) .
-گرگینه‌ها شبیه گرگ‌ها و با این حال بزرگ‌‌تر، قوی‌تر، سریع‌تر و باهوش‌تر بودند. کاملا سیاه رنگ بودند و توانایی سخن گفتن داشتند.

در افسانه‌ها گرگینه یا گرگ‌نما موجودی است نیم انسان و نیم گرگ که در شب‌هایی که ماه کامل می‌شود به گرگ تبدیل می‌شود. اما در داستان‌های تالکین گرگینه‌ها توانایی تغییر شکل ندارند.
-اولین بار که گرگینه‌ها در سرزمین میانه روئیت شدند سال ۱۳۳٠ دوران نخست در بلریاند بود. محل زندگی آنها آنگباند قلمروی مورگوت یا جزیرهء تول-این-گائوروت (جزیرهء گرگ خویان) بود که سائورون بر آن فرمانروایی می‌کرد. دشمنان گرگینه‌ها اغلب الف‌ها و سگان تازی بودند. شاهدان عینی گرگینه‌ها را “موجوداتی که به شکل گرگ قدم می‌زنند” توصیف کردند. ممکن است آنها همانند انسان‌ها قادر به ایستادن روی دو پا بوده باشند.

ارباب حلقه ها

درائگلوین” نگهبان آنگباند اولین گرگینه بود و بقیه از نسل او بودند. “کارخاروت” نیز بزرگترین گرگینه بود که گزش سمی داشت، پس ممکن است تمام گرگینه‌ها این ویژگی را دارا بوده باشند.
-پس از جنگ خشم بیشتر گرگینه‌ها نابود شدند. تعداد کمی نیز که مانده بودند در سرزمین میانه پراکنده شدند و نژادشان تقلیل رفت و در دوران‌های بعدی طی جنگ حلقه به لشکر سائورون پیوستند.
-القاب و اسامی:
-گائوروت:نام گرگینه‌ در زبان سینداری
-گرگینه:اسمی در زبان ساکسون‌ها به معنی گرگ‌نما، آدم گرگی

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *