۰

معرفی نژاد Giant ( غول پیکر )

خب دیگه وقتشه که به موجودات غول پیکر داستانا برسیم و یکم بیشتر در موردشون تعریف کنیم. به صورت کلی به اینجور موجودات، غول پیکر (Giants) میگن و از قدیم‌الایام یعنی از دوران مصر باستان، یونان، امپراطوری روم و ایران تا قرون وسطی و عصر میانه و حتی تا به امروز می‌بینیم که کلی قصه و داستان و ماجرا در مورد غول‌های بدطینت و خبیث، یا خوب مهربون نقل شده.

جایِنت‌ها یا همون غول پیکران مدل‌های مختلفی دارن و حتی ممکنه از گوشت و پوست و خون تشکیل نشده باشن و پوست سخت و حتی گاهی اوقات، فلس مانند داشته باشن. توی داستانای یونان باستان غول‌های بزرگی که اجداد خدایان المپ بودن رو تایتان ( Titans) خطاب می‌کنن و خیلی از اونها بعدها با الهه‌های یونانی می‌جنگن و شکست می‌خورن.

ممکنه باورتون نشه اما پیشینه داستانی تایتان‌ها هیچ چیزی از قصه‌های زئوس و خدایان کوه المپوس کم نداره و ممکنه خیلی از شما در مورد تایتان‌ها مطالعه داشته باشین و بدونین که چقدر داستان غنی و جذابی دارن. Giants

از طرف دیگه ممکنه ما توی بعضی از داستانا غول پیکرهایی رو ببینیم که هوش زیادی ندارن و خنگ و نادون هستن و یا ممکنه توی یه سری از فضاسازی‌ها این موجودات اونقدر قدرتمند و زیرک باشن که حکومت بزرگ خودشون رو تشکیل داده باشن. توی اکثر داستانا اینجور نژادها پلید هستن و یا قدرت دست خودشونه یا به نیروی شر قصه خدمت میکنن.

اما ما توی روایت‌هایی مثل هانسِل و گرِتِل می‌بینیم که این خواهر و برادر شکارچی جادوگر با غول‌هایی همراه می‌شن که حتی گونه‌های متفاوت دارن و به بخش مثبت داستان کمک می‌کنن.

توی بازی‌های رومیزی یا کامپیوتری هم حضور پررنگ غول پیکرها رو زیاد می‌بینیم و شاهد پیشینه‌های قشنگی هستیم که نویسنده‌هایی مثل ریچارد ناک، تالکین، مجموعه بلیزارد، کمپانی بِتِستا و خیلی از فعالان دیگه توی این حوزه ارائه می‌کنن.

منبع : شب روایت قصه یه‌کم

 

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *