۰

معرفی شخصیت بورومیر از مردان گاندور

بورومیر

بورومیر در سال ۲۹۷۸ در دوران سوم به دنیا آمد، ثمره ی ازدواج دنه تور دوم و فیندویلاس دختر ادراهیل اهل دول آمروت. برادر کوچکتر او فارامیر در سال ۲۹۸۳ به دنیا آمد. در ادامه سال ها دنه تور به مقام نگهبان گاندور منصوب شد.
بورومیر قبلا نام پسر دنه تور اول بود، کسی که پانصد سال قبل از جنگ حلقه زندگی می کرد. بورومیر اول کاپیتان شناخته شده و بزرگی دربین اورک ها بود که آنها و حتی ویچ کینگ از او هراسان بودند. و آنها این را از بورومیر پسر دنه تور دوم هم انتظار داشتند.
وقتی مادر برومیر در سال ۲۹۸۸ فوت کرد، او تنها ده سال داشت و به آدمی غمگین، سرد و جدا شده از خانواده تبدیل شد. دنه تور همیشه به بورومیر علاقه ی بیشتری نشان می داد تا فارامیر شاید به این خاطر که آنها اصلا شبیه هم نبودند اما به این خاطر کینه ای بین آن دو برادر نیفتاد. بورومیر همیشه از فارامیر محافظت و به او کمک میکرد.

ارباب حلقه ها

اولین حضور بورومیر در ارباب حلقه ها با رسیدن او به ریوندل و حضور در شورای الروند آغاز گشت.
بورومیر در شورای الروند از مقاومت گاندور دربرابر نیروی گاندور گفت و اجازه خواست حلقه را به او بدهند تا از آن برای شکست موردور استفاده کند. اما در این باره که حلقه فقط برای سائورون جواب می دهد به او هشدار دادند و در آن لحظه سپرده شدن حلقه را به فرودوی هابیت پذیرفت.
بورومیر به یاران حلقه ملحق شد و به همراه فرودو به جنوب راه افتادند. قبل از حرکت، او در شیپور گاندور دمید و گفت:《صدایش در دره های کوهستان بلند و شفاف است، پس بگذار همه ی دشمنان گاندور بگریزکند!》
الروند، ارباب الف در ریوندل به او هشدار داد تا شیپور را به صدا درنیاورد مگر در مواقع ضروری یا وقتی به مرز های گاندور رسیده باشد. در سفر به جنوب بورومیر خودش را به عنوان عضو ارزشمند یاران حلقه ثابت کرد در عبور از کوهستان مه آلود او توصیه کرد تا الوار را برای آتش زدن جمع آوری کنند. در حین عبور از کارادراس این کار باعث نجات یاران حلقه از یخ زدن آن ها بود.
و در عقب نشینی شان بورومیر به همراه آراگورن قدرت خودش را به کارگرفت تا راهی به پایین کوهستان باز کند.

بعد از عقب نشینی از کوهستان آن ها تصمیم بر این گرفتند تا از معادن موریا بروند، مکانی که گندلف با بالروگ جنگید و سقوط کرد. بعد از اتفاقات موریا آراگورن تبدیل به راهنمای گروه شد، آنها راه خود را به سرزمین الف ها، لوتلورین ادامه دادند. بورومیر به خاطر داستان هایی که از راه های عجیب در شهر های گاندور راجع به الف ها شنیده بود مخالف وارد شدن به جنگل های الفی بود، و از آراگورن خواست از راهی دیگر بروند. در لورین بانو گالادریل باعث آشفتگی بورومیر شد، او به آراگورن گفت:《به این بانو و قصدش اعتماد ندارم.》
در زمان ترک لورین از بانو گالادریل هدیه هایی دریافت کرد، کمربند طلایی و ردای الفی.
او همیشه مشتاق آن بود که حلقه را به میناس تریس ببرد تا به جای دور انداختنش از آن برای دفاع از گاندور استفاده شود و به طور واضح از فرودو هم چنین خواست. در نهایت او مغلوب وسوسه ی حلقه شد و سعی داشت به خاطر وظیفه ی او نسبت به خودش و باور و ایمانش به مردم خود، حلقه را به زور تصاحب کند. اما فرودو حلقه را در دست خود کرد و از دست او فرارکرد تا ماموریت خود را به تنهایی به پایان برساند.

lord og the ring

بورومیر در آن لحظه از رفتار خود پشیمان شد، او به یاران حلقه گفت که فرودو غیب اش زده اما به آنها نگفت به خاطر اعمال او بوده است. آراگورن کسی بود که به بورومیر مشکوک شد و به او دستور داد تا به دنبال مری و پپین برود و از آن ها محافظت کند. بورومیر بدون سوال آن را پذیرفت و در حمله ی اورک ها از آن دو دفاع کرد. اما در راه محافظت از پپین و مری کشته شد و یاران حلقه از هم پاشید.
جسد بورومیر را آراگورن درون قایق الفی میگذارد و قایق را به آب های آندوین میسپارد، سرانجام قایق به سمت جنوبی آندوین میرود جایی که فارامیر قایق الفی را که جسد برادرش را حمل می‌کند میبیند و قایق به راهش ادامه میدهد.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *