نقد و بررسی قسمت ۴ فصل ۴ سریال The Boys

نقد و بررسی قسمت 4 فصل 4 سریال The Boys

این قسمت بین دو خط داستانی کلیدی تقسیم می‌شود: برنامه ضد استارلایت «فایرکرکر» (با بازی والوری کری) و دیدار مجدد خانوادگی «هوملندر» (با بازی آنتونی استار) در اعماق آزمایشگاه‌های ووت. برای اینکه هوملندر به یک پدر ایده‌آل تبدیل شود، باید به در قرمز بزرگی بازگردد که در آن‌جا تروماهای نوجوانی‌اش شکل گرفت – که البته برای همه افراد درگیر وحشتناک تمام می‌شود.

«Wisdom of the Ages» اساساً نمایش هوملندر است، چرا که کاپیتان آمریکاِ ووت به تأسیسات زیرزمینی می‌رود که در آن‌جا با او مانند یک آزمایش رفتار می‌شد. با وجود این‌که هوملندر به طور طنزآمیزی کیک شکلاتی معروف «فاجی دِ وِیل» از برند کارول را برای منحرف کردن توجه نگهبانان با خود می‌برد، اما این دیدار به طور قابل پیش‌بینی خونینی است. او برای تحقیر کردن، آزار دادن و با لیزر سوزاندن هرکسی که به او ظلم کرده است، به آنجا می‌رود، حتی «مارتی» (با بازی موری فورو) که تنها جرمش لقب دادن بد دادن به او بوده است. نوع «بخشش» هوملندر بی‌رحمانه و با شلیک به افراد است، اما همچنین کمی توخالی به نظر می‌رسد، چون خب، او بخشنده نیست. ما در مورد هوملندر حرف می‌زنیم. زیر-داستانی که می‌توانست خلاصه شود و همه چیزهایی را که در مورد علاقه هوملندر به انتقام‌جویی می‌دانیم تأیید کند، بر کل قسمت سایه می‌انداز – نمونه‌ای از جایی که The Boys برای ضعیف کردن تأثیرگذاری، به تمایلات شوکه‌کننده‌اش تکیه می‌کند.

«فایرکرکر» و «آنی» (با بازی ارین موریارتی) با اجرای برنامه با برند ووت که عنوانش «بمب حقیقت» است، درست روبروی مقر اصلی «خانه استارلایت»، رقابت خود را داغ‌تر می‌کنند. بنری بزرگ با عنوان «بچه‌های مبارز آزادی» به چشم می‌خورد که به نظریه‌های توطئه‌آمیزی اشاره می‌کند که او آن‌ها را مطرح می‌کند و سازمان استارلایت را به آزار کودکان متهم می‌کند. کری به خوبی نشان می‌دهد که چرا به عنوان جایگزین مارجوری تیلور گرین انتخاب شده است، چرا که در طول یک دوئت به سبک سانی و شر با «دیپ» (با بازی چِیس کرافورد) و اعتراف اشک‌آلود تمساحی او به کشیش ابرقهرمان (با بازی شان بنسون)، وطن‌پرستی منحرفی را به نمایش می‌گذارد. لحظه‌ای که فایرکرکر، ابزار باج‌گیری بوچر را به یک نتیجه مثبت تبدیل می‌کند، بسیار تاریک و افشاگر است: او به وضوح فکر می‌کند که طرفدارانش او را به هر جنگی، بدون توجه به خطاهایش، دنبال خواهند کرد و این چنین نقص دلپذیری است که در اجرای او حک شده است.

حتی تماشای «خواهر سِیج» (با بازی سوزان هیوارد) در این فصل که در حاشیه نقشه‌ای شیطانی می‌کشد، لذت‌بخش‌تر است. تاکتیک‌های نمایشی فایرکرکر شبیه به «مگا» (دونالد ترامپ)، همه بخشی از نقشه خواهر سِیج است که از آن برای عصبانی کردن آنی استفاده می‌کند. همان‌طور که خواهر سِیج برنامه فایرکرکر را تماشا می‌کند، از خشونت ناشی از عصبانیت آنی فایرکرکر را به یک بوم نقاشی خونی تبدیل می‌کند.

نقد و بررسی قسمت 4 فصل 4 سریال The Boys

بعد هم بوچر رو داریم که داره سعی می‌کنه جدیدترین تغییر شخصیتش رو توی هر گوشه و کناری که با زیرمجموعه‌های دیگه پر نشده جا بده. تو این قسمت اتفاقات زیادی براش میفته. اون موجود کرمی‌مانند زیر پوستش با جزئیات بیشتری برمی‌گرده و باعث میشه بوچر تو حموم از حال بره. اونجاست که بکا بوچر (با بازی شنتل ون‌سانتن) به عنوان توهم برمی‌گرده. بکا دلیل ادامه‌ی مبارزه برای همسرشه؛ اون به بوچر انگیزه میده که بلند بشه، رایان رو از هوملندر محافظت کنه و Ezekial رو تو تریلر فایرکرکر تیکه تیکه کنه. شاید بوچر داره می‌میره، اما هنوزم به اندازه‌ی کافی انرژی داره که چند تا ابرقهرمان رو تیکه تیکه کنه – هرچند که به طور مرموزی وقتی همه‌ی این اتفاقات میفته، اون بی‌هوشه.

در جای دیگه، این اپیزود زیر بار سرنخ‌های گم‌شده خم شده. فرنچی بیچاره (با بازی تومر کاپون) به کالین (با بازی الیوت نایت) درمورد کشتن خانواده‌اش اعتراف می‌کنه که خیلی سریع اتفاق می‌افته و بعد تموم میشه. اراذل و اوباشِ شاینینگ لایت بعد از ملاقات‌شون با ای-ترین به کیمیکو و هوگی حمله می‌کنن، و در حالی که این صحنه نگاهی نادر به هوگی در حال کشتن وحشیانه‌ی کسی بدون تمپ-وی به ما می‌ده، به نظر می‌رسه توی این قسمتی که نزدیکه بترکه، به‌زور جا داده شده. بین افشای سقط جنین آنی توسط فایرکرکر برای تفریح و شخصیت‌هایی که بعد از فرستاده شدن به بیمارستان دوباره ظاهر می‌شن، سریال داره شبیه یه سد داستانی می‌شه که بعضی وقتا همه باهم اتفاق می‌افته و بعضی وقتا محو می‌شه. تا الان، پیگیری کردن یه چالش واقعی برای فصل ۴ بوده؛ فقط خوش‌شانسیم که اکشن و طنز به همون اندازه که همیشه بوده، قوی هستن.

سخن نهایی

این اپیزود قسمتی درمورد بخشش به شکل‌های مختلفه. هوملندر یاد می‌گیره با منفجر کردن نگهبان‌هایش تو ووت، اون‌ها رو ببخشه. هوگی ای-ترین رو برای کمک بهش می بخشه. آنی نمی‌تونه خودش رو برای اشتباهات استارلایت ببخشه و با خشم شدید به فایرکرکر حمله می‌کنه. همه این‌ها و چیزهای دیگه، یه قسمت معمولی و سنگدلانه‌ی دیگه از “بویز” رو رقم می‌زنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *