چرا استودیو مارول باید از فرنچایز Avengers خارج شود؟

فرنچایز Avengers

چرا استودیو مارول باید از فرنچایز Avengers خارج شود؟

انتقام جویان مارول اولین فیلمی در دنیای سینمایی مارول بود که واقعاً این فرنچایز را به سطحی بالاتر برد و یک نمایش تاریخی را در سینما آغاز کرد. در چهار فیلم، فرنچایز انتقام‌جویان موفق‌ترین مجموعه فیلم ابرقهرمانی است که تا به حال ساخته شده است و اولین فیلمی است که پس از چندین فیلم صحنه‌سازی، تجربه‌ای واقعی را برای تماشاگران به ارمغان می‌آورد. این واقعاً چشم‌انداز هالیوود را تغییر داده است. استودیو مارول در حال ساخت دو دنباله دیگر از Avengers است، یکی بدون عنوان پس از اخراج جاناتان میجرز در نقش کانگ و مجموعه بعدی برای مقابله با جنگ‌های مخفی. گزارش‌ها تاکنون نشان می‌دهند که Shawn Levy، کارگردان Deadpool و Wolverine، اولین انتخاب مارول استودیوز برای هدایت قسمت بعدی است. فرنچایز انتقام جویان بدون شک برای دیزنی پول نقدی بوده است، اما شاید بهتر باشد به چند دلیل آن را پشت سر بگذاریم.

فرنچایز Avengers

فیلم Avengers: Endgame اوج مارول بود

وAvengers: Endgame واقعاً اوج MCU بود و چیزی که احتمالاً هرگز دوباره به آن نخواهد رسید. این فیلم نه تنها یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ است، با رکوردشکنی باکس آفیس در مجموع بیش از ۲.۷ میلیارد دلار، بلکه در سطح جهانی نیز مورد استقبال قرار گرفت، چیزی که امروزه برای فیلم‌های ابرقهرمانی سخت‌تر شده است.

پایان بازی همچنین پایان مناسبی برای مرد آهنی و کاپیتان آمریکا، دو چهره فرنچایز در ده سال اول آن بود. هیچ ضرری وجود ندارد که اجازه دهیم فیلم‌های انتقام‌جویان با داستان‌هایشان به پایان برسند و در عوض روی راه‌های دیگری برای گرد هم آوردن قهرمانان تمرکز کنند، زیرا یک فیلم تیم‌آپ هنوز پتانسیل باکس آفیس زیادی دارد. پایان بازی بسیار بالاتر از حدی بود که دنباله‌های انتقام‌جویان با هم مطابقت نداشتند و هر چیزی کمتر مخاطب را ناامید می‌کند.

فرنچایز Avengers

استودیو مارول بدون اعضای موسس خود دست و پنجه نرم کرده است

وMCU از زمانی که راه خود را با مرد آهنی، کاپیتان آمریکا و بلک ویدو جدا کرد، به همان اندازه عمل نکرد. در حالی که ددپول رایان رینولدز ممکن است چهره جدید فرنچایز باشد، او لزوماً مطالب انتقام‌جویان را فریاد نمی‌زند. همچنین بسیار نامشخص است که وضعیت انتقام جویان چگونه است و چه کسی آنها را رهبری خواهد کرد.

کاپیتان مارول با توجه به ناامیدی از عملکرد گیشه و استقبال منتقدان از مارولز، دیگر کاندیدای محکمی به نظر نمی رسد. آنتونی مکی همچنان باید تماشاگران را متقاعد کند که می‌تواند فرنچایز کاپیتان آمریکا را به عهده بگیرد، چه رسد به فیلم انتقام‌جویان. برخی آنلاین به شوخی می گویند که تیم جدید انتقام جویان در دنباله های آینده، تیم B خواهد بود، و به سختی می توان از آن گذشت، زیرا Thor، Hawkeye و Hulk تنها اعضای فعالی هستند که از حضورهای اخیر خود در MCU ناامید شده اند.

فرنچایز Avengers

مارول باید بر روی X-Men تمرکز کند

استودیوی مارول سرانجام پس از به دست آوردن حقوق شخصیت‌ها در سال ۲۰۱۹، فرنچایزی را که برای مدتی با X-Men خفته نگه داشته است، افزایش می‌دهد. انیمیشن اخیر X-Men ’97 پرطرفدارترین پروژه این استودیو در سال‌های اخیر بود. و Deadpool و Wolverine احتمالاً در ماه جولای یک برد عظیم و ضروری باکس آفیس خواهند داشت.
مارول استودیوز نویسنده ای را برای مدیریت فیلم X-Men خود استخدام کرده است و احتمالاً پروژه های بیشتری از آن بیرون خواهد آمد. زمانی در کمیک ها بود که مردان ایکس چهره های مارول در دهه ۸۰ بودند، نه انتقام جویان. تاریخ ممکن است به زودی در پرده بزرگ تکرار شود زیرا X-Men دارای داستان‌ها و شخصیت‌های زیادی است تا MCU را به عنوان جانشین فرنچایز Avengers به ​​حماسه بعدی ببرد. تبدیل The X-Men به یک فرنچایز در سطح انتقام جویان به استودیو اجازه می دهد تا با یک فیلم رویداد تیمی بزرگ، کاری متفاوت انجام دهد.

فرنچایز Avengers

از زمانی که آخرین فیلم انتقام جویان در سینماها به نمایش درآمد و تاریخ ساز شد، MCU فراز و نشیب های زیادی را تجربه کرد. مارول استودیو احتمالاً مشتاق است که قسمت پنجم انتقام‌جویان را به‌زودی آغاز کند، با این حال فیلم یک کارگردان را از دست داده و اکنون در حال تغییر عنوان است. فرنچایز انتقام‌جویان بهترین شرط استودیو مارول برای موفقیت است، اما این تیم به اندازه‌ی گذشته قانع‌کننده‌ای نیست که مرد آهنی و کاپیتان آمریکا را در قلب خود داشتند.

استودیوی مارول اکنون می‌تواند به دنبال داستان‌های دیگری از جمله Avengers، X-Men، Eternals، Inhumans، Defenders و دیگر تیم‌های برجسته باشد تا چیزی بزرگ‌تر از فیلم‌های متقاطع گذشته ارائه دهد. با توجه به اینکه استودیو به دنبال اضافه کردن بیش از ۶۰ شخصیت به Avengers 5 است، ممکن است شروع یک فرنچایز جدید را تضمین کند. کوین فایج و مارول استودیو همیشه هنگام ارائه داستان های خود به صفحه نمایش بزرگ به کمیک ها نگاه کرده اند و ممکن است بخواهند سری بعدی متقاطع خود را در حالی که MCU به گسترش خود ادامه می دهد، دوباره قالب بندی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *