۰

آیا ونوم ۳ بالاخره به جالب‌ترین بخش از پیشینه سیمبیوت ها خواهد پرداخت؟

آیا ونوم 3 بالاخره به جالب‌ترین بخش از پیشینه سیمبیوت ها خواهد پرداخت؟

اولین تریلر فیلم «Venom: The Last Dance» منتشر شد، و اگر قرار باشد حرف آن را باور کنیم، این آخرین باری است که شاهد هنرنمایی تام هاردی در نقش ادی بروک، خبرنگار درگیر که به یک ابرقهرمان عجیب و غریب تبدیل شده، خواهیم بود. اما به نظر می‌رسد سه‌گانه ونوم بهترین قسمت را برای آخر نگه داشته است. آخرین قسمت از این سه‌گانه مارول، عمیق‌تر به ریشه‌های سیمبیوت ونوم می‌پردازد، به این معنی که این مجموعه فرصتی دارد تا سرانجام جذاب‌ترین جنبه اسطوره ونوم را کشف کند.

آیا سرانجام زمان معرفی خدای سیمبیوت، کنول، در دنیای مرد عنکبوتی سونی فرا رسیده است؟ بیایید آنچه را که می‌دانیم و معنای روبرو شدن ادی با بقیه هم‌نوعان سیمبیوت‌اش را تجزیه و تحلیل کنیم.

سیمبیوت ونوم از کجا آمد؟

سیمبیوت ونوم عضوی از یک نژاد بیگانه به نام Klyntar است. مانند خود ونوم، Klyntar ها با جستجوی میزبان‌های بیولوژیکی برای پیوند با آن‌ها زنده می‌مانند. این سیمبیوت قدرت و توانایی‌های ذاتی میزبان را تقویت می‌کند، در عین حال ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها را، چه خوب و چه بد، تقویت می‌کند.

از آن‌چه از «Venom: The Last Dance» می‌دانیم، Klyntar ها به طور خاص برای شکار سیمبیوت ونوم به زمین سفر کرده‌اند، حتی در حالی که ارتش به دنبال ادی است. شرح رسمی سونی به این موضوع اشاره می‌کند: «ادی و ونوم در حال فرار هستند. این زوج که توسط هر دو دنیای خود شکار می‌شوند و حلقه محاصره تنگ‌تر می‌شود، مجبور به گرفتن یک تصمیم ویرانگر می‌شوند که پرده‌های آخرین رقص ونوم و ادی را پایین می‌کشد.»

چرا Klyntar ها اینقدر به شکار کردن یکی از خودشان اصرار دارند؟ به طور سنتی، در کمیک‌ها، سیمبیوت ونوم به عنوان یک عنصر نامناسب در بین هم‌نوعان خود به تصویر کشیده شده است. این یک طرد شده است که از عدم ثبات روانی رنج می‌برد و توسط ذهن کندوی سیمبیوت طرد می‌شود. سری «جنگ‌های سری مخفی مردگان مخفی» در سال ۲۰۱۵ در واقع نشان می‌دهد که خود ددپول دلیل این موضوع است، زیرا سیمبیوت به طور خلاصه با وید ویلسون پیوند خورد و توسط ذهن آشفته وید فاسد شد. بدیهی است که سونی نمی‌تواند در اینجا وارد آن پیشینه شود، اما نکته همچنان این است که ونوم یک عجیب و غریب است که با سایر سیمبیوت‌هایش همخوانی ندارد.

Klyntar ها خود را به عنوان محافظان جهان هستی می‌بینند، و بسیاری به دنبال نجیب‌ترین و خیرخواهانه‌ترین میزبان‌ها برای ایجاد قهرمانان قدرتمند هستند. آن‌ها احتمالا اتحاد ونوم/ادی بروک را به سخره گرفتن تمام چیزهایی که Klyntar ها برای آن ایستادگی می‌کنند، می‌بینند، از این رو تمایل آشکار آن‌ها برای جمع‌آوری ونوم و بازگرداندن آن به گروه سیمبیوت‌ها است. ونوم ۳ ممکن است به اثبات این موضوع توسط ادی و نیمه دیگرش که می‌توانند لیاقت آرمان‌های Klyntar را داشته باشند، بستگی داشته باشد. این دو طرد شده با هم به چیزی فراتر تبدیل شده‌اند.

البته، حقیقت غم‌انگیز در مورد Klyntar ها این است که آن‌ها واقعاً نیروی نجیبانه‌ای برای خوبی نیستند که وانمود می‌کنند. آرمان‌های والای آن‌ها میراثی از تاریکی و ویرانی را پنهان می‌کند. و همه چیز به یکی از قدیمی‌ترین شرورهای دنیای مارول، کنول قدرتمند، برمی‌گردد.

آیا ونوم 3 بالاخره به جالب‌ترین بخش از پیشینه سیمبیوت ها خواهد پرداخت؟

داستان کنول نه تنها باعث پررنگ شدن پیشینه ونوم و هم‌نوعانش شد، بلکه به مستقل شدن ونوم به عنوان شخصیتی مجزا از مجموعه مرد عنکبوتی کمک کرد. وسعت دنیای ونوم بسیار فراتر از رقابت با پیتر پارکر است. حتی نشان عنکبوت ونوم (چیزی که در فیلم‌ها ندیده‌ایم) در واقع ادای احترامی به یکی از اژدهای سیمبیوت کنول به شمار می‌رود.

به همین دلیل، همیشه به نظر می‌رسید که ورود به خط داستانی کنول در دنیای مرد عنکبوتی سونی صرفا مسأله زمان باشد. این فیلم‌ها واقعاً مرد عنکبوتی را به رسمیت نمی‌شناسند (به جز صحنه پس از تیتراژ در فیلم «ونوم ۲» در سال ۲۰۲۱)، پس چرا به سراغ شروری نروند که به جدا کردن ونوم از سایه‌ی اسپایدرمن کمک کرد؟

با نمایش سفر Klyntar ها به زمین و شکار سیمبیوت در فیلم «آخرین رقص ونوم»، شاید بالاخره زمان آن رسیده باشد که این مجموعه در این پیشینه جذاب کندوکاو کند. شاید متوجه شویم که سیمبیوت‌ها از ترس کنول عمل می‌کنند و به دنبال متحد کردن Klyntar های پراکنده هستند تا موضع واحدی علیه کنول تجدیدشده بگیرند. قابل ذکر است که تریلر نبرد ونوم با یک سیمبیوت بسیار بزرگ‌تر و قدرتمندتر بر روی هواپیما را نشان می‌دهد، بنابراین ممکن است شاهد برداشت فیلم از یکی از آن اژدهای سیمبیوت باشیم.

آیا کنول در «آخرین رقص ونوم» ظاهر خواهد شد؟ آیا او تهدید واقعی و نهایی فیلم سوم است؟ یا هدف بیشتر کل‌کل کردن با خدای سیمبیوت‌ها و مقدمه‌چینی برای دنباله بعدی است؟ سونی به طور واضح می‌خواهد ما فکر کنیم که این آخرین حضور هاردی در نقش ادی بروک است، اما حتی در این صورت، به معنای پایان مجموعه نیست. شخصیت‌های مارول زیادی در طول سال‌ها با سیمبیوت ونوم پیوند خورده‌اند و این فرنچایز می‌تواند در فیلم «ونوم ۴» به سراغ یکی از آن میزبان‌ها برود.

معرفی کنول به عنوان شرور اصلی دنباله آینده، به جای تلاش برای فشردن یک درگیری بین کنول و ونوم در اوج فیلم «آخرین رقص ونوم»، بازی ایده‌آل به نظر می‌رسد. یک گزینه معرفی پسر ادی، دیلن، و تبدیل او به میزبان جدید سیمبیوت در فاز بعدی مجموعه است. این کار به هاردی اجازه می‌دهد تا در نقش مکمل به ایفای نقش خود ادامه دهد، زیرا پدر و پسر برای مقابله با شر نهایی سیمبیوت‌ها دوباره متحد می‌شوند.

اما اینکه سه‌گانه ونوم با کنول به پایان برسد یا او را برای فیلم بعدی آماده کند، زمان آن فرا رسیده است که این شخصیت شرور باعظمت و جذاب را به روی پرده سینما بیاوریم.

برچسب‌ها:, ,

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *