ویکتوریا نیومن به خطرناک ترین ابرقهرمان در «The Boys» تبدیل شده است

ویکتوریا نیومن

بعد از دو سال انتظار، آغاز فصل ۴ سریال «The Boys» نه با بوچر (کارل هرمان) یا هوملندر (آنتونی استار) بلکه با ویکتوریا نیومن (کلودیا دؤمیت) است. او از فصل دوم بخش قابل توجهی از سریال بوده و سال گذشته نیز به طور خلاصه در سریال جنرال V که اسپین‌آف «The Boys» است، برای تبلیغ کمپین معاونت رئیسی در کنار رابرت سینگِر (جیم بیور) نامزد ریاست‌جمهوری، حضور پیدا کرد. دلیل اصلی تبدیل شدن او به چنین شخصیت مهمی در سریال، توانایی او در «ترکاندن سر» با یک نگاه است. نیومن که از عموم مردم پنهان است، یک ابرقهرمان است که برای پیشبرد جایگاه سیاسی خود سرهای لازم را ترکانده است. و او تقریباً به بالاترین مقام رسیده است. نیومن به اندازه‌ی کافی خطرناک است، اما اگر او به دفتر ریاست جمهوری راه پیدا کند، معلوم نیست چه کار خواهد کرد.

کمپین انتخاباتی خونین نیومن در «The Boys» نیومن با مخفی نگه داشتن قدرت‌هایش با موضع ضد ابرقهرمانی وارد کنگره شده و در این راه بدون برانگیختن هیچ شک و تردیدی چند سر را می‌ترکاند. او همچنین «اداره امور ابرقهرمانان فدرال» را تأسیس کرد، جایی که او در ابتدای فصل ۳ در کنار هیوی (جک کواید) کار می‌کرد. بعد از اینکه هیوی متوجه‌ی جنبه‌ی تاریک نیومن شد، این اطلاعات را به «پسران» رساند و نیومن از آن به بعد مجبور شد درباره‌ی هویت خود بسیار محتاط‌تر باشد. با افزایش خطر در فصل ۳ بین سولجر بوی (جنسن آکلز) و هوملندر، نیومن به طور مخفیانه برای پیشبرد برنامه‌های خودش کار می‌کرد، حتی توافقی با هوملندر انجام داد که در ازای خیانت به پدرخوانده‌اش، مدیرعامل ووت استن اِدگار (جانکارلو اسپوزیتو) برای دخترش کامپاند وی گرفت. با زندانی شدن ادگار، هوملندر به عنوان مدیرعامل به قدرت رسید و با نیومن متحد شد. هوملندر دیپ را برای کشتن لَمار بیشاپ (گراهام گوتیه) هم‌تیمی رابرت سینگِر می‌فرستد تا نیومن بتواند به عنوان جانشین او وارد شود.

رابرت سینگِر نامزد دموکرات است که در پایان فصل ۳ از ماهیت ابرقهرمانی نیومن بی‌خبر بود، اما دیگر بی‌اطلاع نیست. پس از اینکه «پسران» در تلاش برای ترور نیومن شکست می‌خورند، ام‌ام (لز آلونسو) به گریس مالوری (لیلا رابینز) در سی‌آی‌ای گزارش می‌دهد، جایی که متوجه می‌شویم سینگِر کسی بوده که ترور را هماهنگ کرده است. سینگِر فعلاً با نیومن کنار می‌آید اما از عواقب حضور یک ابرقهرمان مثل نیومن در کاخ سفید وحشت دارد و می‌خواهد او را قبل از تأیید انتخابات حذف کند.

ویکتوریا نیومن

نباید اجازه داد نیومن قدم به دفتر ریاست جمهوری بگذارد

سینگر وحشت‌زده است و با ناامیدی خواهان مرگ نیومن پیش از تأیید نتایج انتخابات است، چون می‌داند به محض اینکه آن‌ها به طور رسمی به عنوان رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور انتخاب شوند، به قول او، «تنها قدم از ریاست‌جمهوری فاصله دارد». پس از سوءقصد، سینگر مطمئن است که نیومن از نقش او باخبر شده و حتی او را از جلسات تبلیغاتی کنار گذاشته است اما بدیهی است که نیومن به هر حال خودش را می‌رساند.

در قسمت ۳، با عنوان «We’ll Keep the Red Flag Flying»، نیومن با هوملندر و خواهر سیج (سوزان هیوارد) برای بحث درباره‌ی نقشه‌اش برای تصاحب کاخ سفید دیدار می‌کند. خواهر سیج به نیومن اطمینان می‌دهد که آن‌ها از عهده‌ی سینگر برمی‌آیند تا او بتواند انکار موجهی داشته باشد. با توجه به تنش‌های بالا میان هواداران هوملندر و استارلایت، صحنه‌سازی سناریویی که در آن یک «طرفدار استارلایت» رئیس‌جمهور را برای «نجات آمریکا» بکشد، اصلاً کار دشواری نخواهد بود. سینگر با دیدن هوشمندی خواهر سیج و سرنوشت تاد (متیو گورمن)، به علاوه‌ی فاش شدن این حقیقت که تمام اولین نجات‌های بزرگ ابرقهرمانان صحنه‌سازی شده‌اند، حق دارد وحشت‌زده باشد. با این حال، خواهر سیج و هوملندر در ازای حذف سینگر، از نیومن می‌خواهند که اداره امور ابرقهرمانان فدرال را منحل کند، جنبش «کم‌بودجه برای ابرقهرمانان» را محکوم کند، به ابرقهرمانان برتری قانونی بر پلیس بدهد و خودش را به عنوان ابرقهرمان ترکاندنِ سر معرفی کند.

نیومن نفرت زیادی نسبت به نحوه‌ی رفتار با ابرقهرمانان دارد، چرا که خودش در مؤسسه‌ی رود سرخ (شبیه به ماری مورو با بازی جاز سینکلر از سریال Gen V) در نظام بالا آمده است و صرفا خواهان بهترین‌ها برای دخترش زویی (الیویا موراندین) است، به هر روشی که بتواند. هنوز به طور کامل مشخص نشده که نیومن چه برنامه‌هایی برای کاخ سفید دارد، اما صرف نظر از اینکه او تصمیم بگیرد خودش را به عنوان یک ابرقهرمان معرفی کند یا نه، واضح است که هر گزینه‌ای که منجر به قدرت گرفتن نیومن شود، آینده‌ای تاریک را به همراه خواهد داشت.

ویکتوریا نیومن

نیومن، تهدیدی بزرگ‌تر از هوملندر در فصل ۴ سریال The Boys

با اینکه شخصیت‌های شرور دیگری هم در طول سریال «پسران» ظاهر شده‌اند، هوملندر همیشه بزرگ‌ترین و ترسناک‌ترین شرور اصلی بوده است. هر فصل، گروه «پسران» برای سرنگون کردن او برای همیشه متحد می‌شوند و هر فصل هم به او نزدیک می‌شوند، اما در نهایت شکست می‌خورند. در حالی که به نظر می‌رسد مسیر این فصل هم همین است، ممکن است اوضاع به سمت نیومن تغییر جهت بدهد.

ما قبلاً از قدرت خطرناک او باخبر بودیم (کشتار دادگاه در فصل ۲ را به یاد بیاورید)، اما حالا می‌دانیم که او آسیب‌ناپذیر است. فرنچی (تومر کاپون) زمان زیادی را صرف درست کردن اسیدی می‌کند که هیوئی روی نیومن می‌پاشد، اما تنها کاری که می‌کند اینه که کت و شلوار او را کثیف کند. کمی بعد، بوچر برای نجات او سر می‌رسد و اسلحه‌ای را به سمت سر او می‌گیرد، آن را مسلح می‌کند و ماشه را می‌چکاند. نیومن می‌افتد اما خون و خونریزی‌ای وجود ندارد (و همانطور که می‌دانیم، سریال «پسران» هرگز فرصتی را برای پوشاندن شخصیت‌هایش با خون از دست نمی‌دهد) چون گلوله از جمجمه‌اش منحرف می‌شود.

البته، او ممکن است چشم‌های لیزری یا توانایی پرواز نداشته باشد، اما نیومن با خونسردی و اعتماد به نفس خود این کمبودها را جبران می‌کند. هوملندر در حال از دست دادن کنترل است، در هر قسمت موهای خاکستری در می‌آورد و دچار فروپاشی‌های روانی شدید می‌شود. در حالی که او همیشه ناامن و بیشتر یک اسب نمایشی تا یک مبارز واقعی بوده (به لباس‌های عضلانی تقلبی‌اش نگاه کنید)، حالا بیش از هر زمان دیگری رو به افول است. در این مرحله، یک بازی جنگی روانی حساب‌شده برای از بین بردن او کافی خواهد بود، بدون نیاز به هیچ قدرتی. با توجه به اینکه نیومن قبلاً با رأی دادن به موضع ضد ابرقهرمانی‌اش، مردم آمریکا را فریب داده است، به احتمال زیاد او می‌تواند کسی باشد که هوملندر را از بین ببرد.

با ترکیب اعلامیه‌ی اخیر اریک کریپکه، مجری سریال «پسران»، مبنی بر پایان یافتن سریال پس از فصل ۵، این احتمال وجود دارد که نیومن به عنوان شخصیت شرور نهایی «پسران» باقی بماند، در حالی که هوملندر و احتمالاً بوچر (با توجه به اینکه تنها ۶ ماه برایش باقی مانده) کاملاً از صحنه خارج شوند. در حالی که این یک تغییر اساسی خواهد بود، اما همچنین طراوت‌بخش خواهد بود و کمی هم هیجان را دوباره برمی‌افروزد، زیرا یکی از انتقادات به سریال، تهدید تکراری هوملندر بوده است. نیومن از فصل ۲ به طور پنهانی در حال بالا رفتن از نردبان قدرت بوده است، پس به نظر می‌رسد که بالاخره او مرکز صحنه را برای دادن سخت‌ترین مبارزه به «پسران» در برابر… رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا به دست می‌گیرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *