نقد و بررسی دی ال سی Alan Wake II: Night Springs

نقد و بررسی دی ال سی Alan Wake II: Night Springs

در حالی که بازی Alan Wake II در سال ۲۰۲۳ یک دنباله عالی برای سبک وحشت بقا بود، ایرادات زیادی نداشت، اما یک موردی که در آن بازی وجود نداشت و باعث تاسف من شد، نبود کامل قسمت‌های Night Springs در تلویزیون‌های داخل بازی بود. این داستان‌های عجیب و غریب که از سریال گرگ‌ومیش الهام گرفته شده بودند، بخش سرگرم‌کننده‌ای از ماجراجویی آلن ویک در سال ۲۰۱۰ بودند، بنابراین پیدا کردن آن‌ها در حالت خاموش، انگار که قربانی اعتصاب نویسندگان درون بازی شده باشند، کمی ناامیدکننده بود. خبر خوب این است که این سریال با بسته الحاقی Alan Wake II: Night Springs به شکل کاملا قابل بازی برگشته است. این بسته الحاقی سه داستان مستقل ارائه می‌کند که ما را به شهر کوچک Bright Falls و فراتر از آن می‌برد. البته این داستان‌ها کمی کوتاه هستند، زیرا من توانستم هر سه قسمت را در یک نشست دو ساعته تمام کنم، اما در عین حال، با این کابوس‌های پیچیده و جدید حسابی خوش گذراندم.

اولین قسمت Night Springs با عنوان “طرفدار شماره یک”، مسلماً احمقانه‌ترین و خونین‌ترین قسمت این مجموعه است و به ما امکان می‌دهد تا در نقش رز ماریگلد، طرفدار دوآتشه آلن ویک، بازی کنیم. او در رستوران Oh Deer Diner شهر Bright Falls مشغول سرو غذاست. این قسمت پر از اکشن با پر کردن فنجان‌های قهوه و جمع کردن بشقاب‌های پر از خرده پای شروع می‌شود، اما او به زودی مجبور می‌شود پس از دریافت پیام امداد از خود آلن ویک که ظاهراً ربوده شده است، با یک گروه تشنه به خون مبارزه کند. رز چگونه این درخواست کمک را دریافت می‌کند؟ از طریق یک انتقال غیرمنتظره از دهان باز یکی از ماهی‌های آوازخوان بیگ ماوث بیلی که روی دیوار نصب شده است، همان‌هایی که هزاران پدر ناامید در روز پدر سال ۲۰۰۰ هدیه گرفتند. بله، اتفاقات در Night Springs تقریباً از همان ابتدا به طرز لذت‌بخشی عجیب و غریب هستند.

“طرفدار شماره یک” کاملاً عنصر بقا را از Alan Wake II حذف می‌کند و یک تفنگ ساچمه‌ای کاملاً اتوماتیک را روی شانه رز می‌گذارد و جیب‌های پیشبند او را با مهمات تقریباً نامحدود پر می‌کند. کل قسمت در زمان جادویی درست قبل از غروب آفتاب اتفاق می‌افتد، بنابراین هیچ یک از دشمنان در سپرهای سایه‌دار پنهان نمی‌شوند و بنابراین نیازی نیست قبل از کشتن آن‌ها تاریکی را با یک چراغ قوه باطری‌خور بسوزانید. در عوض، مبارزه در “طرفدار شماره یک” مبارزات مبتنی بر نور امضای این مجموعه را با دویدن و تیراندازی با سرعت بالاتر جابجا می‌کند. اگرچه تیراندازی سفت و سخت آن ممکن است ساده‌تر باشد، اما همچنان به لطف موسیقی راک دهه ۵۰ که آن را به جلو می‌برد و شوخی‌های بامزه‌ای که رز با هر دیوانه تبر به دست که تکه تکه می‌کند بیرون می‌ریزد، فوق‌العاده خشنودکننده است – انگار او یک شاهزاده خانم هلو است که تفنگ ساچمه‌ای حمل می‌کند. اولین قسمت Night Springs این مجموعه را با یک توالی تکان‌دهنده از انفجارهای خرد کننده جمجمه در ماموریت نجات سرگرم‌کننده و پرانرژی رز آغاز می‌کند.

نقد و بررسی دی ال سی Alan Wake II: Night Springs

داستان فرعی مهمان

قسمت دوم، “ستاره شمالی”، به طور قابل توجهی سرعت را کاهش می دهد و شما را به تاریک ترین اعماق تاریکی که از یک ماجراجویی آلن ویک انتظار دارید، فرو می برد. من در ابتدا از اینکه دوباره به جای جسی فادن از بازی کنترل بازی کنم هیجان زده شدم، اما با فهمیدن اینکه او اسلحه تغییر شکل دهنده شگفت انگیز و مجموعه فوق العاده قدرت های ماورایی خود را از بازی اکشن حماسی ۲۰۱۹ همراه خود نیاورده، کمی از ذوقم کم شد. با این حال، این تعقیب و گریز نیمه شب در شهربازی ترسناک دنیای قهوه که در کمپین اصلی آلن ویک ۲ به نمایش درآمد، پس از کشتار نسبتاً بی دغدغه قسمت قبلی، با موفقیت تنش را افزایش می دهد. جسی به یک چراغ قوه و یک تپانچه معمولی غیرقابل تغییر مجهز شده است، همانطور که او با همان سایه های وهم انگیزی روبرو می شود که باعث شد من سال گذشته در بازی با وحشت به سایه ها شلیک کنم.

“ستاره شمالی” همچنین معما محورترین قسمت از قسمت های موجود در اینجا است و من از شکستن کدهای صفحه کلید و دستکاری کنترل های مکانیکی یک چرخ و فلک در طی این تحقیق کوتاه در مورد ناپدید شدن مرموز برادر جسی لذت بردم. با این حال، نمی توانم جلوی خودم را بگیرم که احساس نکنم از بین سه قسمتی که در Night Springs گنجانده شده است، این قسمت دوم کم‌اهمیت‌ترین است. این قسمت از مجموعه مهارت‌های خیره‌کننده ستاره مهمان بهره نمی برد و بسیاری از اتفاقات آن به نظر یک بازی ترسناک بقای نسبتاً استاندارد و ساخته‌شده به خوبی می‌رسد. کل این قسمت دوم به طور موثری مانند یک نوشیدنی داغ از غرفه امتیاز دنیای قهوه پایین رفت – به اندازه کافی محرک، اما همچنین طعم کمی تلخی در دهانم گذاشت.

نقره سرلینگ

خوشبختانه، سومین و آخرین قسمت Night Springs، “Time Breaker”، بهترین و جسورانه ترین قسمت از این مجموعه است و این مجموعه را به بهترین شکل ممکن جمع بندی می کند. در اینجا ما در نقش شان، بازیگر دنیای واقعی، بازی می کنیم که متوجه می شویم نقش کلانتر بریکر از آلن ویک ۲ را در یک بازی کاملا جدید که توسط سم لیک، مدیر خلاقیت استودیو رمدی کارگردانی می شود، دوباره بازی می کند. در طی استراحتی در تولید و بعد از یک لحظه خنده دار با لیک که توضیحی بسیار خودآگاه و خسته کننده از مخفف های فراوان طرح بازی جدید خود می دهد، اش توسط همتای شب های زنده و استاد چند جهانی آقای در به زمان و مکان دیگری منتقل می شود.

آنچه در ادامه می آید، یک رشته توالی سورئال از طریق مسیرهای جنگلی شوم و حلقه های راهروهای گیج کننده هتل است، که به طور روانشناختی از ارائه تک رنگ تلویزیون های اولیه به رنگ های زنده پنل های کمیک بوک تغییر می کند که به نظر می رسد عمداً کار گذشته رمدی روی مجموعه Max Payne را منعکس می کند. گفتن هر چیز دیگری به معنای لو دادن بیش از حد است، اما در اینجا برخی از شگفتی های عالی داستان و طراحی های مرحله ای غیرمنتظره وجود دارد که با بهترین لحظات غیرمعمول از کمپین اصلی آلن ویک ۲ رقابت می کند و این بدان معناست که Night Springs کاملاً با یک اوج هیپنوتیزم کننده به پایان رسید که مرا برای بیشتر ماجراجویی مشتاق کرد.

نظر نهایی

Alan Wake II: Night Springs یک مجموعه فشرده از داستان‌های مستقل است که از تیراندازی‌های خشونت‌آمیز سرگرم‌کننده تا لحظات پرتنش وحشت بقا و در نهایت رسیدن به جنون مطلق و لذت بردن از آن، که باعث می‌شود کاوش در چندجهانی جنون‌آمیز رمدی بسیار جذاب باشد، تغییر می‌کند. البته از نظر گیم‌پلی چیز جدیدی در اینجا وجود ندارد و بازی کردن در نقش نسخه‌ای از قهرمان بازی کنترل که در قسمت دوم توانایی‌های ویژه‌اش را از دست داده است، کمی آزاردهنده به نظر می‌رسد. با این حال، لذت‌هایی که در طول بازگشت کوتاه‌مدت به دنیای آلن ویک تجربه کردم، به طور قابل توجهی از ضعف‌های آن بیشتر بود و اگر رمدی تصمیم بگیرد مجموعه دیگری از داستان‌های جانبی کوچک بسازد، با کمال میل آن‌ها را بازی خواهم کرد. آیا در آینده Night Springs بیشتری وجود خواهد داشت؟ امید همواره زنده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *