0

آمار فروش سینماهای ایران در هفته گذشته – 9 تا 16 تیر 1402

آمار فروش سینماهای ایران در هفته گذشته

آمار فروش سینماهای ایران در هفته گذشته

این هفته رقابت «فسیل» و «شهرهرت» وارد مرحله جدیدی شد و «شهرهرت» برای اولین بار بیشتر از نصف فروش هفتگی «فسیل» فروخت. با شکسته شدن این طلسم، به نظر می‌رسد رفته رفته میان فروش این دو فیلم به میزان کمتری برسد.

به گزارش فیلم‌نیوز، در هفته‌ای که گذشت فروش کل سینماهای ایران 23میلیارد و 500 میلیون تومان بود و تعداد مخاطبان هم به 549 هزارنفر رسید. ااین هفته باز هم بیشترین میزان فروش سینماها در اختیار دو فیلم «فسیل» و «شهرهرت» به کارگردانی کریم امینی بود.

آمار فروش سینماهای ایران در هفته گذشته

«فسیل» به کارگردانی کریم امینی در چهارمین ماه اکران خود، متوسط فروش 10 میلیارد تومان در هفته را حفظ کرد و 10 میلیارد و 750 میلیون تومان فروخت. درواقع 255هزار نفر برای تماشای این فیلم به سینماها رفتند. «فسیل» 25  اسفند اکران شده و بعد از گذشت چهار ماه هنوز هیچ‌یک از فیلم‌های جدید اکران نتوانسته‌اند به پای آن برسند. این فیلم به طور کلی 206 میلیارد تومان فروش کرده است.

آمار فروش سینماهای ایران در هفته گذشته

«شهر هرت» فیلم دیگر کریم امینی که از 17 خرداد اکران شد، در هفته‌های گذشته، نصف «فسیل» می‌فروخت اما این هفته برای اولین بار میزان فروش این فیلم از نصف فسیل بالاتر رفته است. «شهر هرت» این هفته 6 میلیارد و 300 میلیون تومان فروخت و 146 هزارنفر هم برای تماشای آن به سینماها رفتند. به طور کلی «شهر هرت» از زمان شروع اکران تا به حال 23 میلیارد و 500 میلیون تومان فروش کرده.

آمار فروش سینماهای ایران در هفته گذشته

جایگاه سومین فیلم جدول فروش هفتگی  کماکان در اختیار فیلم «کت چرمی» به کارگردانی حسین میرزامحمدی است. این فیلم در یک هفته اخیر 1 میلیارد و 700 میلیون تومان فروش کرده و 36هزار نفر هم برای تماشای آن بلیت خریده‌اند. این فیلم به طور کلی از ابتدای اکران 7 میلیارد تومان فروخته و در جدول فروش سال 1402 در جایگاه هفتم قرار دارد.

آمار فروش سینماهای ایران در هفته گذشته

«عروسی مردم» به کارگردانی مجید توکلی هم جایگاه چهارم فروش هفتگی راا به خود اختصاص داده. این فیلم در هفته‌ای که گذشت 1 میلیارد و 600 میلیون تومان فروش کرد. 24هزارنفر هم آن را تماشا کردند. «عروسی مردم» 17 خرداد اکران شد و به طور کلی از زمان اکران 4 میلیارد و 600 میلیون تومان فروخته.

آمار فروش سینماهای ایران در هفته گذشته

«مصلحت» به کارگردانی حسین دارابی و «آهنگ دو نفره» به کارگردانی آرزو ارزانش هم با فروش هفتگی متوسط 800 میلیون تومان در رتبه پنجم جدول قرار دارند.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *