۰

چرا ایندیانا جونز از شلاق به جای تفنگ استفاده می کند؟

چرا ایندیانا جونز از شلاق به جای تفنگ استفاده می کند؟

ایندیانا جونز شخصیتی است که به همان اندازه که یک نماد سینما است، دمدمی مزاج است، از جمله ترجیح غیرمعمول او از شلاق به جای تفنگ. هنری “ایندیانا” جونز (هریسون فورد) که اولین حضور خود را در سال ۱۹۸۱ در Raiders Of The Lost Ark انجام داد، یک استاد باستان شناسی است که تبدیل به قهرمان اکشن شده است و اغلب در جستجوی آثار باستانی کمیاب است. از زمان Raiders Of The Lost Ark، ایندیانا جونز به یک شخصیت سینمایی تبدیل شده است که فوراً قابل تشخیص است، از فدورا و ژاکت چرمی قهوه‌ای محبوبش گرفته تا شلاق گاو نر به عنوان سلاح انتخابی‌اش.

عشق او به استفاده از شلاق قبل از اینکه ایندیانا جونز حتی چهره خود را در Raiders Of The Lost Ark بر روی صفحه نمایش دهد تثبیت شده است. از آن نقطه به بعد، شلاق به یک جنبه اساسی از شخصیت ایندیانا جونز تبدیل می شود. با این حال، با وجود شلاق محبوب ایندیانا، مشخص نیست که چرا ایندی از شلاق به جای تفنگ استفاده می کند. در اینجا دلیل واقعی استفاده ایندیانا جونز از شلاق بجای تفنگ در فیلم های ایندیانا جونز است، از جمله اینکه چگونه Indiana Jones And The Dial Of Destiny سنت شلاق ایندی را ادامه می دهند.

چرا ایندیانا جونز از شلاق به جای تفنگ استفاده می کند؟

جورج لوکاس در حین توسعه شخصیت ایندیانا جونز، از تعدادی سریال ماتینه/پالپ در دهه‌های ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ الهام گرفت که بر بسیاری از رفتار و رویکرد ایندی به ماجراجویی‌هایش تأثیر گذاشت. این نظریه مطرح شده است که استفاده ایندیانا جونز از شلاق ممکن است تحت تأثیر زورو بوده باشد، او همچنین در طول حضور خود از شلاق استفاده می کرد. با این حال، کاملاً مشخص نیست که آیا استفاده زورو از یک شلاق مستقیماً بر لوکاس تأثیر گذاشته است تا به ایندی شلاق بدهد.

اگرچه الهام‌گیری در دنیای واقعی برای استفاده ایندیانا جونز از شلاق واضح نیست، توضیح درون‌جهانی برای اینکه چرا ایندی از شلاق استفاده می‌کند، واضح است. سومین ماجراجویی ایندی، Indiana Jones And The Last Crusade، با فلاش بک آغاز می شود که کاراکتر نوجوان ایندیانا جونز را در سفری پیشاهنگی به نمایش می گذارد. این فلاش بک توضیح می دهد که چگونه ایندی بسیاری از ویژگی ها و رفتارهای خود را به دست آورد، اما نه محدود به زخم چانه و فدورا معروفش. در حین تعقیب و گریز قطار سیرک، ایندی با یک شیر در واگن قطار می افتد و او باید یک شلاق گاو نر به کار گیرد تا جانور را از خود دور نگه دارد. شلاق گاو نر از آن زمان به بعد بخشی از کارنامه نمادین ایندی شد.

چرا ایندیانا جونز از شلاق به جای تفنگ استفاده می کند؟

به‌عنوان آخرین فیلم این سری، Indiana Jones And The Dial Of Destiny، خصلت‌های شخصیت، از جمله استفاده او از شلاق به جای تفنگ را نمایش می دهد. در تریلر Dial Of Destiny، ایندی با آدم‌های بد روبه‌رو می‌شود و وقتی شلاقش را بیرون می‌آورد، همه اسلحه‌هایشان را بیرون می‌آورند. این صحنه نه تنها یک شوخی سرگرم کننده است.

منبع: screenrant

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *