۰

انتقاد مدیر پلی استیشن از عرضه عجولانه بازی Cyberpunk 2077

جیم ریان اظهار داشت که متاسفانه امروزه شاهد آن هستیم برخی از توسعه‌دهندگان و ناشرین بزرگ با زیر پا گذاشتن احترام به مخاطبین، اقدام به عرضه‌ی بازی‌های ویدئویی به صورت ناقص و ناتمام می‌کنند. بازی Cyberpunk 2077

اگر چه آقای جیم ریان به مانند رئیس شرکت تیک-تو اینتراکتیو به طور مستقیم نامی از بازی Cyberpunk 2077 نبرده است اما کاملا مشخص می‌شود که به اقدام جنجالی اخیر شرکت سی‌دی پراجکت رد اشاره داد.

 

دیگر اخبار مرتبط

تلاش سی دی پراجکت رد، برای حذف فایل های سری خود در اینترنت.

استودیوی CD Projekt Red در حال حاضر تمام تلاش خود را به کار بسته تا تاثیر حمله‌ی اخیرا هکرها به سرورهایش را به حداقل برساند. هکرها چندوقت پیش با ترتیب دادن حمله‌ای باج‌افزاری به سرورهای این استودیوی لهستانی، کد منبع بازی‌های آن‌ها را به سرقت برده و آن‌ها را به فرد یا افرادی ناشناس در دارک وب فروختند. حال سی‌دی پراجکت رد به سختی در تلاش است تا از پخش بیشتر کد بازی‌هایی مانند Cyberpunk 2077 و The Witcher 3 در سطح اینترنت جلوگیری کند.

چندی پیش بود که استودیو سی دی پراجکت رد قربانی حمله سایبری شده است

صفحه‌ی توئیتر رسمی استودیو سی‌دی پراجکت رد بیانیه‌ای را منتشر کرد که این شرکت مورد حمله‌ی هدفمند سایبری قرار گرفته حمله‌ای که باعث شد وضعیت برخی از سیستم‌های داخلی استودیو هم به خطر بیافتد. فرد یا افراد هکر توانستند به شکل غیرقانونی به شبکه‌ی داخلی سی‌دی پراجکت نفوذ کنند، برخی اطلاعات را بدزدند، به بسیاری از فایل‌ها آسیب بزنند و سپس یک یادداشت تهدیدآمیز را از خود به جا بگذارند. هکرها تهدید کرده‌ بودند که اگر این اسناد فاش شوند، همه می‌فهمند که سی‌دی پراجکت رد چه روش‌های کاری کثیفی را دنبال می‌کند.

در کمال تعجب فایل های دزدیده شده هکر ها از سی دی پراجکت، در کمتر از چند ساعت، به فروش رفتند.
تمام فایل‌های دزدیده‌شده از سرورهای استودیو بازی‌سازی سی‌دی پراجکت رد با قیمت ۷ میلیون دلار در دارک وب به فروش رسیدند؛ فایل‌هایی که شامل کدمنبع های اختصاصی Cyberpunk 2077، The Witcher 3 و حتی موتور بازی‌سازی اختصاصی شرکت هستند .منابع مختلف می‌گویند که باتوجه‌به ظاهر ماجرا باید پذیرفت که هک توسط گروه HelloKitty انجام شد و هیچ ارتباط خاصی با خشم برخی از بازیکنان از مشکلات فنی بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ نداشت. این یک حمله‌ی سایبری به هدف باج‌گیری و کسب پول است و ارتباطی با چنین مواردی نداشته است.

 

فروش نسخه های کنسولی Cyberpunk 2077 به شدت ناامیدکننده پیش می‌رود.

پس از عرضه‌ی ضعیف این عنوان بر روی کنسول‌ها، فروش نسخه‌ی کنسولی بازی Cyberpunk 2077 همچنان رو به کاهش است، بازی حتی در لیست ۲۰ بازی پر فروش کنسول‌ها در ماه ژانویه هم قرار ندارد!

 

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *