۰

۱۰ بازی برتر شبیه به Dark Souls

میراث سری FromSoftware’s Souls فقط با بازی های شگفت انگیزی که ساخته شده تعریف نمی شود ، بلکه همچنین زیرشاخه ای است که به لطف وجودش به آن حیات داده شده است: بازی های شبیه به مجموعه سولز( Soulslike ).

اکنون ، تعریف دقیقاً آنچه که یک بازی Soulslike را تشکیل می دهد کمی مشکل است ، زیرا  از عناصر اصلی بازی های Souls بسیار زیاد هستند ، اما برای اهداف این مقاله،در اینجا مواردی که یک بازی Soulslike باید داشته باشد را بیان می کنیم :

مجازات عواقب مرگ
Souls یا ارز مشابهی که با شکست دشمنان به دست می آید و یک پیشرفت اساسی در شخصیت است و می تواند با مرگ از بین برود.
مبارزه هوشمند ، معمولاً به نشانگر انرژی یا استامینای شما مربوط می شود.
چک پوینت های مختلف که باعث ریست شدن دنیای بازی میشود.

در ادامه به معرفی ۱۰ گیم برتر Soulslike می پردازیم :

۱۰- Lords of the Fallen

مسلماً اولین گیمی که مستقیماً مکانیک و احساس Dark Souls را در خودنشان می دهد ، Lords of The Fallen  است که با نبردهای چسبنده و نزدیک این ژانر را به یک RPG اکشن متداول تر تبدیل می کند.

این بازی دقیقا مانند دارک سولز شما را وادار می کند که سبک مبارزه خود را با هر دشمن خود تغییر دهید و خود را به چالش بکشید .

همچنین چک پوینت های آن همانند این بازی به طوری طراحی شده است که با یک بار مردن ، تقریبا تمام سیو های خود را از دست می دهید.

Code Vein -9

Code Vein را به دلیل “حالت انیمه ای اش” دست کم نگیرید. ماجراجویی خون آشامی-علمی-تخیلی پسا آخرالزمانی Bandai Namco ، مبارزه ای وحشیانه و برخی از پیچش های جالب مکانیکی را به ارمغان می آورد.

تعویض کلاس ها و آزمایش بسیاری از سلاح ها و سبک بازی به شدت در بازی اتفاق می افتد.

شما می توانید کل بازی را به صورت دو نفره با یک دوست یا یک همراه هوش مصنوعی انجام دهید که به این وسیله بتوانید از یکدیگر در نبرد های سنگین بازی محافظت کنید.

Darksiders 3- 8

هر بازی Darksiders طعم متفاوتی از دیگری داشته است ، بازی اول عمدتا تحت تأثیر The Legend of Zelda و بازی دوم ترکیبی از انواع بازی های اکشن با غنیمت الهام گرفته از Diablo است.

اما Darksiders 3 کاملا متفاوت ساخته شده است، در واقع این گیم بسیار شبیه به دارک سولز است و ویژگی های زیادی از آن را به ارث برده است.

دقیقا مانند سولز ،با کوچک ترین اشتباهی در مبارزه شکست خواهید خورد و تنها یکی از بزرگترین تفاوت های آنها ، تمرکز بیشتر دارک سایدرز بر روی حل معماهای بیشتر است.

Mortal Shell - 7

Mortal Shell کوتاه تر و پیچیده تر از بسیاری از بازی های دارک سولز است ، اما دارای دو مکانیک منحصر به فرد است که آن را برجسته می کند. شما یک روح را کنترل می کنید که اجساد جنگجویان مختلف را با سلاح ها و توانایی های مختلف در اختیار دارد ، و می توانید با “سخت کردن” پوسته جسد خود ، از آسیب دیدن جلوگیری کنید ، بنابراین می توانید در هنگام حمله ضربه بزنید و آسیب نبینید.

Ashen- 6

یکی از خصوصیات تعیین کننده و عجیب و غریب و دوست داشتنی یک بازی Soulslike ، چگونگی آشفتگی آن در نحوه آشکار کردن دشمنان ، موارد و داستان خود در حین جلو رفتن داستان است.

Ashen 2018 از استودیوی A44 و Annapurna Interactive دقیقا همین ویژگی را دارد و در نحوه جلو رفتن داستان و معرفی کاراکتر ها و همینطور دشمنان بازی ، بسیار شبیه به مجموعه سولز است.

با این که کاراکتر های این بازی بسیار ساده طراحی شدند و حتی صورت مشخصی ندارند ، اما به یکی از بهترین بازی های این لیست تبدیل شده است.

Remnant: From the Ashes - 5

به نظر می رسد مخلوط کردن سبک وحشتناک تیره و تار ، علمی تخیلی با مبارزات شدید و سنگین ، محیط های هزارتوی و سخت به همراه باس فایت ها این بازی شبیه به دارک سولز باشد،  اما Remnant: From the Ashes بر کلاس سلاح بسیار برجسته بازی های ویدیویی تأکید می کند: اسلحه .

متعادل سازی مکانیک عالی تیراندازی با نبردهای زمینی پر سر و صدا و سنگین باعث می شود Remnant در حالی که ادای احترام به بازی های الهام بخش آن را حفظ می کند ، به اندازه کافی متفاوت از همتایان خود باشد.

۴- سری The Surge

هر دو بازی The Surge و The Surge 2 مکانیک های معکوس معرفی شده در Lords of the Fallen را دارند  و یک سیستم کرفتتینگ Monster-Hunter- را نیز به آن اضافه می کنند تا  یک بازی علمی-تخیلی منحصر به فرد را در ژانر SoulsBorne قرار دهند.

در حالی که داستان ممکن است با پیشرفت کمی ناخوشایند باشد ، دنباله ۲۰۱۹ مکانیک گیم پلی و حلقه پیشرفت را بهبود می بخشد که نسخه اصلی را به یک RPG اکشن رضایت بخش تبدیل می کند.

Salt and Sanctuary -3

این بازی یکی از اولین گیم های شبیه به مجموعه سولز است. این یک بازی است که الهامات Souls خود را با افتخار حقظ می کند ، اما آنچه آن را بسیار خاص می کند این است که به همان اندازه که به اصول اصلی سولز وفادار است ، عناصر کاملا جدیدی را نیز معرفی می کند ، بسیاری از آنها با دید دو بعدی ۲D نیز بسیار جذاب تر خواهد شد.

Star Wars Jedi: Fallen Order - 2

شایید در اول بگویید که این بازی هیچ ربطی به مجموعه سولز ندارد ؛ ولی هنوز هم می توان خوت سری لوز را در رگ های آن پیدا کرد.

اصلی ترین ویژگی مشترک این گیم با سری سولز ، مکانیک مبارزه ای آن با دشمنان و باس های مختلف است که شما در آن باید به سبک های مختلف مبارزه کنید و نقطه ضعف های حریف خود را پیدا کنید تا بتوانید آن را شکست دهید. همینطور دقیقا مانند سری دارک سولز ، در این بازی شما وقت زیادی برای استراحت ندارید و مدام باید رو به جلو حرکت کنید و با دشمنان خود دست و پنجه نرم کنید.

۱- سری Nioh

تقریبا می توان گفت که هیچ بازی ای نتوانسته مانند Nioh در این لیست موفق باشد.

این مجموعه توانسته است تا تمام اصول مهم سولز را در خود حفظ کند و در عین حال ویژگی های مخصوص به خود را در آن اضافه کند.

برای مثال نوار استامینا در مبارزات شما همچنان وجود دارد که بسیار شبیه به سری سولز می باشد ولی در عین حال گیم پلی بسیار سریع تری را نسبت به آن آرائه می دهد و همچنین دارای صفحه درخت مهارت ها و اسکیل ها است که با ارتقا دادن خود و سلاح های خود می توانید به قدرت خود در مبارزات بیافزایید.

در کنترل امجی بخوانید :

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *