۰

فایل های دزدیده شده هکر ها از سی دی پراجکت سریع ، به فروش رفتند

cyberpunck

فایل های دزدیده شده هکر ها از سی دی پراجکت، در کمتر از چند ساعت، به فروش رفتند

ظاهرا تمام فایل‌های دزدیده‌شده از سرورهای استودیو بازی‌سازی سی‌دی پراجکت رد با قیمت ۷ میلیون دلار در دارک وب به فروش رسیدند؛ فایل‌هایی که شامل کدمنبع های اختصاصی Cyberpunk 2077، The Witcher 3 و حتی موتور بازی‌سازی اختصاصی شرکت هستند

منابع مختلف می‌گویند که باتوجه‌به ظاهر ماجرا باید پذیرفت که هک توسط گروه HelloKitty انجام شد و هیچ ارتباط خاصی با خشم برخی از بازیکنان از مشکلات فنی بازی سایبرپانک ۲۰۷۷ نداشت. این یک حمله‌ی سایبری به هدف باج‌گیری و کسب پول است و ارتباطی با چنین مواردی ندارد.

cd projekt red

چندی پیش بو که استودیو سی دی پراجکت رد قربانی حمله سایبری شدصفحه‌ی توئیتر رسمی استودیو سی‌دی پراجکت رد در بیانیه‌ای که منتشر کرد که می‌گوید طی ۲۴ ساعت گذشته، این شرکت مورد حمله‌ی هدفمند سایبری قرار گرفته است؛ حمله‌ای که باعث شد وضعیت برخی از سیستم‌های داخلی استودیو هم به خطر بیافتد. فرد یا افراد هکر توانستند به شکل غیرقانونی به شبکه‌ی داخلی سی‌دی پراجکت نفوذ کنند، برخی اطلاعات را بدزدند، به بسیاری از فایل‌ها آسیب بزنند و سپس یک یادداشت تهدیدآمیز را از خود به جا بگذارند.

بعد از این اتفاق طبق گزارش Tom’s Hardware، هکرها به سی‌دی پراجکت رد ۴۸ ساعت فرصت داده‌بودند تا به خواسته‌های آن‌ها پاسخ دهد، اما حال به نظر می‌رسد این زمان به پایان رسیده است.  هکرها کدهای منبع برخی از بازی‌های سی‌دی‌ پراجکت رد مانند Gwent، The Witcher 3 و Cyberpunk 2077 را در یک انجمن مربوط به هک به نام EXPLOIT به مزایده گذاشته‌اند و در کمتر از چندین ساعت همه آنها به فروش رفتدند.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *