۰

۶ تفاوت عمده بین کتاب و فیلم World War Z

این لزوما چیز بدی نیست. تعداد زیادی اقتباس سینمایی وجود داشته است که با ماده اصلی آنها بسیار متفاوت بوده. و برخلاف شخصی مانند استیون کینگ که تحمل نسخه استنلی کوبریک کتاب خود ،( درخشش) را ندارد ، به نظر می رسد مکس بروکس با اقتباس از جنگ جهانی Z بسیار خوب است. اما در صورت تعجب از برخی تغییرات بزرگتر در رمان ، من لیستی از میزان انحراف فیلم از کتاب شگفت آور تهیه کرده ام. و گرچه من فکر نمی کنم این گفته حتی خیلی ضروری باشد با توجه به اینکه این لیست چه نوع لیستی است ، اما فقط در صورتی که هرگز فیلم را ندیده اید یا کتاب را نخوانده اید ، اسپویلرهای بزرگ پیش رو هستند.

هیچ شخصیت اصلی واقعی در این کتاب وجود ندارد. مگر اینکه خود نویسنده را حساب کنید.

فیلم World War Z اگر کتاب را دنبال می کرد ، همیشه یک چالش بود. دلیل آن این است که عنوان کامل رمان World War Z: An Oral History of the Zombie War .   واقعاً یک تاریخ شفاهی است ، به این معنی که داستان از طریق منابع مختلف بیان می شود و در مورد نقش آنها در آنچه در طول (و بعد از آن) جنگ بزرگ زامبی رخ داده است ، صحبت می کند. به این ترتیب شخصیت اصلی واقعی مانند برد پیت در فیلم وجود ندارد.

زامبی های کتاب اجرا نمی شوند

یکی از ویژگی های تعیین کننده در فیلم ، همه زامبی های خشن و سریع است که برای رسیدن به مردم ، فریاد می کشند و از روی یکدیگر صعود می کنند. در حقیقت ، هنگامی که من در ابتدا تریلر را دیدم ، این اولین نشانه ای بود که  فیلم را کاملاً متفاوت از کتاب نشان میداد ، زیرا زامبی های موجود در رمان مانند زامبی های معمولی و آشفته ای عمل می کنند که در چیزی مانند  فیلم های رومرو یا مردگان متحرک. در یک مصاحبه اختصاصی از eatmybrains.com ، ماکس بروکس این را گفت:

تا آنجا که در فیلم ها وجود دارد ، بدیهی است که آثار جورج رومرو من را عمیقا الهام بخشیده است. با این حال ، فیلم های بازگشت مردگان زنده این ژانر را به دوران تاریک برگردانده اند. آنها زامبی ها را ارزان می کنند ، احمقانه و سرحال می کنند. آنها کاری کردند که نمایش تلویزیونی قدیمی بتمن برای شوالیه تاریکی انجام داد.

در فیلم هیچ تفسیر اجتماعی گزنده ای وجود ندارد

World War Z یک کتاب کاملاً سیاسی است و اگر امروز آن را بخوانید ، احتمالاً بسیاری از موارد مشابه با اوقات مدرن را خواهید یافت. اول ، در حالی که هیچ کس واقعاً ریشه واقعی طاعون زامبی را در رمان نمی داند (اگرچه نقاشی های غارنشینی از زامبی ها در این جهان وجود داشته است) ، این همه گیری اولین ظهور مدرن خود را در چین نشان می دهد (خوب!) و سپس به تدریج خود را در اطراف گسترش می دهد بقیه دنیا در ابتدا ، مردم فقط آن را نوعی پیشرفته هاری می نامند (به طور خاص هاری آفریقایی) ، و ملت های مختلف واکنش متفاوتی نسبت به آن نشان می دهند. به عنوان مثال ایالات متحده به طرز ناخوشایند آمادگی ندارد.

و از آنجا که  سال انتخابات در کتاب است  ، قدرت ها نمی خواهند وحشت ایجاد کنند ، بنابراین در ایالات متحده آمریکا (جوش مضاعف!) نسبت به برخی دیگر از کشورها بسیار بدتر می شود. و هیچکدام از اینها در فیلم نیست! درعوض ، یک اقدام بسیار وحشتناک  به ما داده شده است که تقریباً چیزی برای گفتن ندارد. صحنه ای از فیلم بیت المقدس وجود دارد که به نوعی در کتاب وجود دارد ، اما فقط در پوست است و با هیچ یک از تفسیرهای عالی و گزنده اجتماعی که ماکس بروکس در داستانش ارائه می دهد ، مقابله نمی کند.

هیچ واکسنی در این کتاب وجود ندارد

بخش عظیمی از فیلم صرف تولید واکسنی برای آخرالزمان زامبی می شود و در پایان فیلم ، یکی ساخته می شود. هوزا اما کتاب بسیار متفاوت است. اینطور نیست که در رمان واکسنی وجود نداشته باشد. وجود دارد. این فقط کار نمی کند در رمان ، واکسنی به نام “Phalanx” به بازار عرضه می شود و مردم فکر می کنند که ممکن است اوضاع خوب شود ، اما به نظر می رسد این یک دارونما است. حداقل برای آفت زامبی است.

فالانکس در واقع بر روی هاری کار می کرد ، زیرا بیماری ، همانطور که قبلا ذکر شد ، تصور می شد نوعی “هاری آفریقایی” است. بنابراین ، مانند آخرین نکته ، واکسن موجود در کتاب حتی تفسیرهای اجتماعی گزنده تری است ، که البته در اقتباس فیلم گم شده است.

جنگ در واقع در آغاز رمان به پایان رسیده است

از آنجا که این کتاب یک تاریخ شفاهی است ، حوادث روایت قبلاً رخ داده و. این کاملاً در تضاد با فیلم می باشد که در روزهای اخیر اتفاق می افتد. این یکی از بزرگترین موارد خروج از رمان از این جهت است که اکشن در کتاب به طور گسترده شرح داده شده است ، و همانطور که قبلاً ذکر شد ، از منابع مختلف در سراسر جهان است.

در عوض ، فیلم از قطعه های بزرگتر و منفجرتر از یک مکان به مکان دیگر می رود. شاید اگر امیدواری برای دنباله این فیلم وجود داشت ، ما چیزی به رمان نزدیکتر می شدیم ، اما جهان احتمالاً اکنون هرگز نخواهد فهمید.

این کتاب زمان زیادی را صرف گذراندن آنچه بعد از جنگ اتفاق می افتد می کند

پس از جنگ ، هنوز میلیون ها زامبی در جهان سرگردان هستند. این به اندازه شیوع اولیه نیست و برخی از کشورها زندگی پس از جنگ را بهتر از دیگران اداره می کنند (مانند ایسلند تا لبه های پر از زامبی). اما به دنبال جنگ جهانی Z ، زامبی ها را می توان در تمام نقاط ، از جمله زیر آب و حتی کوه ها یافت.

این زندگی پس از جنگ در رمان برای من بسیار جذاب بود و گندیده است که فیلم تصمیم گرفت همه چیز را در زمان حال حفظ کند ، زیرا چیزهای زیادی وجود دارد که می توان برای فیلمی استخراج کرد که هم در زمان کشتار رخ می دهد و هم بعد از آن. اکثر فیلم های زامبی یا یکی هستند یا دیگری ، اما هر دو نیستند.

جنگ جهانی زد

جنگ جهانی زد

جنگ جهانی زد

احتمال ساخت فیلم جدید جن گیر توسط کارگردان فیلم هالووین

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *