۰

ترتیب فیلم های مارول به چه صورت است؟

ترتیب فیلم های مارول

بدون شک یکی از محبوب ترین سری فیلم ها ، سری فیلم های دنیای مارول است که در تمام دنیا طرفداران بسیار زیادی دارد. اما به دلیل زیاد بودن عناوین این مجموعه خیلی از افراد نمی توانند ترتیب درست آنها را پیدا کنند و گیج می شوند. ترتیب فیلم های مارول

برای دیدن فیلم های سینمایی دنیای مارول شما ۲ راه دارید:

۱- طبق ترتیبی که فیلم ها منتشر شده اند ، آنها را تماشا کنید و دقیقا مثل مردم عادی داستان آنها را دنبال کنید.

۲- به ترتیب روند خط داستانی دنیای مارول آنها را دنبال کنید ، زیرا با اینکار می توانید داستان تمام شخصیت ها را به ترتیب مشاهده کنید و درگیر بازی های زمانی این فیلم ها نشوید.

در ادامه به معرفی تمام فیلم هایی که تا به حال از مارول منتشر شده است می پردازیم و آنها را به ترتیب خط داستانی و زمانی برای شما لیست می کنیم :

کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو

ترتیب فیلم های مارول

این فیلم که داستان کاپیتان آمریکا را آغاز می‌کند در حقیقت پنجمین فیلم دنیای سینمایی مارول است اما برای دنبال‌کردن دقیق مسیر داستانی مارول باید قبل از هر فیلم دیگری به سراغ آن بروید. داستان فیلم «کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو» سال‌ها پیش از سایر عناوین مارول در جریان است و شخصیت استیو راجرز و اتفاقاتی که د ابتدا برای او افتاد را به تماشاگر معرفی می‌کند.

کاپیتان مارول

ترتیب فیلم های مارول

یکی از جدیدترین فیلم‌های دنیای سینمایی مارول که در سال ۲۰۱۹ اکران شد و البته فروش خوبی را تجربه نکرد در حقیقت دومین فیلم سینمایی دنیای مارول است. داستان این فیلم در سال ۱۹۹۵ آغاز می‌شود. به عبارت دیگر پس از تماشای «کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام‌جو» باید «کاپیتان مارول» را تماشا کنید. این فیلم درباره کاراکتر کارول دانورس است و چگونگی تبدیل شدن او به کایتان مارول را بازگو می کند.

مرد آهنی ۱

اولین فیلم دنیای سینمایی مارول در حقیقت سومین فیلمی است که برای درک کامل مسیر داستانی مارول به آن نیاز دارید. این فیلم داستان‌های ریشه‌ای تونی استارک یا همان مرد آهنی را با دقت روایت می‌کند و نحوه دنبدیل شدن او به این کاراکتر را شرح می دهد. در پایان این فیلم می‌توانید نخستین نشانه‌های شکل‌گیری گروهی را مشاهده کنید که بعد ها با نام انتقام‌جویان شناخته می شوند.

ترتیب فیلم های مارول

هالک شگفت‌انگیز

ترتیب فیلم های مارول

دومین فیلم دنیای سینمایی مارول براساس تاریخ اکران می‌تواند چهارمین فیلم این مجموعه باشد که باید آن را تماشا کنید. ادوارد نورتون، بازیگر نقش هالک در این فیلم، مدتی پس از اکران آن با عوامل استودیوی مارول به مشکل خورد و از این نقش کناره‌گیری کرد. بنابراین از تماشای بازیگر متفاوت شخصیت هالک در این فیلم با سایر فیلم‌های مارول تعجب نکنید. به جای نورتون، مارک روفالو وظیفه ایفای نقش در فیلم‌های بعدی مارول را برعهده گرفت.  این فیلم نیز روند زدنگی کاراکتر بروس بنر و نحوه تبدیل شدن او به هالک را بازگو می کند و همچنین داستان فیلم از نظر زمانی هم‌زمان با فیلم مرد آهنی ۲ و ثور رخ می‌دهد.

مرد آهنی ۲

ترتیب فیلم های مارول

شخصیت تونی استارک اهمیت بسیار ویژه‌ای در آغاز داستان‌ فیلم‌های مارول دارد. بنابراین فیلم «مرد آهنی ۲» پنجمین فیلم دنیای سینمایی مارول است که می‌توانید به سراغ آن بروید.  این فیلم  ادامه زندگی تونی استارک را نشان می دهد که دوباره درگیر یک ماجراجویی جدید می شود و در همین راه بر دانش و توانایی های خود می افزاید. در این فیلم برای نخستین بار نشانه‌هایی از ناتاشا رومانوف یا همان بیوه سیاه نشان داده می‌شود و سپس نوبت به ظهور چکش معروف ثور می‌رسد.

ثور

پس از تماشای پنج فیلم قبلی، تماشای دنیای باستانی و متفاوت فیلم «ثور» از نظر برخی اندکی حوصله‌سربر و خسته کننده به نظر می‌رسد اما به هر حال فیلم «ثور» ششمین فیلم دنیای سینمایی مارول براساس مسیر داستانی آن است. در این فیلم نیز کاراکتر لوکی به خوبی معرفی می شود که قرار است به زودی سریال اختصاصی این کاراکتر ساخته شود. این فیلم پس از روایت داستان ریشه‌ای شخصیت ثور در نهایت اعضای گروه انتقام‌جویان را در کنار یکدیگر قرار می‌دهد. بنابراین واضح است که پس از این فیلم باید فیلم انتقام جویان مارول را تماشا کنید.

ترتیب فیلم های مارول

انتقام‌جویان

ترتیب فیلم های مارول

وقتی به تاریخ چهارم می ۲۰۱۲ رجوع کنید، متوجه می‌شوید «انتقام‌جویان» در حقیقت بزرگترین فیلم مارول در آن روزها بود. این فیلم با کنار یکدیگر قراردادن همه شخصیت‌های شناخته‎شده داستان‌های مصور مارول دوران جدیدی از این روایت‌های ابرقهرمانی را آغاز می‌کند و ماجراجویی های این کاراکتر ها را به کنار هم قرار دادن بسیار جذاب تر و سرگرم کننده تر می کند.

مرد آهنی ۳

پایان سه‌گانه «مرد آهنی» با هشتمین فیلم دنیای سینمایی مارول همراه است. وقایع داستانی این فیلم تقریبا شش ماه پس از داستان فیلم «انتقام‌جویان» رخ می‌دهد. به اعتقاد بسیاری از منتقدان این فیلم شاید ضعیف‌ترین فیلم سه‌گانه «مرد آهنی» باشد ؛ اما به هر حال وقتی تونی استارک در فیلمی حضور داشته باشد ، خواه ناخواه آن فیلم جذابیت های خاص خود را پیدا می کند و می تواند با داستان سرایی های زیبای این کاراکتر برای چند ساعتی شما را سرگرم کند.

ثور: دنیای تاریک

ترتیب فیلم های مارول

داستان این فیلم در حقیقت وضعیت شخصیت ثور پس از وقایع فیلم «انتقام‌جویان» و نبرد معروف نیویورک را به تصویر می‌کشد. نهمین فیلم دنیای سینمایی مارول ترکیبی از درگیری‌های ثور در دنیای آزگارد و دنیای بشری را به زیباترین حالت ممکن ارائه می‌دهد و بخش دیگری از داستان زندگی این کاراکتر را بازگو می کند.

کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان

ترتیب فیلم های مارول

این فیلم هم داستان کاپیتان آمریکا را در روزهای پس از نبرد سنگین و معروف نیویورک روایت می‌کند. در این فیلم می‌توانید آغاز اختلافات کاپیتان آمریکا با مجموعه شیلد را تماشا کنید و با شخصیت این کاراکتر نیز بیشتر آشنا شوید.

نگهبانان کهکشان

ترتیب فیلم های مارول

استودیوی مارول نمی‌خواست تمرکز دنیای سینمایی‌اش تنها روی گروه انتقام‌جویان باشد ، پس با اکران این فیلم گروه تازه‌ای را وارد دنیای سینمایی مارول کرد. «نگهبانان کهکشان» داستان شخصیت‌های ضدقهرمان اما دوست‌داشتنی مارول است که همیشه مشغول سرقت هستند. با این حال این گروه سارق خیلی هم رذل و پست نیست و اعضای آن احساسات درخشان جذابی دارند.

نگهبانان کهکشان ۲

دوازدهمین فیلم دنیای سینمایی مارول براساس مسیر داستان آن در حقیقت یک دنباله است. همانطور که از نامش مشخص است، فیلم «نگهبانان کهکشان ۲» در حقیقت دنباله فیلم اول بوده و بخش بیشتری از داستان آن‌ها را نمایش می‌دهد و شما را بیشتر و بیشتر با این کاراکتر ها آشنا می کند.

ترتیب فیلم های مارول

انتقام‌جویان: دوران التران

دومین فیلم از مجموعه چهارگانه «انتقام‌جویان» با عنوان «دوران التران» در سال ۲۰۱۴ اکران شد و محبوبیت عجیبی پیدا کرد. این فیلم در حقیقت سیزدهمین فیلم دنیای سینمایی مارول براساس مسیر داستانی آن است. برخلاف قسمت‌ قبلی، «دوران التران» تلاش می‌کند زمینه داستانی را برای فیلم‌های بعدی مارول فراهم کند و به تنهایی ارزش خاصی ندارد.

ترتیب فیلم های مارول

مرد مورچه‌ای

ترتیب فیلم های مارول

آثار دنیای سینمایی مارول در دنیای بزرگ ژانر کمدی هم قرار می‌گیرند و همیشه شوخی‌های ریز و درشت بسیاری دارند اما فیلم «مرد مورچه‌ای» یکی از کمدی‌ترین و خنده‌دارترین فیلم‌های مارول است. این فیلم داستان شکل‌گیری شخصیت مرد مورچه‌ای و مراحل تبدیل شدن او به این کاراکتر  و همچنین ورود او به گروه انتقام‌جویان را روایت می‌کند.

کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی

ترتیب فیلم های مارول

در نگاه نخست به نظر می‌رسد با یک فیلم دیگر درباره کاپیتان آمریکا مواجه هستیم اما «جنگ داخلی» همانطور که از نامش هم پیداست با به جان یکدیگر انداختن همه ابرقهرمان‌های مارول اتحاد و دوستی میان آن‌ها را به یک چالش جدی تبدیل می‌کند و بین آنها جنگ های بزرگی شکل می گیرد. کاراکتر های پلنگ سیاه و مرد عنکبوتی برای نخستین بار در این فیلم وارد دنیای سینمایی مارول شدند.

مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه

حضور مرد عنکبوتی در دنیای سینمایی مارول غیرممکن به نظر می‌رسید. چون استودیوی دیزنی (مالک اصلی استودیوی مارول و تولیدکننده فیلم‌های دنیای سینمایی آن) حق پخش این شخصیت و چند شخصیت دیگر از دنیای کتاب‌های مصور مارول را در اختیار نداشت، آن‌ها نمی‌توانستند او را نمایش دهند. اما مذاکرات با استودیوی سونی (مالک شخصیت اسپایدرمن و شخصیت‌های مرتبط با آن) موفقیت‌آمیز بود و به همین دلیل «بازگشت به خانه» مقدمه بازگشت مرد عنکبوتی به دنیای سینمای مارول شد.

ترتیب فیلم های مارول

دکتر استرنج

ترتیب فیلم های مارول

چهاردهمین فیلم مارول براساس تاریخ اکران به هفدهمین فیلم این استودیو براساس مسیر داستانی آن تبدیل می‌شود. این فیلم به سراغ شخصیت استیفن استرنج و نحوه تبدیل شدن او به عنوان یک جادوگر بسیار حرفه و شناخته شده با نام دکتر استرنج می‌رود و داستان شکل‌گیری او را به صورت کامل به تماشاگر عناوین مارول توضیح می‌دهد.

پلنگ سیاه

ترتیب فیلم های مارول

به اعتقاد بسیاری از منتقدان، «پلنگ سیاه» می‌تواند یکی از بهترین فیلم‌های دنیای سینمایی مارول باشد که تنها برای سرگرمی ساخته نشده است. این فیلم مفاهیمی مانند سیاست و نژادپرستی را به زیباترین شکل ممکن به تصویر می‌کشد. شاهزاده تیچالا که سرزمین واکاندا را مدیریت می‌کند با یک تراژدی دردناک مواجه می‌شود و به همین دلیل تصمیم می‌گیرد سرزمین منزوی و همیشه پنهان‌شده‌اش را فدای رسیدن به منافع خود کند.

ثور: راگناروک

یکی از متفاوت‌ترین آثار دنیای سینمایی مارول که توسط تایکا وایتیتی، کارگردان فیلم ( Jojo Rabbit ) ساخته شده است. نوزدهمین فیلم دنیای سینمایی مارول براساس مسیر داستانی‌اش نه تنها سومین فیلم اختصاصی شخصیت ثور لقب می‌گیرد بلکه به نوعی فیلم اختصاصی شخصیت هالک هم می‌شود. «راگناروک» با ترکیب مضامین فیلم‌های ابرقهرمانی مارول با ژانر حماسی و البته علمی تخیلی به یک عنوان فراموش‌نشدنی تبدیل شده است.

ترتیب فیلم های مارول

مرد مورچه‌ای و زنبورک

ترتیب فیلم های مارول

بیستمین فیلم دنیای سینمایی مارول براساس مسیر داستانی آن در حقیقت دنباله فیلم «مرد مورچه‌ای» است. در پایان فیلم «مرد مورچه‌ای» می‌توانستید پایان تقریبا باز آن را مشاهده کنید اما استودیوی مارول درباره ساخت دنباله آن شک و تردید بسیاری داشت. موفقیت و محبوبیت فیلم «مرد مورچه‌ای» باعث شد دنبال آن ساخته شود که به همان میزان که در رسیدن به داستان نهایی ابرقهرمانان مارول بی‌تاثیر است می‌تواند تاثیرگذار هم باشد.

انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت

ترتیب فیلم های مارول

همانند استودیوی مارول که سال‌ها تلاش کرد تا پس از روایت داستان‌های گوناگون فیلم «جنگ بی‌نهایت» را بسازد، شما هم باید برای تماشای این شاهکار جذاب سینمای ابرقهرمانی هیجان خاصی داشته باشید. این فیلم یکی از بزرگترین شخصیت‌های منفی تاریخ سینما و کتاب‌های مصور یعنی تانوس را به جان انتقام‌جویان و جهان بشری می‌اندازد و اتفاقات بزرگی در این فیلم رخ می دهد که حتما با دیدنشان بسیار هیجان زده و همینطور متعجب خواهید شد.

انتقام‌جویان: پایان بازی

پرفروش‌ترین فیلم سینمایی در سراسر جهان ایستگاه پایانی شما در مسیر تماشای فیلم‌های مارول براساس مسیر داستانی است. این فیلم داستان درگیری تانوس و انتقام‌جویان را به اوج خود می‌رساند. یکی از مهیج‌ترین، جذاب‌ترین و خارق‌العاده‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما دقیقا همان پاداشی است که شما می‌توانید پس از تماشای بیست و یک فیلم سینمایی به دست آورید.

ترتیب فیلم های مارول

مرد عنکبوتی: دور از خانه

ترتیب فیلم های مارول

دومین فیلم اختصاصی مرد عنکبوتی در حقیقت آغاز دوران جدیدی از درخشش ابرقهرمانان در دنیای سینمایی مارول است. با تماشای این فیلم باید برای ظهور نسل جدیدی از شخصیت‌های مارول در دنیای سینمایی این مجموعه حاضر شوید. شخصیت‌هایی که پس از پایان داستان حماسی انتقام‌جویان یک گروه جدید را تشکیل می‌دهند. اما برای شناخت این مجموعه، باید اندکی صبر کنید تا فیلم‌های بعدی مارول هم از راه برسند.

ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول ترتیب فیلم های مارول

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *