عمده ترین آسیب های خودرویی + روش عیب یابی و حل مشکل

عمده ترین آسیب های خودرویی + روش عیب یابی و حل مشکل

برای بیشتر ما این اتفاق افتاده است که خودرو دچار ایرادات فنی می شود و به مشکل می خورد. گاهی اوقات ممکن است این ایرادات در مکان های نامناسب و یا در زمان نامناسبی رخ دهد. به عنوان مثال ممکن است در یک جاده بین شهری برای خودرو شما اتفاقی بیوفتد. یا اینکه در ساعتی از نیمه شب خودرو دچار مشکل شود. این در صورتی است که هیچ تعمیرگاهی در این ساعت از شب مشغول به کار نیست. به همین منظور لازم است با برخی از آسیب های خودرویی بیشتر آشنا شوید و اطلاعات جامعی را در خصوص عیب یابی و نحوه رفع آنها بدانید.

چراغ هشدار یا چک خودرو

هنگامی که یکی از سنسورها عیبی را در خودرو شما تشخیص می دهد و با ECU آن را تشخیص می دهد. چراغ هشدار یا چراغ چک خودرو که در قسمت پشت فرمان قرار دارد روشن می شوند. توجه داشته باشید که چندین کد هشدار وجود دارد، بنابراین بهتر است برای بررسی سیستم به یک متخصص و تعمیرگاه مراجعه کنید. این کار بایستی در اسرع وقت انجام شود. چرا که ممکن است به خودرو آسیب های جدی وارد شود. متخصصین با استفاده از دستگاه دیاگ ایراد را پیدا کرده و تعمیرات لازم را انجام می دهند.

ماشین ریپ می زند یا خام سوزی و دود سیاه دارد

چندین بخش وجود دارد که باعث می شود موتور شما به خوبی کار نکند. اما احتراق ناقص و نادرست یکی از رایج ترین مشکلات موتوری در خودروها است. برای اینکه موتور به درستی کار کند، باید مقدار مناسبی از هوا و سوخت با یکدیگر مخلوط شوند و سپس در محفظه احتراق سوزانده شوند. برای اینکه این کار به درستی انجام بشود، بسیاری از اجزای سیستم های سوخت و احتراق باید با هم کار کنند. برای به حداقل رساندن این نوع مشکلات، سیستم های سوخت و احتراق خود را طبق توصیه مکانیک خود تعمیر و تعویض کنید. برای این کار لازم است که در زمان سرویس دوره ای خودرو از مکانیک خود بخواهید که ماشین را از لحاظ سوخت رسانی و احتراق مورد بررسی قرار دهد.

لرزش فرمان در زمان رانندگی

دلایل مختلف و بسیار زیادی وجود دارد که چرا وسیله نقلیه شما هنگام رانندگی می لرزد. اگر بلافاصله پس از استارت زدن خودرو این اتفاق بیفتد و خودرو ساکن باشد و حرکتی نداشته باشید، معمولاً اجزای سیستم تعلیق خودرو شما آسیب دیده اند، یکی از احتمالات این است که یاتاقان چرخ ها آسیب دیده باشد، یا اگر چرخ های خودرو شما بیشتر دچار لرزش هستند، اغلب مشکل تعادل لاستیک و تنظیم هوا است که البته این مورد در زمان حرکت خود را نشان می دهد و می توانید متوجه آن شوید. تنها راه رفع ایرادات خودرو در این زمینه، مراجعه به تعمیرگاه های خودرو است و بایستی با یک مکانیک ماهر و متخصص در زمینه جلوبندی یا جلوبندی ساز مراجعه نمایید. در صورتی که به این کارشناسان مراجعه نمایید می توانند ایرادات خودرو شما را بررسی کرده و آن را رفع کنند.

صدای جیغ در ترمزهای خودرو

سیستم ترمز خودرو نیز مانند هر قسمت متحرک دیگری به مرور زمان فرسوده و کهنه می شود. بدون شک می دانید که سلامت ترمزها برای اطمینان از ایمنی خودرو شما یک امر کاملا ضروری است. بنابراین، هر گونه مشکل در سیستم ترمز خودرو، به ویژه مواردی همچون صداهای غیر معمول خودرو یا نرم شدن پدال ترمز، باید در سریع ترین زمان ممکن برطرف شود. برای رفع این موارد لازم است به اولین تعمیرگاه نزدیک خود مراجعه کنید و مشکل سیستم ترمز را رفع کنید. اما توجه داشته باشید که گاهی اوقات مشکلات جزئی وجود دارد. این مشکلات باعث می شوند ترمزهای شما صدای جیر جیر یا جیغ بزنند. در این موارد به احتمال زیاد نیاز به تعویض لنت های ترمز یا اجزای آن خواهید داشت.

کم شدن سریع سطح روغن در خودرو

یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوید که از مشکلات اساسی و خطرناک به حساب می آید، کم شدن سطح روغن خودرو در بازه های زمانی کوتاه مدت است. برای اینکه بتوانید این مشکل را رفع کنید بایستی به چند نکته مهم توجه داشته باشید. در ابتدای امر در این موارد لازم است که به یک تعمیرگاه مراجعه نمایید. چرا که کمبود روغن در موتور خودرو می تواند منجر به یاتاقان زدن خودرو شود که خرج سنگین مورتوری را برای شما عزیزان به همراه خواهد داشت.

روغن موتور خودرو شما می تواند به دلایل مختلفی کم شود. از جمله این دلایل می توان به روغن سوزی و روغن ریزی در خودرو اشاره کرد. هر دو این موارد می تواند برای خودرو شما خطرناک باشد و هزینه های زیادی را برای شما عزیزان ایجاد کند.

کارشناسی فنی چیست؟

در این بین دانستن این موضوع که کارشناسی فنی چیست، خالی از لطف نیست. شما عزیزان اگر با ایرادات فنی خودرو آشنایی ندارید. و اینکه قصد خرید خودرو دارید؛ لازم است در این خصوص از یک کارشناس در زمینه فنی خودرو کمک بگیرید. به همین منظور لازم است در زمانی که خودرو را برای بررسی کارشناسی بدنه به مراکز کارشناسی خودرو می برید. از کارشناس خودرو بخواهید که اقدامات لازم در خصوص کارشناسی فنی را برای شما عزیزان انجام دهد.

در صورتی که زمان کافی برای مراجعه به مراکز کارشناسی را ندارید می توانید از خدمات کارشناسی در محل برخی از مراکز کارشناسی استفاده کنید. به همین منظور پیشنهاد ما برای شما عزیزان، کارشناسی سیار خودرو حنفی کار و کارنامه و همراه مکانیک است. توجه داشته باشید که قیمت مجموعه حنفی کار برای شما عزیزان مقرون به صرفه تر خواهد بود.

آموزش کارشناسی فنی خودرو

یکی از مواردی که بهتر است بدانید این است که شما عزیزان می توانید خودتان به عنوان کارشناس فنی خودرو مشغول به کار شوید. برای این امر لازم است آموزش های لازم را بیاموزید. برای همین امر می توانید، به سایت حنفی کار مراجعه نمایید. با استفاده از دوره آموزش کارشناسی فنی خودرو می توانید خودتان اقدام به کارشناسی خودرو کنید. همچنین در دوره های آموزشی حنفی کار علاوه بر یادگیری کارشناسی می توانید آموزش های لازم جهت آموزش واسطه گری خودرو را نیز بیاموزید.

جمع بندی

در این مطلب به بررسی این موضوع که آسیب های و عیب های کلی خودرو چیست پرداختیم و تمامی موارد را مورد بررسی قرار دادیم . از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید از شما عزیزان کمال تشکر را داریم. امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد. همچنین شما از طریق عبارت لینک شده آموزش معامله گری خودرو می توانید اقدام به یادگیری ترفند های خرید و فروش خودرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *