فلزیاب ارزان و قوی چه ویژگی هایی دارد؟

مقدمه : گنج یاب و طلایاب ارزان و قوی تنها خواسته ی کاربران است در دنیای فلزیاب دستگاه های ارزان تا بسیار گران وجود دارد که با توجه به عملکرد، سیستم کاری، برند خارجی بودن و… قیمت گذاری میشوند همچنین دستگاه طلایاب هایی نیز وجود دارد که عملکردی پیشرفته و کمترین خطا را دارند در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره فلزیاب های به صرفه و و قوی ارائه دهیم تا با آگاهی کامل دستگاه گنج یاب مورد نظر خود را بیابید.

فلزیاب ارزان و قوی

گنج یاب و طلایاب ارزان و قوی تنها خواسته ی کاربران است در دنیای فلزیاب دستگاه های ارزان تا بسیار گران وجود دارد که با توجه به عملکرد، سیستم کاری، برند خارجی بودن و… قیمت گذاری میشوند همچنین دستگاه طلایاب هایی نیز وجود دارد که عملکردی پیشرفته و کمترین خطا را دارند در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی درباره فلزیاب های به صرفه و و قوی ارائه دهیم تا با آگاهی کامل دستگاه گنج یاب مورد نظر خود را بیابید.

فلزیاب

درک کردن اولویت‌های مورد نظرتان از خرید فلزیاب

قبل از رفتن به سراغ مدل‌های خاص طلایاب و یا گنج یاب ارزان و قوی، بهتر است هدفتان از خرید این دستگاه را مشخص کنید. در زیر به چند عامل کلیدی اشاره می‌کنیم که برای این منظور باید به آن‌ها بیندیشید.

 • سطح تجربه: آیا در این کار کاملاً مبتدی هستید یا می‌خواهید بر تجربه‌تان در این کار بیفزایید؟ مدل‌های مبتدی سهولت استفاده را در اولویت قرار می‌دهند؛ در حالی‌که گنج یاب و طلایاب های پیشرفته گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتری را ارائه می‌دهند.
 • زمین: برای انتخاب کردن فلزیاب ارزان و قوی باید ببینید که در سواحل، پارک‌ها یا زمین‌های معدنی جستجو خواهید کرد. برای عملکرد مطلوب دستگاه طلایاب یا گنج یاب در زمین‌های مختلف، به ویژگی‌های خاصی نیاز است.
 • هدف از رفتن به سراغ گنج یاب ارزان و قوی: چنانچه به دنبال آثار خاص، سکه یا جواهرات هستید باید حالت‌های تشخیص این تجهیزات را در اولویت قرار دهید. آن‌ها به شناسایی کردن انواع مختلف فلزات کمک می‌کنند.

نقطه تعادل در فلزیاب ارزان و قوی

به‌طور کلی، نمی‌توانیم در فلزیاب‌ها، «ارزان» را معادل «قوی» در نظر بگیریم. با وجود این‌، برخی‌ مدل‌های به‌صرفه قابلیت‌های شگفت‌انگیزی را ارائه می‌دهند. در زیر به قابلیت‌هایی اشاره می‌کنیم که می‌توانید از یک گنج یاب و طلایاب ارزان و قوی انتظار داشته باشید:

 • عملکرد پایه: طلایاب ارزان و قوی احتمالاً یک حالت جستجو، گزینه‌های تشخیص محدود و عمق تشخیص کمتری نسبت به مدل‌های پیشرفته دارد.
 • سهولت استفاده: این گنج یاب ها عموماً برای افراد تازه‌کار مناسب هستند؛ چرا که غالباً وزن کم و کنترل‌های بصری دارند و با حداقل تنظیمات کار می‌کنند.
 • عملکرد قابل احترام: ظرفیت این تجهیزات را نباید دست کم بگیرید! آن‌ها در محدوده خودشان می‌توانند به‌طور شگفت‌انگیزی در یافتن گنج‌ها مؤثر باشند؛ به‌ویژه در محیط‌های کم‌تقاضا مانند پارک‌ها و سواحل.

گنج یاب

برخی انواع فلزیاب ارزان و قوی

 • فلزیاب های Garrett Ace (سری Garett Ace 150, 250, 400): سری Garrett Ace تعادل خوبی از ویژگی‌ها، عمق و سهولت استفاده را فراهم می‌کند.
 • فلزیاب Bounty Hunter Legacy (سری Legacy 1000, 2500, 3000): یکی دیگر از اقسام طلایاب ارزان و قوی Bounty Hunter است که به کاربر پسند بودنش شناخته می‌شود. سری Legacy حالت‌های جستجوی متعدد، گزینه‌های تشخیصی و عمق مناسبی نسبت به قیمتش ارائه می‌دهد.
 • گنج یاب و طلایاب Nokta Makro Simplex+: این دستگاه طلایاب ویژگی‌های چشمگیری در محدوده قیمتیش دارد. قابلیت ضدآب، حالت‌های تشخیص متعدد و شناسایی بصری واضح برای اهداف مختلف از آن جمله هستند.
 • فلزیاب Fisher F22: این فلزیاب ارزان و قوی وسیله سطح مبتدی با قابلیت‌های مناسب است؛ مانند وزن کم، ضدآب بودن و داشتن صفحه نمایش LCD بزرگ. این طلایاب عمق و تشخیص هدف خوبی نسبت به قیمتش فراهم می‌کند.
 • فلزیاب و گنج یاب Alpha Sx7000 Plus: محصول انحصاری شرکت AlphaDetector می باشد که قادر است تا عمق ۵ تا ۸ متر نفوذ کند. برتری این گنج یاب نسبت به رقبای دیگر قابلیت اسکن ۴ وجهی با نفوذ بالا و قابلیت تفکیک Just Gold می باشد که اگر با بهترین برند های نقطه زن و اسکن در جهان مقایسه شود، نتیجه کارایی چند برابری این گنج یاب در کنار قیمت مقرون به صرفه آن است.
 • فلزیاب Bounty Hunter Gold Digger: مونتاژ کردن این طلایاب ارزان و قوی آسان است و برای یافتن سکه و جواهرات طراحی شده است.
 • طلایاب Tesoro Compadre: وسیله‌ای ساده و در عین حال، مؤثر است. تعادل زمینی ثابتی دارد و برای یافتن اهداف کوچک عالی است. همچنین، آن را برای پارک‌ها و سواحل مناسب خواهید یافت.
 • فلزیاب Fisher F44: اگر دنبال طلایاب ارزان و قوی همه‌کاره برای تمام شرایط آب و هوایی هستید، این دستگاه می‌تواند انتخاب خوبی باشد. آن را با ساختار مقاوم در برابر شرایط سخت، حالت‌های جستجوی متعدد و جداسازی عالی هدف می‌خرید که برای کاربران مبتدی و با تجربه مناسب است.
 • فلزیاب و طلایاب Teknetics Eurotek Pr: این تجهیزات عمق و تشخیص هدف خوبی دارند. ویژگی تشخیص فلز آن‌ها قابل تنظیم است و در شرایط مختلف عملکرد خوبی دارند.
 • فلزیاب Garrett AT Pro: فلزیاب ارزان و قوی AT Pro در خشکی و آب قابل استفاده است؛ با امکاناتی مانند اعلان صوتی، تشخیص متمایز و تراز دستی زمین.

طلایاب

نکاتی درباره کار کردن با گنج یاب و طلایاب ارزان و قوی

با اینکه فلزیاب‌ های به‌صرفه شاید همه امکانات مدل‌های پیشرفته را نداشته باشند، اما راه‌هایی برای به حداکثر رساندن قابلیت‌های آن‌ها و افزایش شانستان برای یافتن گنج وجود دارد. در ادامه به برخی تکنیک‌های پیشرفته این کار اشاره می‌کنیم که بد نیست آن‌ها را بشناسید.

 • بالانس زمین: این کار برای از بین بردن سیگنال‌های کاذب ناشی از زمین معدنی بسیار مهم است. با حالت‌های تراز زمین دستگاه طلایاب و گنج یاب ارزان و قوی و نحوه تنظیم آن‌ها برای مناطق مختلف آشنا شوید.
 • سرمایه‌گذاری روی یک دستگاه نقطه‌زن خوب: داشتن نقطه‌زن جداگانه کمکتان می‌کند تا پس از دریافت سیگنال از فلزیاب، مکان دقیق هدف را مشخص کنید. این کار باعث صرفه‌جویی در زمان و کاهش حفاری غیرضروری می‌شود.
 • انتخاب سیم‌پیچ: سیم‌پیچ‌های برخی‌ گنج یاب ها قابل تعویض هستند. سیم‌پیچ کوچک‌تر هدف را بهتر تفکیک می‌کند اما سیم‌پیچ بزرگ‌تر می‌تواند زمین بیشتری را بپوشاند و در شرایط ایده‌آل به اهداف عمیق‌تری برسد.
 • تکنیک‌های تشخیصی پیشرفته فلزیاب و گنج یاب ارزان و قوی: بسیاری از تجهیزات به‌صرفه حالت‌های تشخیصی ابتدایی دارند. لذا بهتر است یاد بگیرید که برای محدود کردن جستجو و نادیده گرفتن اهداف ناخواسته‌ای مانند فلزات، چگونه از آن‌ها به‌طور مؤثر استفاده کنید.

سخن پایانی

به‌عنوان جمع‌بندی شاید بد نباشد سیگنال‌های هدف را در گنج یاب ارزان و قوی بشناسید. اکثر این طلایاب ها برای نشان دادن اهداف به صداهای صوتی متکی هستند. در زیر نحوه تفسیر آن‌ها را آورده‌ایم.

 • لحن تند و بلند: معمولاً هدف کوچک و بسیار رسانایی مانند سکه یا جواهر را نشان می‌دهد.
 • تون با صدای پایین‌تر: می‌تواند یک هدف بزرگ‌تر، جسم آهنی یا سیگنال ناشی از کانی‌سازی زمین باشد. حالت‌های تشخیصی دقیق در اینجا بسیار مهم است.
 • زنگ‌های نامنظم یا شکسته: اغلب چندین هدف بسیار نزدیک به هم را نشان می‌دهند. سرعت رفت و برگشتتان را تنظیم کنید یا از قابلیت‌های تشخیصی برای جداسازی هدف مورد نظر استفاده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه خرید و فروش فلزیاب طلایاب و گنج یاب و اطلاع از قیمت فلزیاب و طلایاب و گنج یاب شرکت های معروف مثل Garret و OKMdetectors و Minelab و Noktadetectors و Fisher به وبسایت شرکت فلزیاب آلفا فلزیاب به آدرس https://detectorha.ir/metal-detector-price-list/ مراجعه کنید
همچنین برای راهنمایی بهتر جهت خرید فلزیاب و طلایاب و گنج یاب اصل همراه با گارانتی و خدمات پس از فروش، میتوانید با شماره زیر تماس بگیرید
شماره تماس: ۰۹۱۲۴۷۳۲۷۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *