۰

تقریبا ۹۰ درصد از بازیکنان xbox موفق به اتمام بخش داستانی Hellblade 2 نشده اند

اتمام بخش داستانی Hellblade 2

Hellblade 2 بزرگترین عنوان منتشر شده Xbox در نیمه اول سال ۲۰۲۴ بود و با اینکه همه انتظارات زیادی از این بازی داشتند، در نهایت با جنجال‌های بسیاری همراه شد. نقدهای منفی زیادی به این عنوان در زمان عرضه وارد شد، از کوتاهی بیش از حد بازی تا کمبود گیم‌پلی عمیق و تاثیرگذار.

با تنها ۴ هزار بازیکن در استیم، اوضاع برای جدیدترین اثر سینمایی نینجا تئوری نگران‌کننده به نظر می‌رسید. اما حالا گزارش جدیدی این وضعیت را بیشتر متشنج می‌کند. این گزارش خبر از عدم اتمام بازی توسط تقریبا ۹۰ درصد از بازیکنان ایکس‌باکس می‌دهد.

چرا مهم است: جدیدترین اثر نینجا تئوری کوتاه‌ترین عنوان اکشن-ماجراجویی سال است، پس این درصد پایین اتمام بازی کمی نگران‌کننده است.

طبق گزارش TrueAchievements، تنها ۱۳ درصد از بازیکنانی که Hellblade 2 را روی ایکس‌باکس تجربه کرده‌اند، موفق به اتمام بازی شده‌اند. این موضوع از طریق اچیومنت (The End of Tyranny) قابل مشاهده است که به بازیکنان پس از اتمام آخرین ماموریت و شکست دادن دشمن نهایی اعطا می‌شود.

با این حال، وضعیت روی استیم بهتر است، چرا که حدود ۳۷ درصد از بازیکنان اچیومنت را دریافت کرده‌اند. گزارش همچنین نشان می‌دهد که تنها ۵۲ درصد از بازیکنان ایکس‌باکس موفق به شکست دادن اولین باس و دریافت اچیومنت (The Next Sign) شده‌اند.

لازم به ذکر است که اولین باس تنها پس از ۳۰ دقیقه از شروع بازی ظاهر می‌شود و به سختی چالشی برای بازیکن ایجاد می‌کند. بنابراین این آمار چندان اطمینان‌بخش نیست.

مهم است که به خاطر داشته باشیم Hellblade 2 در سرویس گیم‌پس عرضه شد. این به این معنی است که بسیاری از بازیکنان که علاقه زیادی به بازی نداشتند، حداقل برای چند دقیقه در زمان عرضه آن را تجربه کردند.

عرضه بازی از طریق سرویس اشتراکی معمولا باعث پایین آمدن درصد اتمام بازی می‌شود. با این حال، این موضوع همچنین نشان‌دهنده ناتوانی نینجا تئوری در جذب و نگه‌داشتن بازیکنان جدید یا کنجکاو تا انتهای بازی است.

شاید این وضعیت می‌توانست با جذاب‌تر بودن بازی تغییر کند. شاید مضامین تاریک و عمیق بازیکنان را دور کرده‌اند یا آن‌ها به سادگی از گیم‌پلی محدود بازی لذت نبرده‌اند.

از طرف دیگر، Hellblade 2 قطعا یک شاهکار بصری است و نقدها تا حد زیادی مثبت بوده‌اند. همچنین گفته شده است که نینجا تئوری چراغ سبز ساخت سومین نسخه از این فرنچایز را دریافت کرده است.

برچسب‌ها:

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *