۰

سوپر ماریو رکورد گران‌قیمت‌ترین بازی ویدیوئی تاریخ را دوباره شکست

ماریو

رکورد گران‌قیمت‌ترین بازی ویدیوئی تاریخ باری دیگر توسط سوپر ماریو شکسته شد

بر اساس اطلاعات در دسترس قرار گرفته به‌نظر می‌رسد که شخصیت محبوب و نمادین دنیای بازی‌های ویدیوئی یعنی ماریو، باری دیگر موفق شده تا رکورد گران‌قیمت‌ترین بازی را با اختلاف فاحشی جابه‌جا کند!

عنوانی که موفق به ثبث رکورد جدید در این زمینه شده است در واقع اولین نسخه از سری بازی‌های Super Mario Bros به‌حساب می‌آید که ۳۶ سال پیش، در سال ۱۹۸۵ برای کنسول NES عرضه شده بود. این نسخه پلمپ از بازی سوپر ماریو بروز در جریان حراجی Heritage Auctions با قیمت نجومی ۶۶۰ هزار دلار به‌فروش رفته است.

super mario

رئیس بخش بازی‌های ویدیوئی این حراجی در باب این فروش بیان داشته که دست یافتن به نسخه‌ای کاملاً سالم و نو از این بازی به مثابه‌ی پیدا کردن سوزنی در انبار کاه است و شاید حتی غیرممکن باشد!

رکورد پیشین گران‌قیمت‌ترین بازی جهان به نسخه‌ی دیگری از کارتریج Super Mario Bros تعلق دارد که با قیمت ۱۱۴ هزار دلار معامله شده بود. در رتبه سوم نیز عنوان Mega Man قرار دارد که با قیمت ۷۵ هزار دلار به‌فروش رفته بود.

Super Mario 3D World + Bowser's Fury

فروش سه برابری بازی Super Mario 3D World + Bowser’s Fury در هنگام عرضه نسبت به نسخه‌ی Wii U | بنابر اطلاعات جمع آوری شده از فروش نسخه‌ی فیزیکی این عنوان در اولین روز عرضه (۲۴ بهمن‌ماه)، لانچ بازی مذکور سه برابر نسبت به نسخه‌ی اوریجینال بزرگتر بوده است. در هفته‌ی گذشته این بازی درصدر پرفروش‌ترین‌های انگلیس قرار داشت.

بازی Super Mario 3D World ابتدا در سال ۲۰۱۳ برای Wii U منتشر شده بود و پورت ارتقا یافته‌ی آن به همراه محتوای کاملاً جدید به تازگی برای نینتندو سوییچ منتشر شد. با این اوصاف این عنوان سومین لانچ بزرگ ماریو بر روی سوییچ پس از عناوین Super Mario Odyssey و Super Mario 3D All-Stars محسوب می‌شود.

سوپر ماریو

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *