۰

بررسی تمام نکات تریلر سیزن ۲ سریال Lord Of The Rings: Rings Of Power

برای طرفداران ارباب حلقه‌ها، زمان خوبی است. هرچند هنوز سال‌ها تا اکران فیلم «Hunt for Gollum» به کارگردانی اندی سرکیس باقی مانده، اما تنها چهار ماه دیگر تا فصل دوم سریال «حلقه‌های قدرت» از سرویس استریم پرایم ویدیو فاصله داریم. این سرویس متعلق به آمازون، به تازگی تریلر فصل دوم را منتشر کرد که اگرچه اطلاعات زیادی از داستان را لو نمی‌دهد، اما نکات جالبی را برای طرفداران تا زمان پخش فصل در ۲۹ آگوست، برای لذت بردن ارائه می‌دهد.

سه نگهبان

بررسی تمام نکات تریلر سیزن 2 سریال Lord Of The Rings: Rings Of Power

همانطور که در دنیای ارباب حلقه‌ها گفته می‌شود، “سه حلقه برای شاهان الف زیر آسمان.” این حلقه‌ها نام‌هایی دارند و ما در فصل اول نگاهی گذرا به آن‌ها داشتیم:

  • ننیا: همچنین به عنوان حلقه الماس و حلقه آب شناخته می‌شود. این حلقه از میتریل ساخته شده و دارای سنگی از ماده معدنی افسانه‌ای الماس است. این حلقه به گالادریل داده شد و او تنها کسی بود که از آن استفاده کرد.
  • ناريا: حلقه آتش و حلقه سرخ. این حلقه با یاقوت تزئین شده بود و در ابتدا توسط سِردان استفاده می‌شد، کسی که سرانجام آن را به گندالف سپرد تا اینکه روزهای پایانی خود را در پناهگاه‌های خاکستری سپری کند.
  • ویلیا: حلقه یاقوت کبود، حلقه آبی و حلقه هوا. این حلقه قدرتمندترین حلقه از این سه حلقه محسوب می‌شود که از طلا با یک سنگ یاقوت کبود ساخته شده است. این حلقه در ابتدا توسط گیل گالاد، پادشاه اعظم، استفاده می‌شد، اما بعداً به الروند داده شد.

در حالی که در فصل اول با گالادریل و گیل گالاد آشنا شدیم، هنوز انتخاب بازیگر برای نقش سِردان اعلام نشده است.

یکی از هفت

بررسی تمام نکات تریلر سیزن 2 سریال Lord Of The Rings: Rings Of Power

چکش‌کاری سلبریمبور برای ساخت حلقه‌های الفی، تنها کاری نیست که این آهنگر ماهر در این فصل انجام می‌دهد. همچنین به سرعت شاهد این هستیم که شاه دورین سوم (با بازی پیتر مولان) حلقه ثرور را در دست دارد، «یکی از هفت حلقه برای اربابان دورف در تالارهای سنگی‌شان.» این حلقه خاص، اولین حلقه‌ای بود که برای اربابان دورف ساخته شد و آخرین حلقه‌ای بود که در دوران سوم توسط سائورون تسخیر شد.

این حلقه قدرتمند برای هزاران سال در خاندان دورین باقی ماند تا اینکه به ثرور، شاه افسانه‌ای زیر کوه، به ارث رسید. این حلقه به نوعی به یک افسانه تبدیل شد، زیرا دورف ها فکر می‌کردند که مدت‌هاست در موریا گم شده است، زمانی که ثرور توسط آزوگ، ارباب بزرگ اورک‌ها کشته شد.

نام واقعی حلقه کمی گمراه‌کننده است، زیرا در فرهنگ دورف ها اعتقاد بر این است که ثرور آخرین دارنده آن بوده است (در واقع پسر او، ثرین، آخرین دارنده بوده است).

هفت حلقه وجود دارد زیرا هر کدام به رئیس یکی از طایفه‌های دورف ها داده شد: خاندان دورین، تیرهای پهن، ریش‌های آتشین، مشت‌های آهنی، ریش‌های سفت، قفل‌های سیاه و پای‌های سنگی.

غریبه‌ای که هرچه بیشتر شبیه گاندالف می‌شود

بررسی تمام نکات تریلر سیزن 2 سریال Lord Of The Rings: Rings Of Power

رمز و راز پشت شخصیت دنیل ویمن در نهایت در پایان قسمت ۸ با گفتن این جمله توسط غریبه به نوری به نتیجه‌ای آشکار رسید: “وقتی شک داری… همیشه به دنبال حس بویایی‌ات برو.” این یک ارجاع خوب به گاندالف در “یاران حلقه” است که همین جمله را به مری می‌گوید.

حالا، بدیهی است که سریال به طور صریح نمی‌گوید که غریبه گاندالف است، اما سرنخ‌ها شروع به جمع شدن کرده‌اند. تنها مشکل این است که گاندالف در عصر سوم سرزمین میانه ظاهر می‌شود و ما در حلقه‌های قدرت هنوز در عصر دوم هستیم.

با این حال، به طور خلاصه، می‌توانید ببینید که غریبه یک شاخه/چوب بزرگ را برای انجام نوعی جادو به زمین می‌کوبد. عصاها به عنوان مجرای قدرت و گاهی به عنوان سلاح برای ایستاری (Istari) شناخته می‌شدند که ممکن است نمادی از قدرت یا حتی رتبه آن‌ها در گروه جادوگران باشد.

غریبه هنوز در حال بازآموزی خاطرات تکه‌تکه‌اش است و در واقع تنها در پایان فصل اول به زبان مشترک صحبت کرد. بازآموزی نحوه درست انجام جادو توسط غریبه نیز یک احتمال است.

آدار با سم هزلدین نقش را بر عهده می‌گیرد

بررسی تمام نکات تریلر سیزن 2 سریال Lord Of The Rings: Rings Of Power

در سریال حدس‌های زیادی در مورد اینکه آدار واقعاً کیست وجود دارد. با این حال، در این فصل او دیگر جوزف ماول نیست که از سریال خارج شد. نقش آدار برای فصل دوم با سم هزلدین، بازیگر سریال «پیکی بلایندرز»، بازآفرینی شده است و در تریلر نگاه کوتاهی به او در حال آماده شدن برای نبرد می‌اندازیم.

این شخصیت توسط اورک‌ها تنها با عنوان آدار یا «ارباب-پدر» خطاب می‌شود، اما هیچ نام واقعی از او ذکر نمی‌شود. بعداً مشخص می‌شود که او یکی از اولین الف‌هایی است که توسط مورگوت فاسد شده است. او با انتقامی در قلب، به دنبال فتح سرزمین‌های جنوبی است.

گریم شخصیت شبیه به ظاهر او در فصل اول است، بنابراین این تغییر از این به بعد باید بدون مشکل پیش برود. آدار برای سریال خلق شده است، بنابراین داستان او انعطاف‌پذیری بیشتری دارد.

خروج ماول از سریال «حلقه‌های قدرت» در دسامبر ۲۰۲۲، درست قبل از پایان فصل اول، اعلام شد. این بازیگر با انتشار توییتی خروج خود را توضیح داد و برای عوامل سریال آرزوی موفقیت کرد.

سائورون کاملا جدید

بررسی تمام نکات تریلر سیزن 2 سریال Lord Of The Rings: Rings Of Power

خب، نه واقعاً جدید: فقط یک فرم جدید. افشاگری اینکه متحد به ظاهر هالبراند، تمام مدت سائورون در لباس مبدل بوده است، ضربه سختی به گالادریل زد. حتی در سیلماریلیون تالکین، سائورون به عنوان یک تغییر شکل دهنده توصیف شده است، و این در اینجا به طور کامل نمایش داده می شود.

چارلی ویکرز بازیگر نقش سائورون را دوباره بازی می‌کند، اما با ظاهری کاملاً متفاوت. دیگر از موهای ژولیده و آسیب دیده یک زندگی دریایی خبری نیست، بلکه به جای آن ظاهری تمیزتر و برازنده‌تر یک ارباب با موهای بلند بور و لباس‌های سلطنتی وجود دارد. این فقط یکی از فرم‌هایی است که سائورون در هنگام قدم زدن در سرزمین به خود می‌گیرد.

این شایعه وجود دارد که نقش سائورون در مقطعی توسط بازیگر دیگری (گَوی سینگ چِرا) برای فرم اصلی او، مایرن، قدرتمندترین مایا (ارواح باستانی که برای کمک به شکل دادن به جهان خلق شده‌اند) بازی خواهد شد.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *