۰

۵ تا از بهترین بازیگرها برای بازی نقش گالاکتوس

بهترین بازیگرها برای بازی نقش گالاکتوس

دنیای کمیک مارول به داشتن طیف گسترده ای از شرورهای فوق العاده خطرناک شناخته شده است و در این لیست، موجودی کهن سال در کل جهان هستی به نام گالاکتوس قرار دارد. گالاکتوس، برای کسانی که نمی دانند، یک موجودیت عظیم کیهانی است که تنها با بلعیدن سیارات می تواند زنده بماند. او با نام گالان به عنوان یک انسان فانی در جهان هستی قبلی (پیش از بیگ بنگ) متولد شد و پس از نابودی جهانش با شعور هستی آن ادغام شد، که باعث شد به موجودی که طرفداران امروز می شناسند تبدیل شود.

گالاکتوس بسته به خط داستانی، هم به عنوان متحد و هم به عنوان دشمن در کمیک های مختلف مارول دیده شده است. او اغلب به عنوان شروری دیده می شود که مصمم به حفظ نیروی حیات خود است و باید به هر قیمتی متوقف شود. هنگامی که گالاکتوس فرا می رسد، اغلب گروهی از پیشقراولان او را همراهی می کنند که به دنبال دنیاهای بالقوه برای بلعیدن می گردند. یکی از محبوب ترین پیشقراولان به عنوان نقره ای پوش شناخته می شود. آنها در نهایت چهار شگفت انگیز و قهرمانان زمین را برای شکست دادن گالاکتوس به خدمت می گیرند، اگرچه این کار به هیچ وجه آسان نیست.

حالا که نسخه ای از نقره ای پوش برای فیلم بعدی چهار شگفت انگیز انتخاب شده است، به نظر می رسد که دنیای سینمایی مارвел نیز قصد دارد گالاکتوس را به عنوان تهدید بزرگ بعدی برای این نسخه از تیم در دنیای سینمایی مارвел معرفی کند. به خاطر داشته باشید که برخی از نویسندگان در کمیک ها گفته اند که ظاهر گالاکتوس بسته به اینکه به کدام دنیا حمله می کند متفاوت به نظر می رسد زیرا او یک موجودیت کیهانی است. هر دنیایی که او به آن نزدیک می شود، ساکنان او را بر اساس درک دنیوی خود درک می کنند.

مشخص نیست که دیزنی چگونه به این جنبه خاص از شخصیت نزدیک خواهد شد، اما از آنجایی که زمین سیاره ای انسانی است، گالاکتوس اغلب شبیه به انسان به نظر می رسد. بنابراین، دیزنی ممکن است تصمیم بگیرد چهره این بازیگران را تکرار کند یا فقط از صداهای آنها در حالی که ظاهر کلاسیک نمادین کمیک بوک او را برای حضور بعدی در لایو اکشن انتخاب می کند، استفاده کند.

۵- Scott Lawrence

بهترین بازیگرها برای بازی نقش گالاکتوس

اسکات لارنس به عنوان یکی از صداپیشگان برجسته دارث ویدر شناخته می‌شود. او توانایی تقلید صدای بازیگر افسانه‌ای جیمز ارل جونز را دارد که در فیلم‌های لایو اکشن اصلی جنگ ستارگان به ایفای نقش پرداخته است. لارنس در عناوینی مانند جنگ ستارگان: شورشیان و حتی اسکادران‌های جنگ ستارگان، به جای دارث ویدر در هر دو انیمیشن و بازی‌های ویدیویی صداپیشگی کرده است. او همچنین صداهای دیگری مانند جاریک ییگر در سریال «مقاومت جنگ ستارگان» را ارائه کرده است. صدای او می‌تواند غرنده، با اقتدار و قدرتمند باشد، بنابراین اگر دیزنی به دنبال کسی برای صداپیشگی یک موجودیت کیهانی کهکشانی مانند گالاکتوس است، به کسی نیاز دارد که بتواند با صدایش هم حماسه را منتقل کند و هم ترس را القا کند.

لارنس در بازآفرینی آن جنبه از شخصیت ویدر بسیار عالی عمل کرده است، بنابراین تغییر صدا برای نقش گالاکتوس نباید برای او کار سختی باشد. با توجه به اینکه لارنس چهره‌ی بسیار شناخته‌شده‌ای نیست، این انتخاب بسیار خوبی خواهد بود، به شرطی که تیم خلاق فقط به دنبال کسی برای صداپیشگی باشند و قصد نداشته باشند تا چهره او را به صورت دیجیتالی روی یک مدل CGI بازسازی کنند.

۴- Ronald M. Banks

بهترین بازیگرها برای بازی نقش گالاکتوس

رونالد ام. بنکس برای صداپیشگی کوان چی در عناوین اخیر مورتال کامبت (مورتال کامبت ۹ و ایکس) شناخته شده است. کوان چی، برای کسانی که نمی‌دانند، به شیوه‌ای «مناسب» یا دست و پا گیر صحبت می‌کند که می‌تواند به عنوان انگلیسی بسیار قدیمی به نظر برسد. این طرز صحبت اغلب با نشانه‌های اجتماعی معاصر یا حتی طنز شخصیت‌هایی که از خط زمانی حال هستند، همخوانی ندارد.

به همین دلیل خاص، انتخاب او برای بازی در نقش گالاکتوس انتخاب خوبی به نظر می‌رسد، چرا که او قدیمی‌ترین موجود زنده در دنیای مارول است، چون پیش از مهبانگ متولد شده است. دنیای سینمایی مارول به خاطر اضافه کردن طنز عجیب و غریب به فیلم‌هایشان شناخته می‌شود و چنین اجرای صوتی، گالاکتوس را همزمان هم بامزه و هم ترسناک می‌کند.

۳- Richard Epcar

بهترین بازیگرها برای بازی نقش گالاکتوس

با الهام گرفتن از شیوه گفتار قدیمی و دست و پا گیر، انتخاب سوم ما ریچارد ایپکار است. او صداپیشگی شخصیت های گسترده ای را برعهده داشته و بیشتر برای نقش هایی مانند جوکر و آنسم در بازی Kingdom Hearts شناخته شده است. با این حال، دلیل حضور او در این فهرست هیچ کدام از این دو نقش نیست. بلکه به خاطر حضور او به عنوان ریدن در بازی های اخیر مورتال کامبت است.

صدای او از نظر لحن صحبت کردن به نوعی انگلیسی قدیمی و “فصیح” شبیه کوان چی است، که باعث می شود او در دنیای بازی احساس بیگانگی یا غیرزمینی بودن کند. ریدن همچنین یک موجود آسمانی شناخته شده به عنوان خدای کهن در دنیای مورتال کامبت است، بنابراین تغییر صدا برای او کار عجیب و غریبی نخواهد بود. این صداپیشه همچنین گستره صوتی وسیعی دارد، بنابراین به تصویر کشیدن صدای گالاکتوس در مقایسه با صدایی مانند جوکر، کار نسبتاً ساده ای به نظر می رسد.

۲- Christopher Judge

بهترین بازیگرها برای بازی نقش گالاکتوس

کریستوفر جاج، که به خاطر به تصویر کشیدن شخصیت کریتوس در بازی ویدیویی God of War 2018 شناخته شده است، یک صداپیشه بسیار بااستعداد است. اگر او بتواند به بهترین شکل ممکن نقش خدای جنگ را بازی کند، پس برای به تصویر کشیدن شخصیتی مانند گالاکتوس انتخابی عالی خواهد بود. بسیاری از طرفداران از انتخاب او برای نقش کریتوس بسیار لذت بردند، زیرا او توانست ترس، خشم و ذات استوایی (آرام و باوقار) لازم برای چنین شخصیتی را به خوبی القا کند.

کریتوس همچنین جملات نمادین زیادی دارد که بسیاری از گیمرها تا به امروز تکرار می کنند، بنابراین داشتن او در نقش گالاکتوس به این معنی است که طرفداران مارول با شنیدن آن دیالوگ ها از سینما بیرون خواهند رفت. بین بازی کردن یک خدا و یک موجود عظیم کیهانی تفاوت کمی وجود دارد، بنابراین جاج برای رسیدن از کریتوس به گالاکتوس موانع کمی خواهد داشت.

۱- Andy Serkis

بهترین بازیگرها برای بازی نقش گالاکتوس

اندی سرکیس به عنوان فردی که در زمینه موشن‌کپچر یا جلوه‌های ویژه حرفه‌ای شده است، برای خود شهرتی به هم زده است (می‌توان به گولم، کینگ‌کنگ و سزار اشاره کرد). او به طور موثری می‌تواند شخصیت‌هایی را تکرار کند که حتی انسان هم نیستند، که به خودی خود شاهکاری است. او همچنین تجربه کارگردانی فیلم‌های ابرقهرمانی را دارد، زیرا کارگردان پشت صحنه فیلم «Venom: Let There Be Carnage» او بوده است.

با اینکه سرکیس قبلاً در دنیای سینمایی مارول به عنوان Ulysses Klaw حضور داشته است، اما دلیلی وجود ندارد که نتواند در نقش دیگری ناپدید شود. اگر دامنه بازیگری او می‌تواند از سزار در مجموعه فیلم‌های «سیاره میمون‌ها» تا گولوم در مجموعه فیلم‌های «ارباب حلقه‌ها» را پوشش دهد، پس این بازیگر برای بازی در نقش گالاکتوس هم دور از دسترس نیست. اندی سرکیس تجربه کافی برای ثابت کردن این موضوع را دارد که می‌تواند صدایی باوقار ارائه دهد، موشن‌کپچر اجرا را انجام دهد و در عین حال کاملاً غیرقابل شناسایی باشد.

برچسب‌ها:, ,

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *