۰

نکات عکاسی کیک عروسی

کیک های عروسی که در لیست لوازم عروسی مدرن قرار دارند، فرصتی بی نظیر برای عکاسان عروسی فراهم می کنند. تصاویر کیک عروسی به عکاسان اجازه می دهد تا خلاقیت خود را به نمایش بگذارند و همچنین به عنوان یک ابزار شبکه و بازاریابی موثر عمل می کنند. همه، از تازه عروس‌ها و دوستان و خانواده‌شان گرفته تا کیک‌سازان و برنامه‌ریزان رویداد، احتمالاً این پرتره‌های محبوب را به اشتراک خواهند گذاشت. با این اوصاف، مهم است که هنگام گرفتن عکس های کیک عروسی، از موقعیت مناسب استفاده کنید. نکات زیر را دنبال کنید تا گردش کار خود را ساده کنید و مطمئن شوید که بهترین تصاویر کیک عروسی ممکن را ثبت می کنید. تمامی نکات بر اساس تجربه ما در آتلیه روبان به عنوان آتلیه عکاسی اصفهان برتر می باشد.

نکته شماره ۱: بر اساس آن برای تصاویر کیک عروسی برنامه ریزی کنید

عکاسی از کیک عروسی معمولا قبل از شروع پذیرایی انجام می شود. اگر قبلاً از جزئیات/دکور پذیرایی عکس گرفته‌اید، می‌دانید که زمان شما برای تکمیل این کار محدود است. فروشندگان اغلب درست تا لحظه ای که درها به روی مهمانان باز می شود کار می کنند. چالش این است که از تمام جزئیات باورنکردنی (و گران قیمت)، از جمله کیک عروسی، پرتره های شگفت انگیزی بگیرید و به نظر برسد که هیچ کس در اتاق نیست و شما تمام وقت دنیا را برای گرفتن عکس های عالی دارید.

نکات عکاسی کیک عروسی

ما به جزئیات نحوه برنامه ریزی برای عکاسی از تمام دکورها نمی پردازیم، اما ممکن است از این واقعیت راحت باشید که معمولاً حتی پس از نشستن مهمانان روی صندلی خود می توانید تصاویر کیک عروسی عالی داشته باشید. وقتی وارد اتاق می‌شوید به محل کیک توجه کنید و در مورد اینکه کیک در شرایط فعلی خوب است یا نه یا باید تنظیماتی را انجام دهید، تصمیم بگیرید که در نکات زیر به آنها خواهیم پرداخت.

نکته ۲: یک پس زمینه جالب پیدا کنید

اگر قبلاً در اتاق قدم زده اید تا به طور کلی جزئیات را جستجو کنید، ایده بهتری در مورد نحوه ثبت تصاویر کیک عروسی خواهید داشت. فروشندگان معمولاً کیک های عروسی را نزدیک گوشه ای از اتاق قرار می دهند، که از یک نظر عالی است زیرا قبل از اینکه توجه خود را به کیک معطوف کنید، زمان بیشتری برای عکاسی از دکورهای دیگر در اتاق دارید. دلیل این امر این است که میزها و سایر قسمت‌های اتاق احتمالاً مملو از مهمانان می‌شوند، بنابراین ابتدا باید آن عکس‌ها را حذف کنید. امیدوارم اطراف کیک تا زمانی که عکس های کیک عروسی خود را بگیرید خالی بماند.

نقطه ضعف قرار دادن کیک عروسی در گوشه این است که ممکن است مجبور شوید آن را به طور موقت تغییر دهید تا پس زمینه مناسب تری پیدا کنید. قبل از اینکه کیک را جابجا کنید، اجازه بگیرید و سپس کمک بگیرید. شما نمی خواهید عکاسی باشید که کیک را انداخت. اگر نمی‌توانید کیک را جابه‌جا کنید و هنوز هم نمی‌توانید پس‌زمینه جذابی پیدا کنید، می‌توانید نورپردازی خلاقانه را برای بهبود عکس اضافه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام این کار به نکته زیر مراجعه کنید.

نکته ۳: پس زمینه را با رنگ های جالب روشن کنید

در مواقعی که نمی‌توانید (یا نمی‌خواهید) کیک را جابجا کنید و پس‌زمینه خسته‌کننده است، می‌توانید یک ژل رنگی را روی فلاش خارج از دوربین قرار دهید و کمی رنگ چشم نواز به پس‌زمینه اضافه کنید. در صورت امکان، سعی کنید نور پس زمینه را با رنگ های استفاده شده در عروسی، مانند رنگ هایی که مثلاً روی لباس ساقدوش ها مشاهده می شود، مطابقت دهید. شما به عنوان آتلیه عروس اصفهان یا آتلیه عروس خوب می بایست سلیقه کافی در انتخاب پس زمینه داشته باشید.

این احتمال وجود دارد که کیک دارای نورپردازی پین از محل برگزاری یا فروشنده دیگری باشد. اما اگر اینطور نیست، باید کمی فلاش هم اضافه کنید تا جلوی کیک روشن شود. برای به حداقل رساندن ریزش نور و تمرکز نوری که به صحنه اضافه می کنید، روی فلاش خود از یک snoot یا شبکه استفاده کنید.

عکاسی از کیک عروسی

نکته ۴: عریض، متوسط ​​و محکم عکس بگیرید

هر کیک عروسی داستانی برای گفتن دارد، یا بهتر است بگوییم، هر کیک نقش مهمی در کل روز عروسی دارد. از رویکرد استاندارد شده در فیلم ها و تلویزیون استفاده کنید تا اجازه دهید تصاویر کیک عروسی شما تأثیر بگذارد و نمایش را بدزدد.

برای تثبیت صحنه، با نمایش کیک در محیط وسیع‌تر سالن پذیرایی، با یک عکس گسترده شروع کنید. برنامه ریزان و فروشندگان (و اغلب عروس و داماد) هنگام طراحی چیدمان پذیرایی به هر عنصر فکر می کنند و از دیدن کیک عروسی در زیستگاه طبیعی آن قدردانی می کنند. در مرحله بعد، برای ثبت جزئیات بیشتر کیک، عکسی با کادر متوسط ​​بگیرید. ما باید بتوانیم کل کیک را ببینیم، اما با حواس پرتی کمتر. در نهایت، به نمای نزدیک بروید تا جزئیات منحصر به فرد کیک عروسی را به نمایش بگذارید، از جمله همه چیز از رویه تا الگوهای تزئینی. عکاسی از چاقو و سرور را نیز فراموش نکنید.

نکته شماره ۵: از اشیاء پیش زمینه برای قاب عکس کیک عروسی استفاده کنید

بیشتر پذیرایی ها دارای قطعات مرکزی روی میزها هستند، و این ها اغلب به عنوان اشیاء پیش زمینه عالی برای گرفتن عکس های خلاقانه از سایر دکورها، به ویژه کیک های عروسی، عمل می کنند. اگر قطعات مرکزی یا سایر اشیاء واضحی که معمولاً از آنها شلیک می کنید در دسترس نیستند، نگران نباشید. موارد زیر را امتحان کنید.

نکته شماره ۶: کیک را با فلاش خارج از دوربین (یا نورهای ثابت) روشن کنید

ما در نکته شماره ۳ در بالا به این موضوع اشاره کردیم، اما می توان از آن بدون نیاز به اضافه کردن نور به پس زمینه استفاده کرد. اگر متوجه شدید که کیک کم نور است، یک فلاش را با زاویه ۴۵ درجه نسبت به خود و کیک به سمت کیک قرار دهید و آن را به سمت کیک بگیرید. فلاش به دست آمده باید سایه هایی را در امتداد یک طرف کیک ایجاد کند تا به آن عمق داده و بافت آن را آشکار کند. نور صاف خوب است، اما سایه ها می توانند جذابیت بصری را به پرتره های شما اضافه کنند، حتی زمانی که سوژه شما کیک عروسی باشد.

نکته ۷: قبل از بریدن کیک با زوجین ارتباط برقرار کنید

علاوه بر عکس گرفتن از خود کیک، احتمالاً باید از زوجی که در حال بریدن کیک هستند عکس بگیرید. در واقع، بسیاری از زوج ها از کیک جداگانه فقط برای برش استفاده می کنند. در هر صورت، «بریدن کیک» به یک سنت رایج در بسیاری از عروسی ها تبدیل شده است و از عکاسان انتظار می رود که از آن عکس بگیرند. شما باید قبل از بریدن کیک با آنها برنامه ریزی کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید. در اینجا چند مورد وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید:

پس زمینه برای عکس کیک عروسی (برش)

ابتدا، هنگام قرار دادن زوج در نزدیکی کیک، داماد (به طور کلی قد بلندتر از این دو) را پشت عروس بگذارید. سپس، در صورت امکان، سعی کنید مهمانان را در پس‌زمینه بگنجانید تا به آن لحظه اعتبار بخشیده و یک عنصر داستان‌گویی جالب ایجاد کنید.

نکته ۸: تصاویر کیک عروسی خود را در پست نهایی کنید

حتی اگر عکس شما در دوربین شگفت انگیز به نظر می رسد، همیشه می توانید چند لمس اضافی در پست اضافه کنید تا آن را به خانه بیاورید. فقط به یاد داشته باشید که در مراحل پس از پردازش خود یکپارچگی داشته باشید تا عکس های کیک شما به زیبایی بر روی همان قسمت تنظیمات مکان، قسمت های مرکزی و سایر عناصر دکور پذیرایی عروسی قرار بگیرند.

یکی از ابزارهای مورد علاقه من پس از تولید برای ویرایش تصاویر کیک عروسی، ابزار رایت شعاعی Lightroom است. به سادگی ابزار رایت شعاعی را انتخاب کنید، روی مرکز کیک کلیک کنید و مکان نما را بکشید تا یک دایره بزرگ در اطراف کیک ایجاد کنید. سپس، نوردهی را روی -.۵ تنظیم کنید. مقدار دقیقی که نوردهی را تنظیم می کنید بسته به عکس متفاوت است، اما مراقب باشید زیاده روی نکنید. اگر می‌توانید یک تصویر تاریک را در تصویر کوچک ببینید، به احتمال زیاد زیاده‌روی کرده‌اید. آن را تا زمانی که سوختگی توجه را به کیک در مرکز جلب کند، بدون اینکه لبه‌ها به ‌طور غیرطبیعی تیره به نظر برسد، آن را کنار بگذارید.

برچسب‌ها:

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

تحریریه کنترل امجی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *