۰

تلویزیون شهری ، ویدئو وال(رنتال) ، تابلو روان ، تلویزیون شهری سه بعدی

استفاده از نمایشگرهای بزرگ در موقعیت‌های مختلف و صنایع مختلف کاربردهای زیادی دارد. استفاده از تلویزیون شهری سه بعدی یا تلویزیون شهری عادی در سطح شهر در صنعت تبلیغات می‌تواند یکی از انتخاب‌های شرکت‌های بزرگ برای تبلیغ در بخش‌ها و قسمت‌های مختلف شهر باشد. علاوه‌بر تبلیغات از این نوع نمایشگر‌های بزرگ در زمینه‌های مختلفی همچون سمینار‌ها، ورزشگاه‌ها و… استفاده می‌شود. بنابراین با توجه به اهمیت این سیستم‌ها، در ادامه به بررسی انواع مختلف نمایشگر‌های بزرگ و کوچکی که برای تبلیغات استفاده می‌شوند خواهیم پرداخت‌.

تلویزیون‌ های شهری سه بعدی و معمولی

تلویزیون شهری ،نوعی تلویزیون است که به صورت اختصاصی برای استفاده در فضاهای باز طراحی شده است . تلویزیون‌ شهری با داشتن ویژگی‌های خاص مانند محافظ صفحه نمایشگر در برابر خط و خش و ضربه، کارکرد نسبتا مناسب در برابر نور، مقاومت در شرایط مختلف آب و هوایی ، برای استفاده در فضای باز طراحی شده‌اند.
همچنین تلویزیون سه بعدی شهری یک نوع خاصی از تلویزیون شهری است که قابلیت نمایش تصاویر سه بعدی را دارد.

این نوع تلویزیون با استفاده از تکنولوژی‌های مختلف مانند تکنولوژی فعال یا پاسیو و نوع پردازش تصاویر در ذهن انسان، تصاویر سه بعدی را به صورت واقعی و با عمق بیشتر نمایش می‌دهند. اغلب از این نوع تلویزیون‌ها برای تبلیغات استفاده می‌شود؛ به عبارتی تقریبا این تلویزیون‌ها توانسته‌اند توجه بسیاری از مخاطبان را جلب کنند و در امر تبلیغات موفق ظاهر شده‌اند.

هر دوی این نوع تلویزیون‌ها دارای ویژگی‎های خاص و منحصر به فردی هستند که برای کاربران بسیار مفید و مناسب واقع می‌شوند. تلویزیون سه بعدی شهری ممکن است باعث تجربه بصری بهتر و موفقیت بیشتر در امر تبلیغات بشود. از سوی دیگر، تلویزیون شهری می‌تواند به شما کمک کنند تا نه تنها در امر تبلیغات موفق باشید بلکه از آن‌ها برای اعلانات مهم بپردازید.

ویدئو وال

ویدئو وال نسبت به تلویزیون شهری حساس‌تر و نازک‌تر است. ویدئو وال‌ها دارای توانایی پخش تصاویر با کیفیت نسبتا بهتری هستند. این دستگاه‌ها معمولا سنگین‌تر از تلویزیون‌های شهری هستند و اغلب در ابعاد کوچک‌تر ساخته می‌شوند. تفاوت دیگر ویدئو وال با انواع تلویزیون شهری این است که از ویدئو وال می‌توان در داخل فضای سالن‌ها استفاده کرد بخاطر همین دارای کیفیت بیشتری هستند اما تلویزیون‌های شهری ساخته شده برای فضای بیرون هستند.

تابلو روان و تابلو فول کالر

تابلو‌های روان در واقع صفحه‌های نمایشگری هستند که برای تبلیغ کسب و کار‌های کوچک‌تر از آن‌ها استفاده می‌شوند. برای مثال مغازه‌های می‌توانند برای تبلیغ کارشان از این تابلو‌های استفاده کنند. بر اساس نحوه ساخت این تابلو‌ها انواع مختلف دارند. نمونه‌های تک رنگ این تابلو‌ها در مغازه‌ها استفاده می‌شوند. از تابلو‌های روان فول کالر نیز می‌توان به عنوان تلویزیون شهری و در ابعاد بزرگ‌تر استفاده کرد. بین این دو سازه تفاوت‌ها و تشابهات زیادی وجود دارد اما به صورت کلی تفاوت اصلی تلویزیون‌های شهری و تابلو‌های روان فول کالر در نوع ساختار مادربرد آن‌ها است.

نحوه ساخت

همه دستگاه‌هایی که در متن بالا بررسی شده‌اند به صورت مستقیم توسط کارخانه خاصی ساخته نمی‌شوند و برای راه اندازی این دستگاه‌ها نیاز به راه اندازی و ساخت دارند. در ادامه به بررسی نحوه ساخت یک تلویزیون شهری می‌پردازیم. مراحل ساخت بقیه دستگاه‌ها تقریبا مشابه این دستگاه است.

ماژول‌ها

نمایشگر‌ تابلو روان خود از بخش‌های کوچک‌تر از پیش آماده شده‌ای تشکیل شده‌ است که اسم آن‌ها ماژول است. انواع ماژول‌ها را در دستگاه‌های مختلف استفاده می‌کنند که این ماژول‌ها شامل انواع ماژول‌‌های تک رنگ، دو رنگ، سه رنگ و… می‌شود. ماژول تگ رنگ معمولا در تابلو‌های روان معمولی استفاده می‌شود. ماژول‌های دو رنگ و سه رنگ و … دارای چند ال ای دی مختلف برای ایجاد رنگ‌های بیشتر هستند. بسته به نیاز‌های مختلف از این ماژول‌ها برای ساخت تلویزیون شهری، تابلو روان فول کالر و… استفاده می‌شود.

پاور

اصولا برقی که به ماژول‌ها وصل می‌شود نمی‌تواند برق شهری‌ای که درون ایران جریان دارد باشد. برق شهری در ایران دارای اختلاف پتانسیل ۲۲۰ ولت است اما اختلاف پتانسیلی که باید به ماژول‌ها وصل باشد باید ۵۰ ولت باشد. به همین علت باید با استفاده از پاور این جریان برق را کنترل کرد. پاور‌ها باید قبل از ماژول‌ها وصل شوند. هر پاور حدوداً توانایی این را دارد که بتواند جریان وارد شده به ده تا ماژول را کنترل کند.

بردها و ویدئو پروسسور‌ها

برد کنترلی یا مین برد، پردازشگر تابلو است و جملات و اطلاعاتی که باید تابلو نمایش دهد در این بخش ذخیره می‌شوند. مین بردهای ساده فقط می‌توانند جملات را نمایش دهند و مین برد‌های طیف دار توانایی نمایش بک گراند و فیلم را نیز دارا هستند. در بعضی از این سیستم‌ها می‌توان از ویدئو پروسسورها استفاده کرد. این برد‌های شامل بخش سندر هستند که اطلاعات را برای ماژول‌ها می‌فرستند و ماژول‌ها آن‌ها را توسط رسیور دریافت می‌کنند.

ویدئو پروسسورها طراحی شده‌اند تا بتوانند بیشترین بازدهی را از ماژول ‌ها بگیرند. در واقع شما با استفاده از ویدئو پروسسور توانایی کنترل کامل و بهتر تابلو روان خود را بدست می‌آورید. با استفاده از ویدئو پرسسور هیچ محدودیتی در رزلوشن ندارید، پروسسور هیچ محدودیتی در فایل‌های ورودی خود ندارد. همچنین، ویدئو پروسسور می‌تواند باعث افزایش ظرفیت پردازش بشود.

قالب‌ها

برای نصب ماژول‌ها شما نیاز به قالب‌ دارید. این قالب‌ها را می‌توانید از سازنده‌های مختلفی سفارش دهید تا به دلخواه شما ساخته شوند. لازم است بدانید که جنس قالب معمولا از اهمیت بسیار بالایی برخودار نیست ولی این موضوع که در این کاربرد قالب‌های شما هم نیاز به مقاومت بالایی دارند هم باید نسبتا سبک باشند تقریبا شما را به استفاده از فلزی مثل آلومینیوم راهنمایی می‌کند. ناگفته نماند که بهترین قاب برای تلویزیون شهری، قاب ۹۶×۹۶ است.

نصب

تقریبا پس از تهیه لوازم مورد نیاز برای ساخت یک تابلو روان روند نصب زیاد پیچیده نیست. ماژول‌ها در قالب‌های قرار می‌گیرند. پاور‌ها قبل از ورود جریان به ماژول‌ها نصب می‌شوند. اگر از برد یا پروسسور استفاده می‌کنید می‌توانید جایی آن‌ها را وصل کنید که دسترسی به آن‌ها آسان باشد. اطلاعات توسط سندر فرستاده می‌شوند، در ماژول‌ها توسط رسیور‌ها دریافت می‌شود و به نمایش در می‌آیند.

سخن پایانی

تلویزیون‌ها و نمایشگر‌های بزرگ در صنایع مختلف کاربردهای فراوانی دارند. انواع مختلف نمایشگرها در دنیای امروز به صنایع مختلف کمک می‌کنند تا نتایج بهتری بگیرند. با توجه به نوع ساخت، کیفیت تصاویر قابل نمایش، مقاومت در برابر عوامل محیطی و … کاربرد‌های آن‌ها متفاوت است و در موقعیت‌های مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هلدینگ کاپتان لایت یکی از قدرتمند ترین مجموعه‌هایی است که در حوزه فروش انواع تابلو روان، ویدئو وال و انواع تلویزیون های شهری فعالیت دارد. حتی شما کاربران در صورتی که نیاز به اجازای تشکیل دهنده این تلویزیون‌ها مانند ماژول، پروسسور، پاور، ریسیور و … داشته باشید، می‌توانید با پایین ترین قیمت از این مجموعه تهیه نمایید.

رپورتاژ آگهی

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

تحریریه کنترل امجی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *