۰

پروژه های اسرارآمیزی که بدون دلیل متوقف شدند

پروژه های اسرارآمیزی

پروژه‌هایی اسرارآمیزی که بدون دلیل متوقف شدند

دنیای تئوری های توطئه و اختراعاتی که می توانستند زندگی انسان را متحول سازند . پروژه هایی که بدون دلیل متوقف شدند . مرگ مرموز مخترع تکنولوژی کد گذاری دیجیتالی اسلوت

دنیایی که در آن زندگی می کنیم، دنیایی بسیار عجیب است، اتفاقاتی اسرارآمیز در آن روی می دهد که در بسیاری از آنها نه فرازمینی ها و ماورایی ها بلکه خود انسان ها نقش دارند و مسبب آن هستند و این اتفاقات باعث بوجود آمدن تئوری های توطئه زیادی می شوند.نمونه اش مثلا ادعاهایی است که در مورد برخی اختراعات و اکتشافات می شود.مثلا تئوری توطئه ای می گوید،تکنولوژی انرژی آزاد و مجانی وجود دارد اما شرکت های بزرگ انرژی در دنیا آنرا سرکوب نموده اند.

یا گفته شده چند دهه قبل دستگاهی به اندازه یک پکیج شوفاژ درست شده بود که سوختش اورانیوم بود و می توانست در یک محله نصب شود و صدها خانه را برای صد سال برق دهد اما عجیب اینکه این تکنولوژی که در حال تکمیل شدن بود ناگهان متوقف شده و توسعه دهندگان آن از ادامه پروژه منصرف گردیدند،در همین راستا گفته شده که در سال ۱۹۹۵ یک مبتکر هلندی بنام رومک جان برنارد اسلوت، موفق به توسعه یک سیستم بنام کدگذاری دیجیتالی اسلوت گردید.

این تکنولوژی در واقع انقلابی در صنعت فشرده سازی اطلاعات و داده ها بر روی ابزارهای دخیره سازی محسوب می شد.با این تکنولوژی شما مثلا می توانستید یک فیلم کامل را در فقط ۱۶ کیلوبایت دخیره نمایید.اسلوت در سال ۱۹۹۵ در نمایشگاهی این تکنولوژی را به نمایش گذاشت و توانست ۱۶ فیلم را بر روی یک تراشه با اندازه فقط ۶۴ کیلوبایت جای دهد بدون اینکه چیزی از کیفیت آن کم شود.اما تکنولوژی که می توانست صنعت ذخیره سازی اطلاعات و داده ها را متحول کند به یکباره متوقف گردید.

وقتی خریداران و توسعه دهندگان برای این تکنولوژی صف کشیدند و درست چند روز قبل از تحویل دادن نسخه کدگذاری اش، اسلوت بطور مرموزی مرد.اما چرا چنین اتفاقی افتاد؟ اگر به ماجرا دقیق تر نگاه کنیم می بینیم که اگر تکنولوژی او وارد بازار می شد،میلیاردها دلار سود سازندگان دستگاه های ذخیره سازی مانند سی دی ها، دی وی دی ها، فلش دیسک ها و هارد دیسک ها برباد می رفت و دیگر خیلی سخت نیست که بدانیم چرا او به یکباره مرد و داستان آن تکنولوژی برای همیشه به فراموشی سپرده شد.

منبع : گرند کنترل

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *