۰

سیر تا پیاز ماه ها و فصل ها به انگلیسی

یادگیری ماه ها و فصل ها به انگلیسی، از نکات مهمی است که در فرایند آموزش زبان به صورت کاملا اصولی یاد داده می شود. آموزش ماه های میلادی از آن جهت اهمیت دارد که سایر کشورهای جهان همین ماه ها را مبنا قرار داده اند و برای تمام مراودات و مکاتبات باید با توجه به آن برنامه ریزی نمود.

ماه ها و فصل ها به انگلیسی

همچنین برای برنامه ریزی مسافرت ها و نحوه پوشش نیز باید با فصل ها آشنا شد و طبق همان برای مسافرت تدارکات لازم را آماده ساخت. از این رو این دانشنامه را به آشنایی با چهار فصل سال و دوازده ماه آن اختصاص خواهیم داد.

آموزش فصل ها به انگلیسی

واژه فصل در زبان انگلیسی معادل “season” است و در واقع هر فصل دوره ای از سال است که با شرایط آب و هوایی خاص مشخص می شود. در هر سال چهار فصل وجود دارد که به طور کاملا منظم و به دلیل چرخش زمین به وجود می آیند و هر کدام از آن ها الگوهای نور، دما و آب و هوای مختص به خود را دارند.

فصل ها به انگلیسی

از ویژگی های فصل ها می توان تاثیر بر دوشش گیاهی و رشد آن ها دانست‌. به عنوان مثال در زمستان به دلیل سردی هوا، نور کم تر و رشد گیاهان نیز محدود تر خواهد بود. بهار فصل جوانه زدن و شکوفایی گل ها و تابستان فصل رشد زیاد گیاهان می باشد.

اکنون برای یادگیری ماه ها و فصل ها به انگلیسی، چهار فصل را به این زبان آموزش خواهیم داد و شما با یادگیری آن ها می توانید بیش تر با شرایط جوی اکثر کشورها آشنا شوید و اگر برنامه ای را مد نظر دارید به درستی تصمیم بگیرید.

Spring: بهار

Summer: تابستان

Autumn: پاییز

Winter: زمستان

نام این فصل ها به انگلیسی را یاد گرفته و به خاطر بسپارید.

اسامی ماه ها به انگلیسی

اغلب زبان آموزان در ابتدای مسیر با یادگیری ماه ها در زبان انگلیسی مشکل دارند. اما ما با آموزش ماه ها و فصل ها به انگلیسی در این دانشنامه، راهی بسیار ساده‌ برای یادگیری آن ها در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. بسیاری از کودکان نیز هنگام یادگیری ماه های سال میلادی با مشکل مواجه می شوند و برای آن ها قدری گیج کننده خواهد بود.

ماه ها به انگلیسی

در ابتدا باید یاد بگیرند که هر ماه یک دوره ۳۰ روزه است و در واقع این دوره مدت زمانی است که ماه به دور زمین می چرخد. در هر سال دوازده ماه وجود دارد که می توان گفت در مجموع ۳۶۵ روز را در هر سال تشکیل می دهند.

هر سال را می توان به دو نیمه تقسیم نمود که نیمه اول سال میلادی با ماه ژانویه آغاز شده و در ماه ژوئن به پایان می رسد. اما شروع نیمه دوم سال با ماه جولای بوده و با ماه دسامبر به انتها خواهد رسید. در ادامه با تمام ماه ها آشنا خواهیم شد.

 1. January
 2. February
 3. March
 4. April
 5. May
 6. June
 7. July
 8. August
 9. September
 10. October
 11. November
 12. December

در این لیست می توانید با نام هر دوازده ماه از سال میلادی آشنا شوید. اما در ادامه بیش تر در مورد هر کدام از آن ها توضیح خواهیم داد.

·         January

اولین ماه سال میلادی “January” است که در زبان فارسی با نام «ژانویه» شناخته می شود. در واقع این ماه سرد ترین ماه سال در نیمکره شمالی و آغاز زمستان به شمار می رود. اما در نیمکره جنوبی نشان دهنده آغاز تابستان می باشد. نکته دیگر در مورد ماه ژانویه این است که ۳۱ روز دارد.

·         February

دومین ماه از سال “February” نام دارد که در زبان فارسی به آن فوریه می گویند. برخی این ماه از سال را عجیب ترین ماه می دانند چرا که کمترین تعداد روز را دارد و ۲۸ روزه می باشد اما نکته مهم این است که ماه فوریه در سال های کبیسه ۲۹ روزه می شود.

·         March

سومین ماه از سال میلادی “March” بوده که در نیمکره شمالی خبر از آمدن بهار می دهد و در نیمکره جنوبی آغاز پاییز می باشد. ماه مارس ۳۱ روزه است.

·         April

در این بخش با چهارمین ماه سال میلادی آشنا می شوید که در انگلیسی “April” نامیده می شود و معادل آن در زبان فارسی «آوریل» است. این ماه ۳۰ روزه است و در برخی نقاط نوید بارش های عالی و همچنین وزش باد می دهد.

·         May

در ادامه آموزش ماه ها و فصل ها به انگلیسی، به پنجمین ماه سال میلادی می رسیم که “May” نام دارد و در نیمکره جنوبی نوید آغاز زمستان را می دهد. ماه می ۳۱ روزه بوده و معادل اردیبهشت در ایران می باشد.

·         June

ششمین ماه میلادی “June” است. در نیمکره شمالی در این ماه شاهد روزهای آفتابی و دمای گرم هوا خواهید بود. ماه ژوئن ۳۰ روزه می باشد.

·         July

در زبان انگلیسی هفتمین ماه سال میلادی “July” نامیده می شود و در زبان فارسی نیز آن را «جولای» می نامند. در اکثر مناطق این ماه ۳۱ روزه مصادف با آغاز تعطیلات تابستانی می باشد.

·         August

هشتمین ماه از سال میلادی “August” نام دارد که در زبان فارسی آن را با نام های « اوت » یا « آگوست » می شناسند. در نیمکره شمالی، مردم این ماه ۳۱ روزه را با رفتن به ساحل و تفریحات این چنینی می گذرانند‌.

·         September

در نیمکره شمالی، نهمین ماه سال، ” September” بوده و نماد آغاز پاییز است. این ماه ۳۰ روزه در زبان فارسی « سپتامبر » نامیده می شود.

·         October

ماه “October”، با ۳۱ روز، دهمین فصل از سال را نشان می دهد و در نیمکره شمالی دومین ماه از فصل پاییز به شمار می رود. در زبان فارسی این ماه میلادی را با نام « اکتبر » می شناسند‌.

·         November

در این قسمت از آموزش ماه ها و فصل ها به انگلیسی، با یازدهمین ماه میلادی آشنا خواهید شد که در زبان انگلیسی با نام “November” مشخص شده و در زبان فارسی آن را «نوامبر» می نامند. در نیم‌کره شمالی مردم در این ماه ۳۰ روزه شاهد افزایش دما خواهند بود و البته در نیمکره شمالی هوا سرد خواهد شد.

·         December

دوازدهمین و البته آخرین ماه از سال میلادی، ماه “December” است و در زبان فارسی به آن «دسامبر» می گویند. این ماه ۳۱ روزه در نیم کره شمالی زمستان را به ارمغان می آورد.

سخن پایانی

با یادگیری ماه ها و فصل ها به انگلیسی می توانید در برنامه ریزی های خود برای مسافرت و یا کارهای تجاری و مراودات و مکاتبات خود با دقت بیش تری اقدام نمایید.

رپورتاژ آگهی

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

تحریریه کنترل امجی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *