معرفی نژاد Kamino ( کامینو ها )

توی فضاسازی و داستان‌های اِستاروارز یا همون جنگ ستارگان همیشه اسمی از سیاره مرموزی به نام کامینو ( Kamino ) توی آرشیو جِدای‌ها (Jedi) وجود داشت و با توجه به اطلاعاتی که در اختیار داشتن می‌دونستن که پوشیده شده از اقیانوس‌هایی که به دلیل وجود طوفان‌های بی‌پایان این سیاره، همیشه خروشان و ناآروم هستن. Kamino

کامینو کره‌ای هست که بیرون از لبه خارجی کهکشان قرار داره و درست در جنوب پیچ و خم‌های هزارتوی ریشی (Rishi Maze) جای خودشو پیدا کرده تنها بومی‌های این سیاره کامینوان‌ها (Kaminoans) یا همون کامینویی‌ها هستن که روی سطوح کوهستانی کامینو که خیلی هم کم هست، حکومت خودشون رو تشکیل دادن و نخست وزیر این نژاد توی پایتخت، یعنی شهر تیپوکا (Tipoca City) فرمانروایی میکنه.

 

خب حالا می‌خوایم یکم بیشتر با کامینوان‌ها آشنا بشیم چون خیلی نزدیک به نژاد مِک به صورت مستقل هستن و تصمیم گرفتیم یکم بیشتر از نژادی استفاده کنیم که شاید شهرت کمتری داشته باشن اما امیدواریم شما ازشون خوشتون بیاد.

کامینوان‌ها موجودات انسان‌نما و قد بلندی هستن که در اعصار کهن به دلیل جاری شدن یه سیل عظیم نزدیک بود کاملاً از بین برن و شرایط سختی که داشتن باعث پیشرفت خیلی زیادشون شد. اونا تصمیم گرفتن تا به مدت طولانی و با پشتکار زیاد روی زمینه‌های سخت و طاقت‌فرسای مهندسی و حتی نسل‌کشی ژنتیکی کار کنن و این خصوصیت‌ها موجب شد که وقتی جامعه کامینوان‌ها ثبات خودش رو به دست آورد، به موجوداتی انزواطلب و گوشه‌گیر و حتی کمال‌گرا تبدیل بشن.

با گذر زمان کامینوان‌ها تصمیم گرفتن که محصولات و دستاوردهای علمی و تخصصی خودشون رو با سایر ساکنین کهکشان به اشتراک بذارن و این درست زمانی بود که اونا به صورت مخفیانه توسط استاد جِدای، یعنی سیفو دیاز (Master Sifo-Dyas) مامور ساخت ارتشی برای جمهوری کهکشانی شدن که سپاهیان اون با استفاده از تکنولوژی کلون یا شبیه‌سازی شکل می‌گرفتن.

این ارتش توسط جمهوری کهکشانی تایید و حتی بعدها برضد خودشون، طی صادر شدن دستور ۶۶، استفاده شد. کامینوان‌ها در طول کل این ماجرا اصلا اهمیتی به نحوه استفاده شدن از دستاوردی که ارائه کرده بودن نمی‌دادن.

منبع : شب روایت قصه یکم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *