۰

چگونه کارت بانکی برای سازمان خود چاپ کنیم؟

چگونه کارت بانکی برای سازمان خود چاپ کنیم؟

چاپ کارت بانکی برای شرکت های بزرگ و موسسات امروزه گسترده شده است. شما میتوانید برای کارمندان خود کارت های بانکی مخصوص با ارم شرکت به عنوان حقوق, بن کارت و هدیه تهیه کنید. این کارت ها سازمان شما را حرفه ای تر نشان میدهد و یک تبلیغ برای برند شما است. از ان جایی این کارت ها در کیف افراد وجود دارد و روزانه استفاده میشود این کار را مانند یک بازاریابی نیز میتوان در نظر گرفت. در این مطلب ما شما را برای چاپ این کارت های بانکی راهنمایی میکنیم.

نمونه چاپ کارت بانکی مانی کارتنمونه چاپ کارت بانکی مانی کارت

مزایا چاپ کارت های بانکی چیست؟

در بین تمام روش های پرداخت موجود، کارت بانکی همچنان رتبه اول را به خود اختصاص داده است. وقتی تمام مزایایی که ارائه می دهد را در نظر بگیرید، این ترجیح مصرف کننده تعجب آور نیست:

 • عملی: اندازه جمع و جور آن باعث می شود که به راحتی در کیف پول یا جیب قرار گیرد. بنابراین حمل آن آسان است. و استفاده از آن به همان اندازه راحت است: می‌توانید با یک حرکت ساده و بدون هیچ گونه دستکاری ناخوشایند پرداخت کنید.
 • چند منظوره: کارت بانکی را می توان برای برداشت، پرداخت در فروشگاه و پرداخت آنلاین استفاده کرد. و این در هر جای دنیا امکان پذیر است.
 • فراگیر: روش‌های پرداخت دیجیتال ۱۰۰% موجود امروزه به مقدار معینی از تجهیزات نیاز دارند که برای همه قابل دسترسی نیست (شیء متصل هوشمند). کارت بانکی راه حلی را ارائه می دهد که اکثریت مردم می توانند به راحتی از آن استفاده کنند.
 • امن: این روش پرداخت الکترونیکی به شما امکان می دهد پول خود را ایمن نگه دارید. اکثر کارت‌های بانکی که امروزه در جهان صادر می‌شوند دارای یک تراشه هستند، یک قطعه الکتریکی کوچک که امنیت بالایی را ارائه می‌کند و میزان کلاهبرداری را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.
 • بهداشتی: توسعه پرداخت بدون تماس، مدیریت پایانه های پرداخت و در نتیجه انتقال ویروس ها را محدود می کند. مصرف کنندگان برای پرداخت فقط باید کارت خود را لمس کنند.

تمام مزایای کارت بانکی همچنین پاسخی به محدودیت‌های پرداخت‌های نقدی است. وسیله‌ای پرداختی که چندین سال است به طور پیوسته جایگاه خود را از دست داده و به نفع پرداخت‌های مبتنی بر کارت است.

انواع کارت های بانکی

انواع کارت های بانکی امکان برداشت پول را به شما می دهند و برخی از آنها نیز امکان پرداخت مستقیم در فروشگاه یا از راه دور (پرداخت آنلاین) را به شما می دهند. برای صدور انواع کارت بانکی می توان از پرینتر های کارت پی وی سی استفاده کرد.

هر کارت با یک شبکه پرداخت همراه است که قوانین تجاری خاص خود را تعریف می کند (کمیسیون، بیمه، بهره در مورد اشتراک اعتبار و غیره) و در ازای آن، قابلیت همکاری خوب بین کارت های صادر شده و پایانه های پرداخت را تضمین می کند (عملکرد خوب).

 • کارت اعتباری: کارت بدهی معوق، کارت مالی. پرداخت ها و برداشت ها به طور سیستماتیک مجاز است.
 • کارت بدهی: پرداخت و برداشت منوط به استعلام بانک دارنده کارت.
 • کارت پیش پرداخت: کارت هدیه، کارت پیش پرداخت برای جوانان (که با پول جیبی قابل شارژ است)، کارت پیش پرداخت برای سفر (که با ارز کشور مقصد بارگیری می شود)، کارت پیش پرداخت برای کارمندان (پرداخت حقوق بدون استفاده از بانک). حساب)
 • کارت برداشت: برداشت وجه نقد از دستگاه خودپرداز.

کارت بانکی مانی کارتنمونه کارت هدیه مانی کارت

نحوه ساخت کارت بانکی

برای ساخت کارت های بانکی شما نیاز دارید که ابتدا نوع یا جنس کارت خود را تعیین کنید و سپس برای چاپ کارت ها پرینتر چاپ کارت مناسب تهیه کنید. در ادامه این دو مورد را بررسی میکنیم.

نوع یا جنس کارت های بانکی

کارت ها از چند لایه پلاستیک ساخته شده اند که با هم لمینت شده اند. هسته معمولا از یک رزین پلاستیکی به نام پلی وینیل کلرید استات (PVCA) ساخته می شود. این رزین با مواد مات کننده، رنگ ها و نرم کننده ها مخلوط می شود تا ظاهر و قوام مناسبی به آن بدهد. سپس این ماده اصلی درون لایه‌هایی از PVCA یا مواد پلاستیکی شفاف لمینت می‌شود. این لمینت ها هنگام اعمال فشار و حرارت به هسته می چسبند.

از انواع جوهر یا رنگ نیز برای چاپ کارت های هوشمند استفاده می شود. این ها در رنگ های متنوعی موجود هستند و برای استفاده بر روی لایه های پلاستیکی طراحی شده اند. در برخی موارد از جوهرهای مغناطیسی خاصی برای چاپ نوار مغناطیسی در پشت کارت استفاده می شود.

جوهرها با پراکندگی ذرات اکسید فلزی در حلال های مناسب ساخته می شوند. فرآیندهای چاپ ویژه دیگری برای کارت‌ها، مانند VISA و MasterCard که هولوگرام دارند، درگیر هستند. فرآیند تولید شامل مراحل متعددی است: ابتدا هسته پلاستیکی و مواد ورقه ای ترکیب شده و به شکل ورق ریخته می شوند. سپس هسته با اطلاعات مناسب چاپ می شود. بعد ورقه ها روی هسته اعمال می شوند. هنگامی که تراشه آسیاب و کاشته شد، ورق مونتاژ شده نهایی به کارت های جداگانه بریده می شود.

این روش سنتی شخصی‌سازی کارت ریشه در زمانی دارد که نقش برجسته تنها راه اعمال داده‌های قابل خواندن توسط ماشین بر روی سطح کارت پلاستیکی بود. در همین حال، در دوران مدرن فناوری کارت تراشه، این قابلیت از بین رفته است. نقش برجسته کیفیت و دوام بالاتری دارد، زیرا همچنان با کارت های اعتباری ترجیح داده می شود. اما با معرفی فناوری کارت تراشه EMV برای کارت‌های اعتباری و همراه با گسترش پایانه‌های پرداخت مناسب، به احتمال زیاد منبت با شخصی‌سازی انتقال حرارتی جایگزین می‌شود که بسیار مقرون به صرفه‌تر است.

محدودیت‌های زیر برای برجسته‌سازی اعمال می‌شود: فقط حروف بزرگ، فونت‌های Gothic و OCR و اندازه فونت ۵ میلی‌متر قابل حک شدن هستند. چاپ کاراکترهای خاص و املاوت امکان پذیر نیست. این نوع شخصی سازی برای موارد زیر قابل استفاده است:

کارت های پی وی سی

کارت های PET-G

انتخاب پرینتر چاپ کارت مناسب

چاپگر ترموترانسفر و سابلیمیشن رنگ

چاپگر حرارتی یک فرآیند چاپ مسطح است که در آن رنگ با استفاده از حرارت بر روی سطح کارت اعمال می شود. بسته به نوع ریبونی که برای شخصی‌سازی استفاده می‌شود، داده‌ها را می‌توان به صورت تک رنگ یا تمام رنگی روی کارت چاپ کرد، به عنوان مثال: چاپگر کارت پلاستیکی هایتی cs200. نه تنها امکان چاپ اطلاعات الفبایی، بلکه عکس، بارکد و لوگو با کیفیت بالا وجود دارد.

این نوع شخصی سازی برای موارد زیر قابل استفاده است:

 1. کارت های پی وی سی
 2. کارت های ABS با روبان های مخصوص

پرینتر کارت انتقال مجدد

برخلاف سایر پرینتر کارت، چاپگر انتقال مجدد اطلاعات چاپ را روی خود کارت اعمال نمی‌کند، بلکه روی فویلی که روی کارت لمینت شده است اعمال می‌شود. شخصی سازی را می توان تک رنگ یا تمام رنگی کرد. به عنوان مثال چاپگر کارت فارگو ۵۰۰۰.

کیفیت چاپ انتقال مجدد بسیار بالا است و تقریباً قابل مقایسه با چاپ افست است. علاوه بر این امکان چاپ لبه به لبه وجود دارد.

این نوع شخصی سازی برای موارد زیر قابل استفاده است:

 1. کارت های پی وی سی
 2. کارت های PET و PET-G
 3. کارت های ABS

پرینتر های جوهر افشان

هر زمان که شخصی سازی کارت های پلاستیکی به روشی سریع و مقرون به صرفه با کاراکترهای الفبایی عددی و بارکد ضروری باشد، روش انتخاب جوهر افشان است. کیفیت چاپ ممکن است با انتقال حرارتی سازگار نباشد، اما چاپ سریعتر و کم هزینه تر است. بنابراین جوهر افشان برای کارت‌های پلاستیکی که نیازی به ماندگاری طولانی ندارند – به عنوان مثال کارت‌های اعتباری فصلی یا کارت‌های پیش‌پرداخت، کاملاً مناسب است. به عنوان مثال پرینتر کارت فارگو ink1000

این نوع شخصی سازی برای موارد زیر قابل استفاده است:

 1. کارت های پی وی سی
 2. کارت های PET و PET-G
 3. کارت های ABS

چاپ لیزری

هنگام استفاده از این روش چاپ، داده ها – معمولاً نام ها یا اعداد – با لیزر در لایه های کارت حک می شوند. بنابراین شخصی‌سازی از سطح کارت متمایز می‌شود – حتی برای انگشتان شما نیز قابل لمس است. چاپ لیزری بیشتر برای کارت های بانکی رایج است. معمولا در این روش ابتدا کارت با یکی از روش های بالا چاپ میشود, سپس با یک دستگاه لیزر پرینتر کارت, حکاکی میشود.

این نوع شخصی سازی برای موارد زیر قابل استفاده است:

 1. کارت های پی وی سی
 2. کارت های PET و PET-G

چگونه کارت های بانکی خود را شخصی سازی کنیم؟

شخصی سازی به تمام بخش های زیبایی (طرح، رنگ، شکل و غیره) و کاربردی (متن، تاریخ انقضا، کد امنیتی و غیره) کارت اشاره دارد. این روی جنبه بصری کارت و همچنین دوام آن تأثیر می گذارد.

برخی از رایج ترین گزینه های شخصی سازی برای کارت بانکی عبارتند از:

 • اطلاعات شخصی دارنده کارت و اطلاعات مربوط به حساب را شخصی سازی کنید. این موارد عبارت اند از: نام، PAN، CVV، تاریخ انقضا. شما میتوانید این اطلاعات ا تک رنگ و یا با هر رنگ دلخواهی شخصیی ساری کنید. این داده ها همچنین می توانند با استفاده از یک سیستم برجسته برجسته شوند، اگرچه طراحی مسطح یک روند در حال توسعه است.
 • استفاده از پوشش محافظ: برای افزایش عمر کارت، معمول است که یک لایه محافظ به نام “پوشش” روی کارت اعمال می شود.
 • برای شخصی سازی میتوانید یک طرح کارت منظره، چاپ شده در دو طرف را به کارت خود اضافه کنید.

برای جلوتر رفتن و متمایز کردن پیشنهاد خود از رقبا، گزینه های شخصی سازی گرافیکی دیگری نیز در دسترس هستند:

 • اطلاعات شخصی اضافی: امضای دارنده کارت، عکس دارنده کارت.
 • پس‌زمینه کارت شخصی‌شده: چرا وقتی می‌توانید تعداد بی‌نهایتی را ارائه دهید، به طراحی پس‌زمینه تک کارتی بسنده کنید؟ با یک سرویس طراحی شخصی، می توانید به هر یک از مشتریان خود اجازه دهید پس زمینه کارت خود را انتخاب کنند.
 • طراحی کارت پرتره.
 • اضافه کردن لوگو و اطلاعات شبکه های اجتماعی خود به کارت.

برون سپاری چاپ کارت بانکی

این که پرینتر کارت تهیه میکنید یا کار چاپ کارت را برون سپاری میکنید به نیاز های سازمان شما بستگی دارد. اگر تعداد محدودی کارت مورد نیاز شما است و به صورت پیوسته چاپ کارت ندارید میتوانید چاپ کارت را برون سپاری کنید. برای برون سپاری چاپ کارت جایی را انتخاب کنید که تجربه کاری بالایی داشته باشد و نمونه های قبلی را به شما ارائه بدهد. پیشنهاد ما به شما شرکت هایی با ۲۰ سال سابقه مانند مانی کارت و ایران کهن است. اگر هم قصد تهیه پرینتر کارت را دارید میتوانید از دیجی کالا, مانی کارت, ترب, ایمالز و… تهیه کنید.

رپورتاژ آگهی

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

تحریریه کنترل امجی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *