۰

۲۵ سال پیش، یکی از بهترین بازی تمام دوران منتشر شد

۲۵ سال پیش، یکی از بهترین بازی تمام دوران منتشر شد

۲۵ سال از انتشار The Legend of Zelda: Ocarina of Time می گذرد. درست است – شما رسماً پیر هستید. در سال ۱۹۹۸، Ocarina of Time بر روی نینتندو ۶۴ منتشر شد و یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تمام دوران را وارد بازار کرد و میراثی را به وجود آورد که پس از گذشت ربع قرن هنوز احساس می‌شد.

از آن زمان تاکنون، Ocarina of Time در تمامی کنسول‌های خانگی نینتندو مجدداً منتشر شده است و این تنها بازی است که در متاکریتیک امتیاز ۹۹ را کسب کرده است. این بازی در سطح بین‌المللی تحسین شده و میلیون‌ها نفر آن را «بزرگ‌ترین بازی تمام دوران‌ها» نامیده‌اند.

بهترین بازی تمام دوران

ساختن تاریخ

همه کسانی که در توسعه Ocarina of Time نقش داشته اند، یک نفر هستند. این فیلم توسط افرادی مانند ایجی آئونوما و یوشیاکی کویزومی کارگردانی شد و توسط شیگرو میاموتو افسانه ای تهیه شد. از لحظه‌ای که Ocarina of Time وارد قفسه‌ها شد، به پرفروش‌ترین عنوان در سراسر جهان تبدیل شد و ابتدا در ژاپن در ۲۱ نوامبر، سپس در آمریکای شمالی در ۲۳ نوامبر و در اروپا در ۱۱ دسامبر ۱۹۹۸ عرضه شد.

حتی امروز، به نظر می رسد که حتی سرسخت ترین منتقدان نیز می توانند اشتباهات کمی در مورد Ocarina of Time پیدا کنند. حتی در سریع‌ترین نگاه به تاریخچه بررسی بازی، تقریباً چیزی جز امتیازهای کامل – ۱۰۰٪، ۵/۵ یا ۱۰/۱۰ نمره‌ها پیدا نمی‌کنید. این یک بازی برنده چند جایزه است و در عرض یک سال پس از انتشار، حدود ۷ میلیون نسخه فروخت و بیش از ۷۰۰ میلیون دلار درآمد امروزی داشت.

و Ocarina of Time از موسیقی متن تا تصاویر، معماها تا جهان، و داستان تا شخصیت‌ها، ماجراجویی بی‌نظیری را از ابتدا تا انتها ارائه کرد و برای همیشه به عنوان گوهری درخشان در تاریخ بازی‌ها باقی خواهد ماند.

برچسب‌ها:

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *