۰

مهمترین نکات پیچ و رولپلاک سنگ نما

پیچ و رولپلاک سنگ نما

نمای ساختمان یکی از مهم ترین بخش های ساختمان است که باید برای سالم ماندن آن تلاش نمایید. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در زمان عبور از مکانی ، چیزی از کنارتان رد شود و به زمین بیفتد. در واقع شل شدن نمای ساختمان به دلایل مختلفی مرتبط است و افتادن بخشی از نما می تواند خطرات زیاد را برای افراد ایجاد کند. باران های اسیدی، باد، عدم نصب صحیح نما و… موجب ریزش نما می شوند اما اگر شما به نمای ساختمان توجه داشته باشید ، می توانید از ریزش نما جلوگیری کنید. پیچ و رولپلاک سنگ نما راهی است که برای ثابت نگه داشتن نما به کار می رود. در این روش با استفاده از پیچ و رولپلاک ، سنگ نما در جای خود محکم می شود.

دلیل استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما 

گاهی اوقات پیش می آید که بخشی از نما ریزش پیدا کند به طور مثال ممکن است جنس نما از آجر باشد یا سنگ. اما با گذشت مدتی نما شروع به شل شدن می کند. سوالی که برای شما پیش می آید این است که علت ریزش نما و یا شل شدن آن چیست؟ بر اثر عوامل محیطی مانند زلزله، انقباض و انبساط در اثر تغییرات آب و هوایی، ریختن سیمان خشکه، باد و طوفان، گرد و غبار پشت سنگ ها، دوغاب نامناسب، سنگ نامناسب ، سنگ کاری در هوای سرد که باعث یخ زدن آب می شود و… ممکن است این مسئله رخ دهد. اگر شما از ابتدا به نما اهمیت دهید و از پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده نمایید ،نما طول عمر بالایی خواهد داشت و هزینه ها نیز کاهش پیدا می کند زیرا نیازی به تعویض نما نخواهید داشت.

پیچ و رولپلاک نما چیست ؟

پیچ و رولپلاک نما ساختمان برای جلوگیری از شل شدن سنگ نمای ساختمان استفاده می شود. همان طورکه گفتیم عواملی موجب شل شدن و ریزش سنگ نما می شود. پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب یا داربست انجام می شود و شما با کمک از مراکز ارائه دهنده ی خدمات نمای ساختمان می توانید ، نصب پیچ و رولپلاک سنگ نما را انجام دهید و نسبت به محکم سازی و تثبیت سنگ نما اقدام نمایید تا از خطرات دیگر در امان بمانید.

 رولپلاک نوعی بست است که معمولا از جنس پلاستیکی و مخروطی شکل است و بر روی دیوار نصب می شود. بهترین نوع پیچ که برای اسکوپ کردن سنگ ها می توان از آن استفاده کرد پیچ گالوانیزه است. پیچ گالوانیزه مقاومت بسیار بالایی در شرایط محیطی دارد. برای نصب پیچ و رولپلاک سنگ نما ، بهتر است این پیچ ها را بر روی بتونه نصب کنید اما اصلا نگران نباشید زیرا پیچ و رولپلاک سنگ نما تا فاصله ی ۵ متری قابل رویت هستند. پیچ هایی که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد می تواند از جنس گالوانیزه ، استیل و آهن باشد.

قیمت پیچ و رولپلاک نما با طناب

قیمت پیچ و رولپلاک نما توسط هر شرکتی مختلف ارائه می شود. میزان اجرت برای مقام سازی نما و محاسبه ی متریال مورد استفاده برای نصب پیچ و رولپلاک نما می تواند به صورت جداگانه محاسبه شود و یا به طور کلی پیچ و رولپلاک نما به صورت تکی و یا عددی محاسبه شود. البته موارد دیگری هم در قیمت پیچ و رولپلاک نما تاثیر گذار هستند که شامل ارتفاع ساختمان ،نوع طرح نما، جنس سنگ نما،ابعاد سنگ نما می باشد. گروه نماروز یکی از مجموعه های معتبر در حوزۀ نصب پیچ و رولپلاک سنگ نما و سایر امور نمای ساختمان می باشد.

نصب پیچ و رولپلاک نما با طناب

برای نصب پیچ و رولپلاک نما با طناب ، ابتدا محلی که سنگ نما ریزش پیدا کرده باید تمیز شود و نخاله ها برداشته شود. باید دقت کرد که آسیبی به سایر بخش های نما وارد نگردد و تنها محل ریزش را تمیز کرد. از سنگ جدید برای نما هایی که خالی است استفاده می شود و ابتدا با استفاده از سنگ فرز ، پشت سنگ جدید شکاف داده شده و با استفاده از چسب مخصوص سرامیک و پودر سنگ و سیمان سفید ، نصب پیچ و رولپلاک نما با طناب انجام می شود. برای مستحکم نمودن سنگ ها در جای خود از پیچ و رولپلاک استفاده می شود تا بتوان سنگ را به صورت مقاوم در جای خود قرار داد. در پایان نیز با استفاده از چسب و پودر سیمان منافذ و درز ها پوشانده می شود تا آب به بخش پشتی ساختمان نفوذ پیدا نکند.

نصب پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب

استفاده از پیچ و رولپلاک نما با طناب بسیار مقرون به صرفه است و می توان با استفاده از نصب پیچ و رولپلاک نما با طناب، نما را در جای خود ثابت نمود. اگر می خواهید نصب پیچ و رولپلاک نما با طناب را انجام دهید، گروه نماروز از بزرگ ترین مجریان کار د ر ارتفاع است که انواع خدمات مرتبط به نما ماندن نماشویی، نصب پیچ و رولپلاک سنگ نما، نصب توری مرغی ، رنگ آمیزی نما و… را با بهترین کیفیت ارائه می دهد. پرسنل ما در گروه نماروز افراد آموزش دیده اند و دارای تخصص بالا می باشند.

در ساختمان ها دیده اید، نمای بیرونی جلوه ی بسیار زیادی دارد و افرادی که به ساختمان مراجعه می کنند در ابتدا نما را مشاهده می کنند بنابراین برای داشتن ساختمانی زیبا توجه به نما بسیار مهم است. برای داشتن نمای ساختمان زیبا و جذاب ابتدا باید نما سالم باشد. همان طور که گفته شد نمای ساختمان ها به مرور بر اثر عوامل محیطی دچار فرسودگی می شوند و استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما می تواند موجب افزایش طول عمر نما شود زیرا در غیر این صورت مجبور به تعویض نما خواهید بود. با استفاده از پیچ و رولپلاک سنگ نما ، نما در جای خود محکم شده و دچار ریزش نمی گردد.

امروزه بسیاری از نما ها از سنگ است که در ابعاد مختلف در نما کار شده اند. شیوه ی پیچ و رولپلاک سنگ نما برای هر یک از سنگ ها به شکل مختلف است تا بتوان بهترین مقاوم سازی را انجام داد. عوامل طبیعی و مختلفی همچون، طوفان و زلزله ، باران و.. می تواند موجب سستی نما شود. ترمیم نما و پیچ و رولپلاک سنگ نما باید حتما توسط افراد ماهر انجام شود زیرا کار تخصصی بوده و نیاز به مهارت دارد ، همچین این کار در ارتفاع انجام می شود و نیروی کار باید از لوازم و تجهیزات ایمنی استفاده کنند. فردی که نصب پیچ و رولپلاک سنگ نما را انجام می دهد را با عنوان راپل کار می نامند که کار در ارتفاع را به خوبی انجام می دهد زیرا آموزش دیده است و تجربه ی کافی را دارد. کار با طناب در ارتفاع بالا توسط راپل کار انجام می گیرد و البته در مواردی نیاز به داربست است و لوازم مورد نیاز همچون دریل و پیچ و رولپلاک برای پیچ و رولپلاک سنگ نما نیاز است. با نصب صحیح و اصولی توسط افراد مجرب، دوام نما بالا رفته و مقاومت کافی را خواهد داشت.

گروه نماروز بهترین خدمات دهی را به شما ارائه می کند. انواع خدمات نما مانند شستشوی نمای ساختمان ، نقاشی نما، نصب پیچ و رولپلاک سنگ نما ، نصب توری مرغی و… توسط این مجموعه با بالاترین کیفیت ارائه می شود.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

تحریریه کنترل امجی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *