0

چطور مانند یک خریدار حرفه‌ای در بازار آهن خرید کنیم؟

چطور مانند یک خریدار حرفه‌ای در بازار آهن خرید کنیم؟

با استناد به سایت مرکزآهن مرجع رسمی قیمت روز آهن آلات، خرید در بازار آهن نیز مانند هر بازار دیگری به مهارت و آموزش نیاز دارد. تبدیل‌شدن به یک خریدار حرفه‌ای در بازار آهن لازمه فعالیت موفق در این مارکت است. برخوردهای آماتور با فروشندگان و یا داشتن اطلاعات ناکافی در باره آهن، می‌تواند موفقیت افراد را به عنوان خریدار کاهش داده و احتمال کلاهبرداری و سوء استفاده را زیاد کند.

اگر به تازگی وارد بازار آهن شده‌اید، این مقاله به شما کمک می‌کند تا مانند یک خریدار حرفه‌ای در بازار آهن رفتار کنید.

آشنایی و شناخت دقیق بازار آهن

قدم اول در تبدیل‌شدن به یک خریدار حرفه‌ای در بازار آهن، آشنایی و شناخت دقیق این بازار است. یکی از ابزار اولیه برای این کار استفاده از اینترنت است. سایت‌هایی ارائه دهنده قیمت روز اخبار آهن اطلاعات خوبی را در اختیار قرار می‌دهند. برای کسب اطلاعات کامل و جدید، لازم است روزانه زمان کافی را برای بررسی، آشنایی و شناخت دقیق بازار آهن اختصاص دهید.

علاوه بر بررسی سایت‌ها، استفاده از مقالات دانشگاهی در زمینه آهن، پایان‌نامه‌ها و همچنین، ملاقات حضوری با فروشندگان حرفه‌ای این بازار، می‌تواند اطلاعات کافی را در اختیار قرار دهد.

در کنار همه موارد ذکر‌شده، بهترین راه برای تبدیل‌شدن به یک خریدار حرفه‌ای در بازار آهن، کار‌کردن در این بازار به عنوان خرده‌پا و یا کارمند و سپس به ورود به بازار به عنوان یک خریدار مستقل است.

دسترسی به قیمت روز آهن آلات و مقاطع فولادی

سایت‌های زیادی برای دسترسی به قیمت روز آهن‌آلات و مقاطع فولادی وجود دارد. بدون اطلاع از قیمت روز آهن و تغییرات آن در طول زمان، نخواهید توانست به یک خریدار حرفه‌ای در بازار آهن تبدیل شوید.

لازم است تغییرات بازار را زیر نظر بگیرید و زمان مناسبی را برای خرید انتخاب کنید. برای مثال، هرگز در بحران‌های سیاسی و منطقه‌ای اقدام به خرید آهن نکنید؛ حتی اگر قیمت‌های روز با کاهش چشمگیری همراه باشد.

اطلاع از قیمت‌ها و روند آنها کمک می‌کند تا زمان‌هایی از سال که قیمت آهن افزایش یا کاهش پیدا می‌کند را پیدا کنید. به عنوان مثال در سال‌های اخیر، مردادماه گران‌ترین ماه برای خرید آهن بوده است و در مقابل، فصل زمستان به علت درخواست کم، قیمت‌های خرید کاهش می‌یابد.

دسترسی به این روند‌ها با اطلاع از قیمت هر کیلو آهن امروز و استفاده از نمودارهای سالانه، نقش مهمی در تبدیل‌کردن شما به یک خریدار حرفه‌ای در بازار آهن دارد.

مزایای بازدید از سایت آهن

  • بروزرسانی قیمت آهن آلات در کارخانه و بنگاه اصفهان به همراه آرشیو و نمودار از طریق سایت اختصاصی
  • ثبت سفارش خرید محصولات آهن کارخانجات مختلف از طریق سایت و پیگیری کارشناسان در کمترین زمان ممکن
  • درج اخبار، مقالات علمی و تولید محتوای صوتی و تصویری پیرامون صنعت و بازار فولاد، بورس و مسائل اقتصادی تاثیرگذار بر این صنعت توسط تیم کارشناسان اقتصادی
  • درج اطلاعیه های عرضه و معاملات بورس فلزات
  • بهره گیری از تیم تحلیل گران اقتصادی و سیاسی بازار آهن و استفاده از گزارشات و مقالات آنها در سایت
  • آشنایی بیشتر با محصولات از طریق مقالات فولاد در خصوص جدول وزن، جدول اشتال، راهنمای خرید، نکات ساختمان سازی و …

مشاوره تخصصی در مورد خرید آهن در هفته‌ی جاری

برای تبدیل‌شدن به یک خریدار حرفه‌ای در بازار آهن، لازم است از کمک یک مشاوره تخصصی کمک بگیرید. مشاوران حوزه آهن افرادی هستند که سال‌های زیادی را صرف بررسی قیمت‌ها و تغییرات بازار آهن کرده‌اند و این بازار را به خوبی می‌شناسند. با کمک آنها می‌توانید بهترین فروشندگان، مناسب‌ترین زمان خرید، بهترین جنس و هر اطلاعات دیگری را که لازم دارید به دست بیاورید. این مشاوران نقش معلم را داشته و شما را گام به گام به سمت تبدیل‌شدن به یک خریدار حرفه‌ای در بازار آهن حرکت می‌دهند. حتما لازم است قبل از یک خرید عمده، اطلاعات لازم را درباره تغییرات در هفته اخیر از مشاوران تخصصی به‌دست بیاورید.

محاسبه دقیق هزینه‌های جاری و پنهان آهن آلات

هزینه‌های آهن‌آلات به قیمت‌های خرید و فروش محدود نمی‌شود. برای تبدیل‌‌شدن به یک خریدار حرفه‌ای در بازار آهن، لازم است هزینه‌های جاری و پنهان آهن‌آلات را محاسبه کنید تا بتوانید مقدار سود و زیان را با خرید مقدار مشخصی از یک بار خاص به دست بیاورید.

برخی از هزینه‌های جاری و پنهان آهن آلات به‌شرح زیر هستند:

  • هزینه حمل و نقل: اگر برای جابجایی بار، ماشین‌آلات شخصی در اختیار ندارید، لازم است هزینه‌های حمل و نقل را، که مقادیر قابل توجهی نیز هستند، در نظر بگیرید و آن را از سود خود کم کنید. خرید مقادیر بیشتر آهن در هر بار خرید، هزینه‌های حمل و نقل را کاهش داده و برعکس، خرید مقادیر کم و مکرر آهن سبب افزایش هزینه‌ها می‌شود.
  • هزینه سوخت: اگر وسایل نقلیه شخصی را برای حمل و نقل آهنِ خریداری‌شده در اختیار دارید، لازم است هزینه سوخت و استهلاک را از سود خود بکاهید. در مواردی که بار خریداری‌شده مسافت‌های زیادی را تا انبار یا مقصد طی می‌کند، هزینه‌های سوخت قابل توجه خواهند بود.
  • هزینه‌های انبارداری: انبارداری معمولا هزینه‌های زیادی را شامل می‌شود. هزینه کارمندان، امنیت و حسابداری انبار از جمله هزینه‌هایی هستند که باید از سود نهایی کم شوند.
  • هزینه کارمندان: حقوق، بیمه و مزایای کارمندان را از سود نهایی خود کم کنید.

محاسبه این هزینه‌ها کمک می‌کند تا در نهایت با خرید و فروش آهن دچار ضرر نشوید و بتوانید سود خوبی را از این راه به‌دست بیاورید.

خوش‌نامی و خوش حسابی در بازار فولاد

برای تبدیل‌شدن به یک خریدار حرفه‌ای در بازار آهن، لازم است خوشنام باشید. پس از همان ابتدای کار فعالیت خود را بر پایه صداقت و عملکرد صحیح قرار‌دهید تا بتوانید به مرور در زمره خریداران و فروشندگان خوش‌نام و خوش حساب در بازار فولاد وارد شوید. تنها چند بار بد حسابی در این بازار می‌تواند تا حدود زیادی از اعتبار شما کاسته و موقعیت حرفه‌ای شما را متزلزل کند.

همچنین، اگر برای اولین بار قصد خرید آهن را دارید، سعی کنید یک فروشنده خوش‌نام و خوش‌حساب در بازار پیدا کنید و معامله خود را با او آغاز نمایید.

سخن آخر

خریدار حرفه‌ای در بازار آهن با ویژگی‌های خاصی مشخص می‌شود. اطلاعات کافی درباره بازار و تغییرات آن، اطلاع از قیمت‌ و روند آنها، خوش‌حسابی، استفاده از مشاوره تخصصی و محاسبه همه هزینه‌های پنهان، از جمله راه‌های تبدیل‌شدن به یک حرفه‌ای در این بازار است. کسب موقعیت مناسب به عنوان خریدار در بازار آهن‌آلات ، نیازمند صرف زمان و هزینه است؛ این موقعیت چیزی نیست که یک‌شبه حاصل شود. با این حال، پیروی از راه‌کارهای ارائه‌شده در این مقاله می‌تواند تا حد زیادی مسیر شما را برای تبدیل‌شدن به یک خریدار حرفه‌ای در بازار آهن تسهیل کند.

رپورتاژ

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

تحریریه کنترل امجی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *