0

 رتبه‌بندی مشاوران موسسه ثبتی رتبه

رتبه‌بندی مشاوران که بلافاصله بعد از ثبت شرکت‌های مشاور انجام می‌شود، مقیاسی است که به وسیله آن می‌توان سطح خدماتی که یک شرکت مشاوره ارائه می‌دهد را به صورت کمی و کیفی ارزیابی کرد. در واقع، رتبه‌بندی معیار مهمی است که به وسیله آن می‌توان میزان برتری یک شرکت را نسبت به رقبای آن تعیین نمود.

رتبه‌بندی مشاوران در سه درجه انجام می‌شود که درجه یک، نشان‌دهنده برترین شرکت از لحاظ توانایی مالی، تخصصی، حرفه‌ای و… است. در رتبه‌بندی شرکت‌ها که طبق مقررات خاصی انجام می‌شود، عواملی مانند سوابق تحصیلی هیئت مدیره، اعتبار مالی شرکت، سوابق کاری اعضای اصلی شرکت، امکانات فنی و نرم‌افزاری شرکت و… درنظر گرفته می‌شود. فرایند رتبه‌بندی، فرایندی نسبتا پیچیده و طولانی است که برای انجام آن، آگاهی از قوانین رتبه‌بندی مشاوران ضروری است. به همین دلیل بهتر است توسط متخصصان این زمینه انجام گیرد. کارشناسان موسسه ثبتی رتبه، آماده ارائه خدمات لازم در این زمینه می‌باشند.

خدمات موسسه ثبتی رتبه

موسسه ثبتی رتبه که یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین موسسات ثبتی در ایران است، خدمات مختلفی در زمینه ثبت شرکت‌ها و رتبه‌بندی مشاوران و پیمانکاران ارائه می‌دهد. برخی از خدمات اصلی موسسه رتبه عبارتند از:

 • ثبت شرکت: موسسه ثبتی رتبه، انواع مشاوره و خدمات مربوط به ثبت شرکت‌ها را ارائه می‌دهد. این شامل مشاوره درباره نوع شرکت ( مانند شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت مسئولیت محدود و…)، ثبت شرکت در سامانه‌های مربوطه و تهیه مدارک و اسناد مورد نیاز برای ثبت شرکت است.
 • تغییرات شرکت: این خدمات شامل تغییرات مختلفی در شرکت‌ها می‌شود؛ مانند تغییر نام شرکت، تغییر آدرس، تغییر سهام‌داران و مدیران، تغییر سرمایه شرکت و… . کادر موسسه ثبتی رتبه، مشاوره و خدمات لازم برای انجام تغییرات قانونی در شرکت را فراهم می‌کنند.
 • رتبه‌بندی شرکت‌ها: کارشناسان ما در موسسه ثبتی رتبه، کلیه خدمات مربوط به رتبه‌بندی شرکت‌های پیمانکاری و رتبه‌بندی مشاوران را ارائه می‌دهند. این خدمات شامل ارائه مشاوره‌های لازم و یا انجام رتبه‌بندی شرکت است.
 • ثبت علائم تجاری و برندها: اگر شما علامت تجاری یا برندی را ایجاد کرده‌اید و می‌خواهید آن را ثبت کنید، موسسه ثبتی رتبه این کار را انجام می‌دهد. این شامل بررسی تطبیقی علائم تجاری، تهیه مدارک لازم و ثبت آن‌ها در سامانه‌های ثبتی مربوطه است.

شرکت‌های مشاوره

پیش از آن که درباره رتبه‌بندی مشاوران صحبتی داشته باشیم، لازم است اطلاعاتی درباره شرکت‌های مشاور به دست آورید. شرکت‌های مشاور، شرکت‌هایی هستند که بین کارفرما و شرکت پیمانکار نقش میانجی و واسطه را به عهده دارند. وظیفه این شرکت‌ها این است که در پشتیبانی امور، مشاور پروژه و انجام فعالیت‌های اجرایی و تجاری فعالیت داشته باشند و بر عملکرد پروژه نظارت کنند. شرکت‌های مشاور، یازده زیرمجموعه دارند که عبارتند از:

 • شرکت‌های مشاور مهندسی آب
 • شرکت‌های مشاور انرژی
 • شرکت‌های مشاور صنعت و معدن
 • شرکت‌های مشاور کشاورزی
 • شرکت‌های مشاور مهندسین مشترک
 • شرکت‌های مشاور پست و مخابرات
 • شرکت‌های مشاور معماری و شهرسازی
 • شرکت‌های مشاور صنعت و عمران
 • شرکت‌های مشاور راه و ترابری
 • شرکت‌های مشاور پتروشیمی
 • شرکت های مشاور نفت و گاز

مزایای رتبه‌بندی مشاوران

رتبه‌بندی شرکت‌های مهندسی مشاور اعم از رتبه مشاوران راه و ترابری ، رتبه مشاوران نفت و گاز و … می‌تواند بر اساس عوامل مختلفی صورت گیرد. در ایران، رتبه‌بندی شرکت‌ها توسط سازمان برنامه‌ریزی و بودجه کشور انجام می‌شود. این سازمان بر اساس عواملی مانند تجربه، تخصص، تحصیلات، عملکرد پروژه‌های گذشته، اندازه و سرمایه شرکت، نظام مدیریت کیفیت و استانداردهای صنعتی و… شرکت‌ها را رتبه‌بندی می‌کند.

از مزایای رتبه‌بندی مشاوران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

اطمینان از صلاحیت و تخصص: رتبه‌بندی شرکت‌های مهندسی مشاور به مشتریان اطمینان می‌دهد که شرکتی که انتخاب می‌کنند، دارای صلاحیت و تخصص لازم برای انجام پروژه‌های مهندسی است.

مقایسه و انتخاب بهتر: با رتبه‌بندی مشاوران، مشتریان می‌توانند بین شرکت‌ها مقایسه کرده و بهترین گزینه را برای نیازها و پروژه‌های خود انتخاب کنند.

استفاده از منابع و تخصص: شرکت‌های مهندسی مشاور با رتبه بالا، معمولا دارای منابع و تخصص بیشتری هستند که به مشتریان کمک می‌کند تا از دانش و تجربه‌های بیشتری بهره‌برداری کنند.

تضمین کیفیت و عملکرد: شرکت‌های مشاور با رتبه بالا عموما به استفاده از استانداردها و روش‌های به‌روز و باکیفیت عالی متعهد هستند. این به مشتریان اطمینان می‌دهد که پروژه‌های‌شان به صورت حرفه‌ای و با کیفیت انجام خواهد شد.

در هر صورت، بسیار مهم است که شرکت شما دارای رتبه باشد. برای دریافت رتبه‌بندی مشاوران، می‌توانید از خدمات ارائه شده توسط کارشناسان موسسه ثبتی رتبه کمک بگیرید.

شرایط رتبه‌بندی مشاوران

شرایط رتبه‌بندی مشاوران ، به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ با این حال در بسیاری از موارد، شرایط عمومی زیر برای رتبه‌بندی مشاوران وجود دارد:

تجربه و تخصص: شرکت‌های مشاوره برای دریافت رتبه‌بندی بالا نیاز به تجربه قابل توجه در زمینه مشاوره دارند. تجربه می‌تواند به معنای تعداد سال‌های فعالیت مشاوره، نوع پروژه‌ها و صنایعی که در آن‌ها فعالیت داشته‌اند و تجربه و تخصص اعضای کلیدی تیم مشاوره باشد.

تحصیلات و مدارک: داشتن تحصیلات بالا و مدارک معتبر در رشته‌های مرتبط با مشاوره می‌تواند تاثیر مثبتی در رتبه‌بندی مشاوران داشته باشد. مدارک مهم می‌تواند شامل مدارک تحصیلی در زمینه مهندسی، مدیریت پروژه، استانداردهای صنعتی و سایر حوزه‌های مرتبط باشد.

عملکرد پروژه‌های گذشته: شرکت‌های مشاوره بر اساس عملکرد و پروژه‌هایی که در گذشته انجام داده‌اند، رتبه‌بندی می‌شوند. ارائه نمونه کارها، گواهی‌نامه‌ها و ارجاعاتی از مشتریان قبلی می‌تواند به اثبات عملکرد و کیفیت خدمات شرکت مشاوره کمک کند.

سرمایه و منابع: داشتن سرمایه کافی و توانایی استفاده از منابع و تجهیزات مورد نیاز در اجرای پروژه‌ها می‌تواند در رتبه‌بندی مشاوران تاثیرگذار باشد.

در نظر داشته باشید که شرایط رتبه‌بندی مشاوران با توجه به قوانین و رتبه مورد نظر متفاوت است. برای دریافت اطلاعات کامل‌تر راجع به نحوه و شرایط لازم برای رتبه مورد نظر، با کارشناسان ما در موسسه ثبتی رتبه در تماس باشید.

موسسه ثبتی رتبه

اگر شما هم به دنبال رتبه‌بندی شرکت خود هستید، احتمالا به دنبال مشاوری می‌گردید تا به سوالاتتان در زمینه رتبه‌بندی مشاوران پاسخ دهد. کادر مجرب موسسه ثبتی رتبه آماده شنیدن و پاسخگویی به سوالات شما در زمینه‌های رتبه‌بندی مشاوران، رتبه‌بندی پیمانکاران ، تاسیس و راه‌اندازی شرکت، ثبت شرکت، ثبت لوگو، ثبت برند و… هستند. مجموعه ثبتی رتبه، خدمات مورد نیاز شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن، با در نظر گرفتن آخرین تغییرات قوانین و با هزینه‌ معقولی انجام می‌دهد.

رپورتاژ آگهی

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

تحریریه کنترل امجی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *