۰

AMD کارت گرافیک مخصوص ماینینگ تولید خواهد کرد

طبق یادداشت های لیک شده شده از یک درایو لینوکس ، AMD می تواند با راه اندازی پردازنده های گرافیکی اختصاصی استخراج ارز رمزنگاری شده ، گام های Nvidia را بپیماید. در این یادداشت ها ، GPU جدیدی بدون هیچ گونه خروجی ویدئو ذکر شده است ، و این نشانه ای گویا از سخت افزاری است که برای مزارع استخراج معادن رمزگذاری شده بزرگ طراحی شده است. جالب توجه است که یادداشت ها به سمت پردازنده گرافیکی قدیمی RDNA 1 ، Navi 12 است ، که نشان می دهد AMD ممکن است به جای استفاده از منابع موجود RDNA 2 برای خط تولید جدید ، سخت افزار قدیمی را دوباره مورد استفاده قرار دهد.

این با رویکرد انویدیا متفاوت خواهد بود ، این شرکت اخیراً دامنه پردازنده گرافیکی CMP خود را نشان داده است. این کارت ها برای استخراج ساخته شده اند ، بدون هیچ گونه خروجی ویدئو و خنک سازی کارآمدتر و افزایش انرژی و بدون تمام امکانات و بیت های مخصوص گیمینگ که با کارت GeForce به هدر می روند.

البته ، این بدان معنی است که Nvidia در حال افزایش عرضه سیلیکون نازک موجود در سه محصول جدید است ، به این معنی که نسخه های جدید GPU گیمینگ همچنان اهداف بزرگی برای ماینرها خواهد بود.

انویدیا تلاش کرد تا با کاهش شدید کارایی استخراج Ethereum در آخرین نسخه RTX 3060 خود ، گامی فراتر بگذارد تا ماینر ها را از به دست آوردن سهام منصرف کند. این رویکرد ممکن است در زمان راه اندازی کارساز نباشد ، بسیاری از کارتهای RTX 3060 از پیش از خرده فروشی نزدیک به دو برابر MSRP ( فیمت واقعی محصول ) انویدیا فروخته شدند.

نگرانی AMD و Nvidia به دنبال این رویکرد کاهش ارزش این کارت های گرافیک است زیرا بدون خروجی ویدئو ، این کارت ها ارزش فروش بسیار کمی دارند ، به این معنی که در آینده می توانند قیمت بسیار پایینی داشته باشند و صدمه شدیدی به سهام های این شرکت ها بزند.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *