۰

هزینه دریافت ایزو ۹۰۰۱

هزینه دریافت ایزو ۹۰۰۱ یکی ازسوالات مهم افرادی است که می خواهند برای این گواهینامه ایزو اقدام کنند. دقت کنید که به صورت کلی ابتدا باید شرایط سازمان یا مجموعه شما بررسی شود تا پس از آن بتوانیم هزینه دریافت ایزو ۹۰۰۱ را اعلام کنیم. این موضوع به موارد متعددی بستگی دارد.

 

هزینه دریافت ایزو ۹۰۰۱ چقدر است؟

همان طور که گفتیم برای اعلام این هزینه ابتدا باید شرایط مجموعه شما به صورت کلی برسی شود. حجم فرآیندها چقدر است؟ چه تعداد کارمند وپرسنل دارید؟ بخش طراحی محصول دارید؟ فرآیندها با چه پیچیدگی ای انجام می شود؟ این سوالات و تعداد زیادی سوالات دیگر باعث می شود وضعیت مجموعه شما برای دریافت ایزو ۹۰۰۱ روشن شود. طبیعی است که هر چه شرکت شما کوچک تر و فرآیندهای آن ساده تر باشد، هزینه کمتری برای این منظور می پردازید.

علاوه بر شرایط سازمان، برخی گواهینامه های ایزو قیمت های متفاوتی هم دارد.

خوب است بدانید که هزینه دریافت ایزو ۹۰۰۱ از CB های مختلف می تواند متفاوت باشد و حتی زمان صدور گواهینامه هم همین طور. این موضوع می تواند به میزان سخت گیری های نهاد صادر کننده هم بستگی داشته باشد. حداقل هزینه دریافت ایزو ۹۰۰۱ در سال ۱۴۰۰ برابر با ۲۵۰ دلار بوده است.

هزینه دریافت ایزو 9001

چرا هزینه دریافت ایزو ۹۰۰۱ متفاوت است؟

در ایران مراجع مختلفی به عنوان مراجع معتبر صادر کننده ایزو ۹۰۰۱ شناخته می شوند. همان طور که گفتیم هر کدام از این مراجع می تواند قیمت متفاوتی نسبت به دیگری داشته باشد.

درست است که هزینه دریافت ایزو ۹۰۰۱ برایتان مهم است و دلتان می خواهد کمتر هزینه کنید اما قطعا یک گواهی فیک نمی خواهید درست است؟ برخی از نهادهای صادر کننده ایزو اعتبار بین المللی ندارند و در نتیجه داشتن گواهی شان مثل ریختن پول توی جوب است! البته در مورد اعتبار بین المللی صحبت می کنیم و در داخل ایران این گواهینامه ها مشکلی ندارند.

اما در میان صادر کننده های معتبر باز هم قیمت ها می تواند متفاوت باشد. در این جا میزان سخت گیری نهاد اثر گذار است و البته میزان تجربه و اعتبار برند هم اثر خودش را دارد. قطعا یک مجموعه معتبر قیمت بالاتری نسبت به دیگر مجموعه ها دارد. بعضی از این مجموعه ها برای چندین سال است که در حال فعالیت در زمینه ایزو ۹۰۰۱ هستند و توسط  NACI هم اعتبارسنجی می شوند. هزینه دریافت ایزو ۹۰۰۱ از این نهادها بالاتر است.

موضوع دیگری هم که در اینجا وجود دارد این است که برخی کارفرماها اعلام می کنند که فقط گواهی صادر شده توسط صادرکننده های مشخصی را می پذیرند. این موضوع هم باعث می شود قیمت گواهی آن صادرکننده ها افزایش پیدا کند.

و اما یک موضوع دیگر هم در این جا دخیل است. همیشه و در هر بازاری عده ای سعی می کنند قیمت ها را رقابتی تعیین کنند تا مشتریان بیشتری به دست آورند. این افراد بر اساس بازارسنجی و میزان اعتبار نهاد صادر کننده هزینه های متفاوتی را به مشتری اعلام می کنند.

 

هزینه دریافت ایزو ۹۰۰۱ معتبر و نامعتبر

در ایران مراجع بسیاری گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ صادر می کنند. دقت کنید که برخی از این مراجع تنها توسط کشور خودشان تایید می شوند و نه دیگر کشورها. در ایران CB های صادر کننده گواهینامه استاندارد به صورت کلی به دو دسته تقسیم می شوند. CB های بین المللی و CB هایی که داخلی هستند.

CB های بین المللی توسط سازمان استاندارد کشورها و انجمن  IAF مورد بررسی و تایید قرار می گیرد.

CB های خصوصی هم که تعداد زیادی از آن ها را در ایران داریم با کمترین هزینه و خیلی سریع دریافت ایزو ۹۰۰۱ را برایتان میسر می کنند. این CB ها معمولا قیمت رقابتی اعلام می کنند تا بتوانند مشتریان بیشتری به دست آورند.

هزینه دریافت ایزو ۹۰۰۱ ازنوع غیر معتبر آن در سال ۱۴۰۱ حدود ۱ تا ۶ میلیون تومان اعلام شده بود. CB های خصوصی سعی می کنند به هر صورتی که شده ربطی میان خودشان و سازمان های دولتی ایجاد کنند تا اعتماد مشتریان را به دست آورند. در صورتی که گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ را برای فعالیت در ایران می خواهید می توانید از همین CB ها برای تهیه آن اقدام کنید و کارتان را سریع  راه بیاندازید اما دقت کنید که اعتبار بین المللی ندارد.

 

مزایای دریافت ایزو۹۰۰۱

شاید با خودتان بگویید چرا هزینه دریافت ایزو ۹۰۰۱ را پرداخت کنم؟ قطعا می دانید که داشتن این گواهینامه مزایای زیادی دارد.

 • دریافت ایزو ۹۰۰۱ باعث می شود سطح سازمانی تان ارتقاء پیداکرده و در سطح بالاتری کار کنید.
 • برای بستن قرارداد و همکاری های مختلف با بخش دولتی و خصوصی، ارائه گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ تا حد زیادی اعتبار بالای کسب و کارتان را نشان می دهد.
 • داشتن این گواهینامه نشان می دهد که به فکر مشتریان تان هستید و طبیعتا درصد رضایت مشتریان پس از پیاده سازی الزامات گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ تا حد زیادی افزایش می یابد.
 • در قبال پرداخت هزینه دریافت ایزو ۹۰۰۱ می توانید زمان تان را بهینه کنید و از هدر رفت زمان و انرژی جلوگیری نمایید.
 • ضایعات و فعالیت های بیهوده کاهش می یابد.
 • به میزان قابل توجهی اطلاعات مفید درباره سازمان تان دست پیدا می کنید که باعث می شود بتوانید راحت تر مدیریت همه امور را انجام دهید.
 • می توانید به کارمندان کمک کنید که هر کدام راحت تر به وظایف خودش برسد.
 • امنیت شغلی کارمندان بیشتر شده و در نتیجه باعث ثبات کاری و افزایش بهره وری آن ها می شود.
 • ریسک ها بررسی و شناسایی می شود و می توانید برای رفع آن ها اقدام کنید. همچنین این موضوع باعث می شود حق بیمه کمتری بپردازید.
 • فرآیندهای کاری ساده سازی می شود به شکلی که از بسیاری کارهای تکراری و بی نتیجه جلوگیری می شود.
 • به صورت کلی کسب و کارتان تا حد زیادی بهینه شده و موفق تر می شوید.

نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که هزینه دریافت ایزو ۹۰۰۱ موضوع جداگانه ای است و هزینه پیاده سازی الزامات آن هم یک موضوع دیگر.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

تحریریه کنترل امجی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *