۰

اسرار ترسناک دریاها : گمشدگان و سرگردان در آبهای مرگ

اسرار ترسناک دریاها

اسرار ترسناک دریاها : گمشدگان و سرگردان در آبهای مرگ

کشتی «کارول ای – دیرینگ» بدون خدمه و بی‌هیچ وسیله شخصی به جا مانده از خدمه مفقود شده و بدون هیچ یک از ابزار ثبت و کنترل کشتی، شناور بر روی آب پیدا شد. برخی این موضوع را از آن جهت اسرارآمیز می‌دانند که همین اتفاق برای کشتی دیگری به نام «مری سلست» حدود پنجاه سال قبل از آن هم افتاد. در آن کشتی هم به نظر می‌رسید کسی قبل از این اتفاق عجیب درحال چیدن میز غذا بوده است. کشتی کاملا متروکه بود. باز هم یک کشتی ارواح دیگر خود را به ساحل رسانده بود. آیا این کشتی آنقدر به مثلث برمودا نزدیک بود که نیروهای اسرارآمیز آن منطقه خدمه را ناپدید کرده باشند؟ یا شاید روسیه به دلایلی کشتی‌های آمریکایی را به تسخیر خود درمی‌آورد؟ به واقع در آن روز کذایی چه اتفاقی برای کشتی کارول ای – دیرینگ و خدمه آن افتاد؟! یازده نفر خدمه کشتی رفته بودند. کشتی تبدیل به یک کشتی ارواح شده بود که روی امواج سواحل کارولینای شمالی به این سو و آن سو می‌رفت. کارول ای – دیرینگ ذغال حمل می‌کرد. کاپیتان کشتی و پسرش «ویلیام و اس‌ای.حریت» در سال ۱۹۲۰ و قبل از ترک بندر نورفولک در ویرجینیا خدمه خود را استخدام کرده و به راه افتاده بودند. کمی پس از شروع سفر کاپیتان بیمار شد.کشتی در بندر «لوس» در «دراور» پهلو گرفت و کاپیتان و پسرش که ناخدای دوم کشتی هم بود از آن پیاده شدند و کشتی را به خدمه کار کشته آن سپردند. کارکنان کشتی یک کاپیتان تازه به نام«ویلیس ورمل» که مردی ۶۶ ساله بود راانتخاب کردند و او هم «چارلز بی‌.مک للان» را دستیار خود کرد. ناپدید شدن ۹ کشتی کارول ای دیرینگ در ماه سپتامبر به شهر ریودوژانیرو رفت و در کنار آن لنگر انداخت و بار خود را تخلیه کرد.«ورمل» در ریودوژانیرو به یکی از دوستانش گفته بود که دستیارش قابل اعتماد نیست.

اسرار ترسناک دریاها

اسرار ترسناک دریاها

روز دوم دسامبر ۱۹۲۰ کشتی به پورت‌لند رفت. وقتی کشتی در بندر «باربادوس» پهلو گرفت، مشکلی درآن به وجود آمد. مک للان به جرم مصرف مشروبات الکلی به زندان افتاد. هر چندورمل او را آزاد کرد ولی مک للان او را تهدید و گفت؛ که تلافی خواهد کرد. روز نهم ژانویه کشتی، بندر را ترک کردتا به نور فولک بازگردد. روز ۲۹ ژانویه مسئول فانوس دریایی کارولینای شمالی آن را در نزدیکی ساحل دید. او گفت صدایی از کشتی به گوش می‌رسید. مردی نوک عرشه ایستاده بود و حرکاتش مثل کارکنان کشتی نبود. او موهایی سرخ رنگ داشت و می‌گفت لنگر کشتی گم شده است و آنها دارند باکمک باد به «کیپ فیر» می‌روند. سپس ازمسئول فانوس دریایی خواست به شرکت دیرینگ خبر بدهد. کشتی کارول ای دیرینگ مدتی در سواحل کم‌عمق «کیپ هاتراس» سرگردان بود……

اثری از کارکنان، ابزار و وسایل راهیابی و کنترل کشتی، ساعت کشتی، دکل آن و وسایل شخصی خدمه در آن دیده نمی‌شد. کسی نتوانست کشتی را نجات دهد و کشتی به قعر آب‌های منطقه فرو رفت. بعدها معلوم شد بیش از نه کشتی دیگر در همان زمان گرفتار همان اتفاق عجیب شده‌اند. این کشتی‌ها با خدمه‌شان ناپدید شده بودند.
مسائل ماوراءالطبیعه:
شاید شایع‌ترین علت که برای این اتفاق در آن دوران و دهه‌های پس از آن ذکر می‌شد همین موضوع بود. نویسندگان بی‌شماری این اتفاق را به مسائل ماوراءالطبیعه مربوط دانستند…….

کتاب‌های زیادی در این باره نوشته و فیلم‌های بسیاری پیرامون «اسرار دریاها» ساخته شدند. نتیجه‌گیری‌ها سرانجام، تحقیقات و بررسی‌های زیاد به پایان رسیدند و داستان کشتی«کارول ای دیرینگ» همچون داستان‌های دیگر به افسانه‌ها پیوست. تحقیقات، رسما از اواخر سال ۱۹۲۲ کنار گذاشته شد. هیچ توضیح قانع‌کننده‌ای برای ناپدید شدن خدمه کشتی «کارول ای دیرینگ» ارائه نشد. هر چند که فرضیه شورش از تمام فرضیات قوی‌تر به نظر می‌رسد ولی در سال‌های بعد نیز هیچ اثری از بازماندگان یا آثار کشمکش در کشتی یافت نشد، آیا«کارول ای دیرینگ» هم یکی از قربانیان مثلث برمودا بود؟ به راستی چه رازی در میان امواج بلند اقیانوس شکل گرفت و «کارول ای دیرینگ» را تبدیل به یک کشتی ارواح کرد.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *