۰

۱۰ تا از بهترین فیلم های Godzilla

در قلمرو هیولاهای فیلم ، هیچ کس بزرگتری وجود ندارد  و با نزدیک شدن به انتشار Godzilla vs. Kong ، زمان مناسب برای بازگشت به بزرگترین و بهترین فیلم هایی است که هیولا معروف و غول پیکر یعنی Godzilla ( همچنین به عنوان Gojira شناخته می شود ) در آن حضور دارد.

در این مقاله ۱۰ مورد از بهترین فیلم های گودزیلایی را ( از سال ۱۹۵۴ تا به حال ) را بررسی می کنیم :

Godzilla vs. Destoroyah (1995)

همه ما به فیلم های گودزیلایی را به یک دلیل می بینیم : دیوانگی بی حد و مرز یک هیولا.

Godzilla در مقابل Destoroyah مطمئناً در همین دسته قرار می گیرد. مانند تقریباً همه فیلم های این مجموعه ، کمی تغییر حالت زیست محیطی نیز پیدا می کند زیرا گودزیلا به دلیل انفجار اورانیوم به یک گودزیلای فوق العاده بیمار تبدیل می شود.

او تنها موجودی نیست که به واسطه اشتباهات انسان تغییر شکل داده است ، زیرا Destoroyah از سخت پوستان جهش یافته ای ساخته شده است که توسط اکسیژن ناوشکن مورد استفاده در فیلم اصلی گودزیلا تغییر یافته است.

اصولاً انسانها بد هستند اما هیولاهای باحالی که با یکدیگر می جنگند خوب است و این یک نمونه عالی از هر دو است!

Godzilla 2000 (1999)

با شروع دوره هزاره گودزیلا ، این فیلم یک راه اندازی مجدددر سبک علمی تخیلی است که به عنوان دنباله ای برای فیلم اصلی عمل می کند. اگرچه تمام تداوم های دیگر را پاک می کند ، اما قطعاً مدیون تهاجم و حمله موجود بیگانه است زیرا با یک موجود فرازمینی که با یم بشقاب پرنده به اینجا آمده است روبرو شده است.

  این فیلم یک مثال عالی از فیلم های گودزیلا است ، و هنوز هم یک آشوب کامل است و علی رغم اینکه بالای ۲۰ سال سن دارد بسیار عالی به نظر می رسد. و قبل از ( شین گودزیلا) ، این قطعاً یکی از ترسناک ترین هیولاها است.

Godzilla: Final Wars (2004)

این فیلم یکی از جالب ترین و همچنین خنده دار ترین نسخه های این سری است.

در این فیلم انسان ها برای نجات سیاره دست به کار جالبی می زنند ، آنها گودزیلا را از خواب بیدار می کنند تا در مقابل موجودات فضایی مقاومت کند و بجنگد تا بتواند زمین را نجات دهد!

Destroy All Monsters (1968)

اگر به دنبال برخی جنون های هیولایی همه جانبه هستید ، دیگر به دنبال آن نباشید. علی رغم این واقعیت که این فیلم وضعیت موجودی را ایجاد می کند که در آن همه هیولاها اسیر شده در محلی به اصطلاح Monsterland رها شده اند. Destroy All Monsters از مشهورترین کایجو های توهو شامل گودزیلا ، پادشاه غیدورا ، رودان ، موترا ، آنگویروس و حتی کودک خنک گودزیلا به نام مینیلا برخوردار است!

Godzilla vs. King Ghidorah (1991)

این فیلم یکی از جالب ترین نسخه های این سری است که در آن به شکل گیری گودزیلا اشاره می شود که درواقع توسط سذبازان در جنگ جهانی دوم در منطقه ای کشف می شود که توسط اشعه های مختلف تغییر شکل داده است وبسیاری در آن زمان فکر می کردند که او یک دایناسور یک دایناسور است.

همچنین در این فیلم صحنه های جذابی از مبارزه گودزیلا به اژدها سه سر را مشاهده خواهید کرد که بسیار هیجان انگیز هستند.

Godzilla vs. Mothra (1992)

اگر گودزیلا پادشاه هیولاها باشد ، بی شک موترا ملکه است. در حالی که اولین حضور او در دهه ۶۰ کلاسیک است ، ما این ورودی دهه ۹۰ را در این سریال دوست داریم. با بازگشت به دوره های قدیمی ، این یک سرگرمی خانوادگی است که متمرکز بر Mothra و یک موجود باستانی است که به عنوان Battra شناخته می شود زیرا این زوج برای شکست گودزیلا باید با هم همکاری کنند.

این یک نمونه عالی از روحیه ماجراجویانه در قلب برخی از بهترین فیلم های گودزیلا است و قدرت موترا را در بهترین حالت خود به نمایش می گذارد.

Shin Godzilla (2016)

یک حادثه ناشناخته در Aqua Line خلیج توکیو رخ می دهد که باعث می شود کابینه اضطراری جمع شود.

ناگهان یک موجود غول پیکر بلافاصله ظاهر می شود و با رسیدن به پایتخت ، شهر پس از شهر را ویران می کند. این هیولای غول پیکر مرموز “گودزیلا” نام دارد.

این فیلم با اینکه بسیار خوش ساخت و جذاب است ، اما همچنان مواردی را از گودزیلا های کلاسیک کم دارد و درواقع می توان گفت اصلیت خودش را از دست داده است.

Godzilla vs. Mechagodzilla (1974)

Mechagodzilla ممکن است یکی از جالب ترین هیولاهای فیلم در تمام دوران ها باشد ، و مطمئنا یکی از نمادین ترین طرح های موجود Toho. بنابراین چگونه ممکن است که این این فیلم در لیست ما قرار نگیرد؟

وقتی گودزیلا دست به هیجان می زند و به روستاهای کوچک و متحدان هیولای خود حمله می کند ، جهان به وحشت فرو می رود. اما * هشدار اسپویلر * در واقع یک نسخه ربات از Godzilla است که به Mechagodzilla معروف است. البته ، گودزیلا واقعی باید با دشمن جدید خود مبارزه کند و بنابراین یکی از بزرگترین آنتاگونیست های گودزیلا متولد شد.

به نظر می رسد که این فیلم ممکن است تأثیر زیادی بر گودزیلا در مقابل کنگ نیز بگذارد. بنابراین اگر می خواهید از آنچه در فیلم جدید گودزیلا می گذرد ،آگاه باشید ، این مورد را بررسی کنید.

Invasion of Astro-Monster (1965)

در حالی که همه فیلم های گودزیلا علمی تخیلی هستند ، اما هیچکدام به سختی ششمین ورودی این مجموعه نیستند. این یک ماجراجویی واقعاً وحشی در فضایی عمیق است زیرا ما با بیگانگان انسان نما معروف به Xiliens ملاقات می کنیم.

بسیار شگفت آور است که می بینیم سری Godzilla در طی فقط یک دهه چقدر تغییر مکان داده است ، اما این فیلم بسیار سرگرم کننده ای است که به سختی می تواند آن را از لیست کنار کذاشت.

Godzilla (1954)

اغراق در تأثیر این شاهکار علمی تخیلی سیاه و سفید خیره کننده دشوار است. در حالی که بسیاری از فیلم های دیگر در لیست ما بیش از حد شلوغ یا حتی کمپی ( یک نوع استایل خاص ) هستند ، گودزیلا اصلی یک مثال کامل درباره خطرات انرژی هسته ای است.

نه تنها به زیبایی ضبط شده و بی عیب و نقص به خوبی داستان را بیان می کند ، بلکه یک ویژگی متفکرانه است که به طرز حیرت انگیزی غم انگیز است. اگر می خواهید واقعاً بدانید گودزیلا چیست ، پس مطمئن شوید که فیلم  ژاپنی ۱۹۵۴ را بررسی کنید.

این فیلم نوعی علمی تخیلی سوزناک است که همه ما می توانیم بار ها آن را تماشا کنیم ، و جدا از همه جاذبه ها و عظمت هایش ، ما را با گودزیلا ، یکی از بزرگترین هیولاهای فیلم در تمام دوران ها آشنا می کند.

در کنترل امجی بخوانید :

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

بامداد نوروزیان

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *