۲

چرا اتزیو تبدیل به اسطوره شد

  در این مقاله قصد داریم به این اشاره کنیم چرا دربین تمام شخصیت های سری بازی های اساسین کرید اتزیو  ادیتوره دا فیرینزه تبدیل به یک اسطوره شد وتوانست در یادها باقی بماند وباعث شد ماجرای اتزیو تبدیل به یکی از سه گانه های ماندگار صنعت گیم بشود.

عرفان سعید زنوزی

اولین حضور

ما اولین بار اتزیو  ادیتوره دا فیرینزه را در بازی Assassin’sCreed II
ملاقات کردیم یک جوان مغرور وسر به هوا که عاشق دردسر بود ولی زیاد طول نکشید که یک اتفاق دردناک در شخصیت اتزیو تاثیر گذاشت و او را تبدیل به یک شخصیت جدی و مسولیت پذیر تبدیل کرد که فقط به فکر انتقام از کسانی بود که باعث مرگ پدر وبردارن وی شدند.
حالا بیایم از بازی بگیم اساسین کرید دو به معنای واقعی شاهکار بود شاهکاری که بمب محبویت یوبیسافت شد وتوانست از منتقدان نمره ۹۱ را کسب کند .شاید با نگاه زمان حال بازی متوسطی باشد اما در زمان خودش یک تحول عظیم در بازی های جهان باز تاریخی بود .
بازی ار هرنظر عالی بود داستان شخصیت پردازی طراحی محیط ..همه این ها باعث محبوبیت و شروع افسانه اتزیو بود .اتزیو در طول ماجراثی انتقامش دوستان زیادی پیدا کرد به نظرم بهترین آنها لئوناردو داوینچی با آن اختراع های عجیبش بود که یک حس متفاوت بودن را به ما میداد مطمئنا طرفداران اساسین کرید به خوبی مرحله ای که ما باید با ماشین پرنده لئوناردو داوینچی به بالای تالار نفوذ میکردیم یادشان هست واقعا دیوانه کننده بود وفکر کنم این مرحله یکی از بیاد ماندنی ترین مراحل در تمام نسخه های این سری بود.

ادامه ماجرا اتزیو با دو نسخه دیگر

خب ،خب بریم دوباره به افسانه اتزیو نگاه کنیم مرحله آخر قسمت دوم …وای خدای من مگر میشود بعد این همه تلاش کسی که (رودریگو بورجیا )باعث مرگ پدر وبرادرانش شد فرار کند یعنی ماجرای اتزیو به همین سادگی تمام میشود و رها شده نه… هنوز اتزیو نفس میکشه . ادامه داستان این اساسین محبوب را در نسخه سوم بازی به اسم پیمان برادری در شهر روم رخ میدهد ،بازی از همان جا که قسمت دوم تمام شده بود شروع میشود.
اتزیو که حالا کمی آرام تر شده به همراه عموی خود ماریو از روم خارج میشن وبه سمت
villa
میروند و در آنجا مستقر میشود اتزیو که حالا پیش عزیزانش برگشته فرصت زیادی فرصت زیادی پیدا نمیکند تا به استراحت بپردازد زیرا دوباره سرو کله رودریگو بورجیا پیدا میشود و ما همان اوایل بازی یک مرحله شگفت انگیز وبه یاد ماندنی را تجربه میکنیم به خانه اتزیو حمله شده و او همراه عمویش ماریو سعی بر مانع شدن از نفوذ دشمن بشوند اما اینبار دشمن خیلی قوی تر شده و حالا که رودریگو بورجیا همراهانش را از دست داده به همراه پسرش چزاره بورجیا و متحد فرانسوی اش به شهر حمله کرده در همان اوایل بازی میبینم که ماریو به دست چزاره کشته میشود اتزیو به ناچار با خواهر و مادرش به سمت روم فرار میکنند.
و این آغاز درگیری اتزیو با خانواده بورجیا هست.

بریم سراغ خود بازی به نظر من بهترین نسخه ای که تا به حال از اساسین کرید منتشر شد نسخه سوم بازی پیمان برادری هست ما به وضوح پیشرفت را نسبت به بازی قبلی میبینیم مراحل فرعی بازی پیشرفت چشمگیری داشت مراحلی که باید به اعماق زمین میرفتین تا گروهی که پوست گرگ بر سر داشتند را نابود میکردین تا مراحل فوق العاده زیبای لئوناردو داوینچی نابودی نقش ها و اسلحه های مرگبار که از طرح های داوینچی دزدیده شده بود هیچوقت از یادم نمیره.حتی اون سیستم برادر هود و تعلیم اساسین های جدید در کنار داستان بازی باعث شد اتزیو در اوج بماند.ما در آخر بازی در یک مرحله حماسی به سراغ چزاره بورجیا می رویم تا اتزیو انتقامش را تکمیل کند .

آخرین حضور

حالا اتزیو توانست انتقام خانواده اش را بگیرد و این به معنی پایان ماجرا بود اما نه ما باز اتزیو را برای بار سوم داشتیم اما اینبار اتزیو دیگر مثل سابق نبود به نظرم ماجرای اتزیو در نسخه افشاگری مثل دو نسخه قبلی یک شاهکار نبود ولی این باعث نمیشد که از محبوبیت اتزیو کاسته شود اشتباه نکنید من نمیگم بازی خوبی نیست بلکه منظورم این است که نسبت به دو نسخه قبلی افت کرده بود و شما این قضیه را در نمرات سه نسخه میتوانید مشاهده کنید …شاید میشد بهترازاین به داستان اتزیو پایان داد و شایدم این بهترین پایان بوده. در نسخه سوم اتزیو به دنبال یافتن راز های نیاکانش (الطائر) سفری را آغاز میکند. زیاد نمیخواهم وارد جزئیات بشم داستان بازی بسیار زیباو فوقالعاده هست و برای من که یک طرفدار دوآتیشه سری بازی های اساسین کرید هستم فوق العاده بود و این افتی که نسبت به دو نسخه قبلی داشت باعث نشد از پایان افسانه اتزیو به عنوان اساسین دلسرد شوم و به العکس واقعا هم خوشحال بودم وهم ناراحت بخاطر اینکه مادیگر اتزیو را نداریم.
شاید ماجرای اتزیو به عنوان یک اساسین تمام شده بود اما یوبیسافت به احترام این شخصیت بزرگ انیمیشنی کوتاه منتشر کرد تا سرنوشت زندگی اوار نامعلوم نگذارد ودر پایان اتزیو در سن ۶۰ سالگی در حالی که در وسط شهر نشسته بود قلبش ایستاد و به آرامی به خواب ابدی رفت.

اتزیو برای من به معنای واقعی کلمه یک اسطوره بود
این مقاله هم با وصیت نامه اتزیو به پایان میرسونیم.

وصیت نامه اتزیو ادیتوره دا فیرینزه برای همسرش سوفیا
وقتی یک مرد جوان بودم ، آزادی داشتم که آن را ندیدم . زمان داشتم اما متوجه آن نشدم و عشق را هم داشتم اما احساسش نکردم . سالها گذشت و معنی این سه کلمه را فهمیدم و حالا در آخر عمرم ، این معنی در قفسی زندانی شده است . عشق ، آزادی و زمان . زمانی چیزی مانند سوخت مرا به جلو سوق میداد و این عشق است که زندگی را با همسرم شیرین میکند . برای تو و بچه هایمان ، برادران و خواهرانمان و برای این دنیای پهناور و دل انگیزی که در آن زندگی میکنیم و ما را به شگفتی وا میدارد . به یاد مهربانی بی انتهای من و تو ، سوفیا . همیشه تو را دوست دارم .

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. اساسین عشقه گفت:

    واقعا اتزیو بهترین شخصیت تاریخ بود من خودم اساسین کرید ۳ و برادری و رولیشن و روگ و ادییه و والهالا که جدید اومده با چین و بلک فلگ فریدوم کرای و نسخه های دیگه بازی کردم

    1. 👌👌👌👌👌👌👍👍👍👍