۰

دیوید فینچر کارگردان فیلم، اندیشه های بلند و بی پرده ای درباره جوکر دی سی و برادران وارنر دارد!

یکی از پرمخاطب ترین فیلم های سال گذشته ، فیلم کوچکی به نام جوکر بود. منظورم ار کوچک کم است ، با توجه به اینکه درام تاد فیلیپس با هزینه ۵۵ میلیون دلار ساخته شد – این فیلم را به یکی از ارزان ترین فیلم های کمیک ساخته شده تاکنون تبدیل کرده است. البته جوکر با درآمد بیش از ۱ میلیارد دلار (تبدیل به پردرآمدترین فیلم با ریتینگ R در تمام دوران) ، ۱۱ نامزد اسکار را به ثمر رساند و دو پیروزی به خانه برد. و مورد تحسین قرار گرفت.

محبوب ترین فیلم اسکار ۲۰۱۹ مورد انتقاد های زیادی قرار گرفت خصوصا دربرخورد با بیماری های روانی در همین حیث دیوید فینچر کارگردان مشهور فیلم های روان شناختی که فیلمی هایی همچون زودیاک وباشگاه مبارزه را ساخته اکنون با افکار خودش از جوکر تاد فیلیپس میگوید.

کسی فکر نمی کرد که اگر شوالیه تاریکی به اندازه عظیم نبوده است با یک شوک بزرگ از طرف جوکر شلیک کرده است. فکر نمی کنم کسی به آن مطالب نگاه کند و فکر کند ، “بله ، بیایید از [راننده تاکسی] تراویس بیکل و [پادشاه کمدی] روپرت پوپکین استفاده کنیم و آنها را مخلوط کنیم ، سپس او را در یک خیانت به بیماران روانی به دام بیندازیم ، و آن را به قیمت یک میلیارد دلار بیرون بیاورید!

همانطور دیوید فینچر توضیح می دهد ، جوکر بسیار روی شانه های شوالیه تاریکی کریستوفر نولان ایستاده است ، که نه تنها نوع جدیدی از جوکر را به هالیوود وارد کرد ، بلکه تعریف جدیدی از فیلم های کمیک بوک را تعریف کرد. نسخه ای که توسط هیت لجر بازی شد مطمئناً به بینندگان اجازه می داد تا در زمینه ای جدید در مورد شرارت فكر كنند ، اما  از نظر فینچر ، جوکر ، مورسو  ویک تفریح از ایده های قدیمی بود ، که با آنچه او “خیانت” به بیماران روانی می خواند مخلوط می شود تا به یک موفقیت بزرگ تبدیل شود.

گر فیلم جوکر را دیده باشید می دانید که الهام گرفته از راننده تاکسی و پادشاه کمدی است. این توسط سینماگران کاملاً گفته شده است ، و رابرت دنیرو  بازیگر اصلی  راننده تاکسی در آن نقشی را بازی میکند  – پس از بازی  درنیرو در نقش های اصلی او در هر دو فیلم مارتین اسکورسیزی. نکته ای از این دست بینندگان خاص فیلم را آزار داده است ، که معتقدند این فیلم از اصالت کمتری برخوردار است و انقلابی از آکادمی برخوردار نیست و طرفدارانش آن را تحسین کرده اند. فینچر با این کلمات به صحبت با تلگراف ادامه داد: من مطمئن هستم که برادران وارنر با قیمت مشخصی فکر می کردند ، و با بازیگران مناسب ، و با حضور دنیرو … اما نمی توانم تصور کنم که اگر سال ۱۹۹۹ بود این فیلم اکران می شد. وی به این موضوع فکر میکند که جوکر  یک محصول برای زمانی است که در آن ساخته شده و نمی توانست شبیه به شوالیه تاریکی باشد…    فیلم بعدی دیوید فینچر (اولین فیلم او از سال ۲۰۱۴ به بعد دختر رفته) Mank است ، قطعه ای مربوط به ساخت Citizen Kane. این فیلم در تاریخ ۴ دسامبر در نتفلیکس پخش میشود.

اشتراک گذاری

دنبال کنید نوشته شده توسط:

عرفان سعید زنوزی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *